Škoda TechWeb
https://www.skoda-techweb.cz/forum/

Vnutorna klucka FA93 nestaci otvorit zamok, preco?
https://www.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=8&t=12303
Stránka 1 z 1

Autor:  ventYl [ 4.8.08, 15:39 ]
Předmět příspěvku:  Vnutorna klucka FA93 nestaci otvorit zamok, preco?

Vcera som na jednom favorite 93 (novy zamkovy mechanizmus) robil nejake prace na serve centralu. Kedze servo bolo s listou namontovane na brutalne nepristupnom mieste a uvolnil sa skrutkovy spoj, co drzal listu serva, musel som vymontovat vonkajsiu klucku, aby som sa k tomu spoju dostal a dotiahol ho. Po zmontovani som vsak na moje nemile prekvapenie zistil, ze vnutorna klucka nedokaze otvorit dvere (predtym s tym nebol problem). Vonkajsia klucka vsak dvere otvorit dokaze uplne v pohode. Otazka znie, preco to nejde?

Tu je postup toho, co sa medzitym s dverami robilo:
- bol zhodeny vnutorny tapacier.
- niekolko krat kvoli overeniu funkcnosti kolika zamku dveri bol zamok dveri uvedeny do polohy zavrene
- kvoli pristupu k servu centralu bola vymontovana vonkajsia klucka, tiahlo klucky bolo odpojene, avsak sa s nim netocilo, teda by nemalo mat zmenenu dlzku tahu
- ako pokus o vymontovanie zamku bola odmontovana horna sruba zamkoveho mechanizmu na dverach zo strany od stlpika, kedze sa spodnu nepodarilo vytocit, sruba bola vratena naspat. To, ze sa so zamkom pohlo, nevylucujem, ale moc vela flexibility nema. nemohlo sa tym nieco rozladit? Sruba je vratena naspat a je dotiahnuta.
- vnutorna klucka dveri bola (po zisteni neschopnosti otvorit dvere) povolena a potiahnuta na maximum do predu. ani tak ale nedokaze dvere otvorit (akokeby bolo tiahlo prilis dlhe).
- pri zavreti dveri som zabudol na to, ze mam zamku zapadnutu, tak som do zamkoveho mechanizmu pomerne silno prastil. mohlo sa to pri tom ohnut tak, ze je to neotvoritelne?

Uz bola vcelku tma, ale zistil som, ze prevod vnutornej klucky je v poriadku, ak zatiahnem za klucku, kinematika na zamku sa hybe, ale k tomu, aby otvorila dvere jej chyba este tak milimeter az dva.

Budem vdacny za akykolvek napad, aj blby. Jelikoz su to vodicove dvere, je dost blbe furt stahovat okno a otvarat sa zvonka. Druhy krat doplnam, ze auto je Favorit 93 s novym interierom.

Autor:  gokralik [ 4.8.08, 16:03 ]
Předmět příspěvku: 

S těma novýma kličkama je to boj. Pokud tam není nic ulomeného nebo podobně poškozeného, tak by mělo být táhlo zaháknuto do mechanismu kliky a ten jak šroubuješ ke dveřím, tak se ho snaž co nejvíce tlačit směrem k předku auta (má šišaté díry) čímž natáhneš to táhlo kliky a pak by v tom byl čert aby to nešlo. Leda nějaká chyba v zámku.

Jo vidím že tohle jsi zkoušel :oops: tak pak leda shodit zámek, je krytý takovým plastem, který se dost blbě vytahuje, pak odcvakáš táhlo pro venkovní kličku a tuším že i pro klíček, vymontuješ ty dva velké šrouby které jsou na čele dveří...to musíš poznat. pak ty dva kusy zase smontuj dohromady a sleduj co se bude dít, když budeš tahat za táhlo (jde to špatně, lepší si to chytit do svěráku) měl by se hýbat takový plastový kolíček z té strany co jde vidět když otevřeš dveře...pokud ne, tak to těžko říct...je to celkem složité zařízení. ale ještě jedna věc...pokud jsi povoloval ty dva šrouby, tak se je snaž opravdu silně dotáhnout. Ony mají takové zoubky, takže se zdá že jsou utáhlé a přitom nejsou vůbec, táhlo pak nedosáhne na ten kolíček a je malér...ale to by ti nešlo otevřít ani zevnitř ani zvenčí.

Autor:  michalkatka [ 4.8.08, 16:51 ]
Předmět příspěvku: 

neviem, ja som s tým nikdy nemal problém, trocha to tiahlo na kľučku poohýbaj aby sa skrátila vzdialenosť medzi zámkom a kľučkou a bude to...

Autor:  ventYl [ 4.8.08, 17:25 ]
Předmět příspěvku: 

nejde to vymedzit inym sposobom, okrem posunutia klucky na maximum smerom dopredu? (trebars menou polohy tiahla v klucke a podobne).

a nemohlo mat na ten zamok destruktivny vplyv to, ze som s nim tresol a pritom bol v polohe, akokeby boli zavrete dvere ? (tzn. ze cap na stlpiku narazil na zamkovy mechanizmus vo dverach vcelku festovne). ale to by snad znemoznilo otvorenie aj vonkajsou kluckou...

poloha zamku vo dverach sa da menit? alebo sa aretuje len poloha zamku na stlpiku?

Autor:  michalkatka [ 4.8.08, 17:31 ]
Předmět příspěvku: 

ventYl píše:
poloha zamku vo dverach sa da menit? alebo sa aretuje len poloha zamku na stlpiku?


poloha zámku vo dverách je fixná...

Autor:  ventYl [ 4.8.08, 17:39 ]
Předmět příspěvku: 

michalkatka píše:
ventYl píše:
poloha zamku vo dverach sa da menit? alebo sa aretuje len poloha zamku na stlpiku?


poloha zámku vo dverách je fixná...


ok, cize vymontovanim zamku a jeho namontovanim naspat, resp. uvolnenim tej zubatej sruby som nic nemohol pokazit. takisto asi ani vymontovanim vonkajsej klucky... otazka potom znie, preco to zrazu prestalo chodit... nie je v tom nieco jemne, co by sa pokazilo / ohlo / zlomilo ked tam clovek pcha ruku a nevidi, kam ju pcha?

Autor:  michalkatka [ 4.8.08, 18:44 ]
Předmět příspěvku: 

ventYl píše:
michalkatka píše:
ventYl píše:
poloha zamku vo dverach sa da menit? alebo sa aretuje len poloha zamku na stlpiku?


poloha zámku vo dverách je fixná...


ok, cize vymontovanim zamku a jeho namontovanim naspat, resp. uvolnenim tej zubatej sruby som nic nemohol pokazit. takisto asi ani vymontovanim vonkajsej klucky... otazka potom znie, preco to zrazu prestalo chodit... nie je v tom nieco jemne, co by sa pokazilo / ohlo / zlomilo ked tam clovek pcha ruku a nevidi, kam ju pcha?


najskôr sa niečo pobabralo, alebo ohlo na tom zámku keď si buchol s tými dverami....

Autor:  ventYl [ 4.8.08, 19:11 ]
Předmět příspěvku: 

ok, rozobral som to, znova zlozil a iniciativny japones Samo Sato zariadil zvysok. opravene, funguje, otvara, zatvara, zamyka. odisiel senzor dorazu na serve, ale to je uz vedlajsie.

Autor:  varok [ 6.8.08, 20:22 ]
Předmět příspěvku: 

Jestli se to samo opravilo, tak si myslím, že bylo někde špatně zacvaklé nějaké táhlo v zámku, který je vzadu na dveřích. Jak to bylo zamknuté a potom jste to poskládal, tak se něco nevrátilo zpátky. Když jste to rozebral znovu a poskládal tak se to možná vrátilo do původního stavu a začalo to fungovat.

Autor:  ventYl [ 6.8.08, 22:14 ]
Předmět příspěvku: 

varok píše:
Jestli se to samo opravilo, tak si myslím, že bylo někde špatně zacvaklé nějaké táhlo v zámku, který je vzadu na dveřích. Jak to bylo zamknuté a potom jste to poskládal, tak se něco nevrátilo zpátky. Když jste to rozebral znovu a poskládal tak se to možná vrátilo do původního stavu a začalo to fungovat.


mozne to je, ale vzhladom k tomu, ze som nevedel jednu srubu povolit, jedina sucast toho celeho mechanizmu, ktoru som vybral / odpojil bola vonkajsia klucka aj to len raz a predtym, nez to prestalo chodit. mam za to, ze pomohlo dodatocne naspanovanie vnutornej klucky az uplne na maximum.

Autor:  slovacek.milos [ 7.8.08, 06:56 ]
Předmět příspěvku: 

někdy pomůže prostříkat zámek sprejem, no pokud ti jde dobře otvírat vnější klikou bych to táhli přihl kombinačkama takové esko a zdar miloš

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/