Škoda TechWeb
https://www.skoda-techweb.cz/forum/

zatekanie do kokpitu
https://www.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=8&t=11101
Stránka 1 z 1

Autor:  mišo [ 22.5.08, 22:44 ]
Předmět příspěvku:  zatekanie do kokpitu

ahoj nevie nahodou niekto kade mi moze tiect do auta?????
ked som na parkovysku cez noc a nahodou prsi tak mam na rohozi vodu iba soferova strana (pocas jazdy vobec nic)
neviete nahodou kade to moze zatekat :?: :|

Autor:  deekay [ 22.5.08, 22:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: zatekanie do kokpitu

mišo píše:
ahoj nevie nahodou niekto kade mi moze tiect do auta?????
ked som na parkovysku cez noc a nahodou prsi tak mam na rohozi vodu iba soferova strana (pocas jazdy vobec nic)
neviete nahodou kade to moze zatekat :?: :|

zhora okolo dveri napr.

Autor:  mišo [ 22.5.08, 22:47 ]
Předmět příspěvku: 

ide to niekde od motora pod kapotou

Autor:  fatal [ 23.5.08, 06:17 ]
Předmět příspěvku: 

U Feldy může zatékat například kolem okna. Mám zkušenosti s jednou Feldou a jedním Favem, u obou voda tekla zespod palubky. U Feldy pomohlo zatěsnit (nalepením pružné lepící pásky) přechod mezi těsněním okna a sloupky, u Fáva pomohlo zatěsnění (natřením Tlumexem) mezi těsněním a plechem kolem celého okna. Obojí z vnější strany.

Autor:  FerdikF [ 23.5.08, 08:03 ]
Předmět příspěvku: 

Já okno zatěsňoval tak, že jsem si dal do stříkačky hodně řídkej rezistyn a objel jsem celou gumu kolem okna.

Autor:  fatal [ 23.5.08, 08:24 ]
Předmět příspěvku: 

U toho Fáva jsem to dělal podobně - štětcem Tlumex pod gumu nadzvednutou šroubovákem.

Autor:  cyz [ 23.5.08, 16:31 ]
Předmět příspěvku: 

Tlumex je na podvozky, rezistin na dutiny. Okna se těsní polyuretanovým tmelem, já používám černý Emfimastic. Z té tuby se to tam dá pohodlně natlačit, jak mezi těsnění a karoserii tak mezi těsnění a okno. Je potřeba to udělat opravdu poctivě, tak aby trocha tmelu vylezla ven po celém obvodu, potom setřít, umát ředidlem a už tam nepoteče, jedna tuba vystačí na obě okna. Můžu doporučit.

Autor:  spartra [ 23.5.08, 21:02 ]
Předmět příspěvku: 

na doporučení injekční jehlu a resistin neředěnej pěkně čerstvej

Autor:  PJDefort [ 13.7.08, 15:38 ]
Předmět příspěvku: 

fatal píše:
U Feldy může zatékat například kolem okna. Mám zkušenosti s jednou Feldou a jedním Favem, u obou voda tekla zespod palubky. U Feldy pomohlo zatěsnit (nalepením pružné lepící pásky) přechod mezi těsněním okna a sloupky, u Fáva pomohlo zatěsnění (natřením Tlumexem) mezi těsněním a plechem kolem celého okna. Obojí z vnější strany.


použil si normálně klasickej Tlumex Plast na podvozky?...já to zrovna řešim, že mám když dlouho prší vodu v pojistkovce a vidim jak to de spodkem čelního okna...uplně ve spod mám vlhkej pravej A sloupek...je na to nějakej postup? :-)

Autor:  fatal [ 13.7.08, 17:13 ]
Předmět příspěvku: 

pjdefort píše:
použil si normálně klasickej Tlumex Plast na podvozky?...já to zrovna řešim, že mám když dlouho prší vodu v pojistkovce a vidim jak to de spodkem čelního okna...uplně ve spod mám vlhkej pravej A sloupek...je na to nějakej postup? :-)


Jo, obyčejný Tlumex plast. Není to asi ten nejlepší postup, ale auto nebylo leštěnka, teklo mi tam, měl jsem Tlumex, takže jsem to zkusil. Možná by byl lepší výše zmíněný Rezistin, ale tohle pomohlo, od té doby jsem měl sucho.

Postupoval jsem takto: do kelímku Tlumex, do jedné ruky šroubovák, do druhé malý štětec, šroubovákem jsem nadzvednul těsnění (na vnější straně) a do mezírky mezi plechem a zvednutým těsněním jsem vetřel trochu Tlumexu, šroubovák jsem posunul o kousek dále, vetřel další trochu Tlumexu, a tak dále kolem celého okna. To, co vyteklo bokem, jsem jednoduše setřel hadrou s benzínem.

Pokud ti to teče spodem, možná by pomohlo jen přelepení lepící pásky po stranách okna, tj. překrýt mezeru mezi těsněním okna a tím gumovým pásem, který se táhne po sloupku přes střechu až dozadu. Když se páska dobře zakončí, dokonce to i vypadá pěkně. Ale asi by bylo lepší to zatěsnit celé.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/