| Škoda TechWeb https://www.skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Bowden plynu Š120L https://www.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=8&t=10870 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | alda [ 12.5.08, 06:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Bowden plynu Š120L |
Chci vyměnit komplet celý bowdenu plynu, protože po 20letech provozu dost zadrhává. Nenašel jsem ale, kde je uchycený na straně pedálu. Když odšroubuju celý držák pedálu, tak vidím jenom strunu co vede do tunýlku. Musím sundat kryt tunelu na spodku auta abych se dostal k bowdenu a mohl ho vyměnit? |
|
| Autor: | cyz [ 12.5.08, 07:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Bowden plynu Š120L |
To uchycení je v tunelu pod krytem který je před řadící pákou (shora, zespodu se dostaneš tak maximálně k trubkám od chladiče a brzd). Musíš dát dolů koberec. |
|
| Autor: | Matthes [ 12.5.08, 09:42 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Vono tam staci dat injekci oil a jede to dobre |
|
| Autor: | alda [ 12.5.08, 09:46 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Matthes píše: Vono tam staci dat injekci oil a jede to dobre Po 20letech už bude asi prodřenej. Navíc je jaksi obtočenej kolem řadící tyče. |
|
| Autor: | Šemik [ 12.5.08, 12:35 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Koberec vyndavat nemusíš, stačí ho jen násilím odhrnout vepředu mezi sedadly (jak je tam ten nosníček) a pod ním uvidíš plechové víčko, tak to vyndej a uvidíš konec bowdenu, drží tam taky za pomoci segrovky jako vzadu. Je ale naprd práce ho protahovat, nejprve bych ten stávající důkladně prolil olejem, to většinou pomůže |
|
| Autor: | alda [ 12.5.08, 12:42 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Šemik píše: Koberec vyndavat nemusíš, stačí ho jen násilím odhrnout vepředu mezi sedadly (jak je tam ten nosníček) a pod ním uvidíš plechové víčko, tak to vyndej a uvidíš konec bowdenu, drží tam taky za pomoci segrovky jako vzadu. Je ale naprd práce ho protahovat, nejprve bych ten stávající důkladně prolil olejem, to většinou pomůže Někde jsem četl postup výměny takový, že nejprve se vytáhne bowden a nový se nasune na starou strunu, která potom funguje jako vodítko, a pak teprve vyměnit i strunu. Ale jak už jsem psal, tak teď je ten starý bowden obtočený kolem tyče řazení - to přece asi není dobře. Bowden se přece nemá dotýkat pohyblivých částí. To se pak nedivím, že drhne. |
|
| Autor: | Bukaj [ 12.5.08, 21:11 ] |
| Předmět příspěvku: | |
No, tak ho promaž a zajisti tak, aby se pohyblivých částí nedotýkal - na vnitřní straně tunelu jsou takové plechové zobáčky, které mají jistit bowdeny plynu a sytiče, vodovodní hadice k topení a bowden tachometru tak, aby se tato vedení v žádné poloze nedotýkala táhla řazení. Jestli je obtočen, tak před ručkou pod kobercem odklop ty dvířka, odjisti segrovku bowdenu, obtoč, zajisti a zapoj a musí to být OK Jinak doporučuji strunu plynu vyměnit za ocelové lanko - je ohebnější a nepraskne Nakonec ještě zkontroluj, zda se bowdeny a hadice neprodírají někde o převodovku, nebo brzdové trubky v zadní části vozu - to skoukneš po sundání krycího plech nádrže zpod auta... Bukaj |
|
| Autor: | alda [ 13.5.08, 06:39 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Tak jsem včera mrknul na ten bowden. To víčko mezi sedadly asi někdo potřeboval, protože je tan jenom díra zakrytá kobercem. Teda přístup je tam docela nahouby. Stejně ale půjde dolů i kryt tunelu, protože je zanešený prachem a hlavně psími chlupy. No humus. |
|
| Autor: | Matthes [ 13.5.08, 16:57 ] |
| Předmět příspěvku: | |
alda píše: Tak jsem včera mrknul na ten bowden. To víčko mezi sedadly asi někdo potřeboval, protože je tan jenom díra zakrytá kobercem. Teda přístup je tam docela nahouby. Stejně ale půjde dolů i kryt tunelu, protože je zanešený prachem a hlavně psími chlupy. No humus. Me to vicko taky chybi a myslim ze musi chybet uz z vyroby |
|
| Autor: | Šemik [ 13.5.08, 22:41 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Já jsem tam víčko u všech škodovek vždy viděl |
|
| Autor: | alda [ 23.5.08, 12:22 ] |
| Předmět příspěvku: | |
tak jsem bowden vyměnil a je to lepší. Ten původní byl fakt obtočenej kolem řadící tyče. |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|