Škoda TechWeb
https://www.skoda-techweb.cz/forum/

hlučný Forman - silentbloky
https://www.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=8&t=10798
Stránka 1 z 3

Autor:  cyz [ 7.5.08, 18:33 ]
Předmět příspěvku:  hlučný Forman - silentbloky

Tak jsem namotnoval do Formana nové odhlučnění, takové jaké tam má být a skoro vůbec to nepomohlo. Motor sice zní trochu utlumeněji, ale celá karoserie jakoby rezonuje, hučí to jak kdyby byl pod kapotou 4l diesel, zaléhá z toho v uších a když auto stojí, motor jede a otevřu dveře je to hukot na zešílení. Žádné zvoněni, bouchání apod. neslyším. A pls. žádný tappajomat a podobné hovadiny, rád bych to dostal na úroveň normálního Fáva 94, to mi stačí. Mohly by to být silentbloky?

Autor:  Vít [ 7.5.08, 19:40 ]
Předmět příspěvku: 

hele to klidně může dělat výfuková soustava

Autor:  cyz [ 7.5.08, 20:07 ]
Předmět příspěvku: 

výfuk visí tak jak má, děravý není (zkoušel jsem ho ucpat a držet co nejdelší dobu, málem mě to zabilo :D). Jedině že by byl vadný tlumič, když motor běží na volnoběh a jdu za auto tak výfuk jaksi divně chrochtá.

Autor:  michalkatka [ 7.5.08, 20:26 ]
Předmět příspěvku: 

a motor má inak aký zvuk :?:

motor s nejako divne netrase :?:

nemá taký divný bublavý zvuk :?:

silenty motora máš ok :?: (aj varechu)

neopiera sa niekde motor, alebo prevodovka o kasňu :?:

ak chytíš rýchlostku zvuk sa zmení :?:

rýchlostka nejako nevibruje :?:

Autor:  cyz [ 8.5.08, 19:34 ]
Předmět příspěvku: 

Motor má normální zvuk

Nijak divně se netřese, šlape jak hodinky

Divný bublavý zvuk....dalo by se to tak říct, když vlezu dozadu za auto s nastartovaným motorem na volnoběh

Silentbloky prasklé nejsou, alep řijde mi to že jsou nějaké tvrdé, víc než je obvyklé

Motor ani převodovka se nikde nedotýká, ti by rachotilo a hlavně bych si toho všimnul

Když chytím řadicí páku tak se to nezmění

Řadící páka vibruje hodně, nedá se na ní skoro udržet ruka

Autor:  michalkatka [ 8.5.08, 19:42 ]
Předmět příspěvku: 

cyz píše:
Řadící páka vibruje hodně, nedá se na ní skoro udržet ruka


dobre a od spodu sa tiahlo na rýclostku nedotýka. alebo neopiera o výfuck :?:

ešte mi napadá že keď sa motor netrase, ale páka áno, tak aké máš spodné silenty na vareche, aj ten nalisovaný do varechy, ale aj tie o kasňu, tam sú také 2ks gumičky vo vaničkách a celé je to stiahnuté matkou na ručke tej varechy.... či to máš dobre poskladané :?:

Autor:  deekay [ 8.5.08, 19:59 ]
Předmět příspěvku: 

este by si mohol mat zle zasrobovany dekel filtrboxu teoreticky

Autor:  cyz [ 8.5.08, 20:57 ]
Předmět příspěvku: 

Ten drží dobře, navíc krom šroubů které ho drží na vstřikovači má kolem dokola sponky.

Autor:  cyz [ 9.5.08, 00:55 ]
Předmět příspěvku: 

michalkatka píše:
cyz píše:
Řadící páka vibruje hodně, nedá se na ní skoro udržet ruka


dobre a od spodu sa tiahlo na rýclostku nedotýka. alebo neopiera o výfuck :?:

ešte mi napadá že keď sa motor netrase, ale páka áno, tak aké máš spodné silenty na vareche, aj ten nalisovaný do varechy, ale aj tie o kasňu, tam sú také 2ks gumičky vo vaničkách a celé je to stiahnuté matkou na ručke tej varechy.... či to máš dobre poskladané :?:


Tohle bez zvednutí auta nepoznám, ale tento nebo příští víkend se zvedat bude tak se na to mrknem. Pomalu jsme se dobrali k uložení motoru, takže ho komplet prohlídnem a uvidíme. Každopádně díky, ta hnučnost mě sere, teď po výměně odhlučnění už to není tak poznat, ale hučí to tak že po půl hodině cesty mi zalehne v uších, rádio se dá poslouchat akorát tak ve městě, jinak je nesrozumitelné protož všechno kolem rezonuje, odhduju do dobře na 80-85dB.

Autor:  michalkatka [ 9.5.08, 01:57 ]
Předmět příspěvku: 

cyz píše:
Tohle bez zvednutí auta nepoznám, ale tento nebo příští víkend se zvedat bude tak se na to mrknem. Pomalu jsme se dobrali k uložení motoru, takže ho komplet prohlídnem a uvidíme. Každopádně díky, ta hnučnost mě sere, teď po výměně odhlučnění už to není tak poznat, ale hučí to tak že po půl hodině cesty mi zalehne v uších, rádio se dá poslouchat akorát tak ve městě, jinak je nesrozumitelné protož všechno kolem rezonuje, odhduju do dobře na 80-85dB.


pekný randál...

vodítkom by mala byť tá trasúca sa rýchlostka...

Autor:  cyz [ 9.5.08, 12:44 ]
Předmět příspěvku: 

No jak říkám - pokud nemám rádio naplno tak je to nesrozumitelné a po delší cestě zaléhá v uších

Autor:  cyz [ 9.5.08, 21:33 ]
Předmět příspěvku: 

Tak kámoš mi tvrdí že to může být jedině tou svařenou karoserií, že silentbloky pokud tam jsou i když jsou jak z betonu tak na to vliv nemají. Nerad bych vyhodil další prachy za silentbloky které mi stejně nepomůžou. Prodám to a koupím něco jiného, už mě to nebaví.

Autor:  Vít [ 9.5.08, 22:29 ]
Předmět příspěvku: 

hlučnost že dělá vyvaření karoserie ? :roll:

Autor:  michalkatka [ 9.5.08, 22:32 ]
Předmět příspěvku: 

treba ísť po tom prečo sa trasie tá rýchlostka.... to je také vodítko...

Autor:  fatal [ 9.5.08, 22:33 ]
Předmět příspěvku: 

Změněná tuhost, změněná rezonanční frekvence... Ale i tak se mi to nezdá... Dělá to motor? Nevibrují třeba kola?

Stránka 1 z 3 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/