| Škoda TechWeb https://www.skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| hlučný Forman - silentbloky https://www.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=8&t=10798 |
Stránka 1 z 3 |
| Autor: | cyz [ 7.5.08, 18:33 ] |
| Předmět příspěvku: | hlučný Forman - silentbloky |
Tak jsem namotnoval do Formana nové odhlučnění, takové jaké tam má být a skoro vůbec to nepomohlo. Motor sice zní trochu utlumeněji, ale celá karoserie jakoby rezonuje, hučí to jak kdyby byl pod kapotou 4l diesel, zaléhá z toho v uších a když auto stojí, motor jede a otevřu dveře je to hukot na zešílení. Žádné zvoněni, bouchání apod. neslyším. A pls. žádný tappajomat a podobné hovadiny, rád bych to dostal na úroveň normálního Fáva 94, to mi stačí. Mohly by to být silentbloky? |
|
| Autor: | Vít [ 7.5.08, 19:40 ] |
| Předmět příspěvku: | |
hele to klidně může dělat výfuková soustava |
|
| Autor: | cyz [ 7.5.08, 20:07 ] |
| Předmět příspěvku: | |
výfuk visí tak jak má, děravý není (zkoušel jsem ho ucpat a držet co nejdelší dobu, málem mě to zabilo |
|
| Autor: | michalkatka [ 7.5.08, 20:26 ] |
| Předmět příspěvku: | |
a motor má inak aký zvuk motor s nejako divne netrase nemá taký divný bublavý zvuk silenty motora máš ok neopiera sa niekde motor, alebo prevodovka o kasňu ak chytíš rýchlostku zvuk sa zmení rýchlostka nejako nevibruje |
|
| Autor: | cyz [ 8.5.08, 19:34 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Motor má normální zvuk Nijak divně se netřese, šlape jak hodinky Divný bublavý zvuk....dalo by se to tak říct, když vlezu dozadu za auto s nastartovaným motorem na volnoběh Silentbloky prasklé nejsou, alep řijde mi to že jsou nějaké tvrdé, víc než je obvyklé Motor ani převodovka se nikde nedotýká, ti by rachotilo a hlavně bych si toho všimnul Když chytím řadicí páku tak se to nezmění Řadící páka vibruje hodně, nedá se na ní skoro udržet ruka |
|
| Autor: | michalkatka [ 8.5.08, 19:42 ] |
| Předmět příspěvku: | |
cyz píše: Řadící páka vibruje hodně, nedá se na ní skoro udržet ruka dobre a od spodu sa tiahlo na rýclostku nedotýka. alebo neopiera o výfuck ešte mi napadá že keď sa motor netrase, ale páka áno, tak aké máš spodné silenty na vareche, aj ten nalisovaný do varechy, ale aj tie o kasňu, tam sú také 2ks gumičky vo vaničkách a celé je to stiahnuté matkou na ručke tej varechy.... či to máš dobre poskladané |
|
| Autor: | deekay [ 8.5.08, 19:59 ] |
| Předmět příspěvku: | |
este by si mohol mat zle zasrobovany dekel filtrboxu teoreticky |
|
| Autor: | cyz [ 8.5.08, 20:57 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Ten drží dobře, navíc krom šroubů které ho drží na vstřikovači má kolem dokola sponky. |
|
| Autor: | cyz [ 9.5.08, 00:55 ] |
| Předmět příspěvku: | |
michalkatka píše: cyz píše: Řadící páka vibruje hodně, nedá se na ní skoro udržet ruka dobre a od spodu sa tiahlo na rýclostku nedotýka. alebo neopiera o výfuck ešte mi napadá že keď sa motor netrase, ale páka áno, tak aké máš spodné silenty na vareche, aj ten nalisovaný do varechy, ale aj tie o kasňu, tam sú také 2ks gumičky vo vaničkách a celé je to stiahnuté matkou na ručke tej varechy.... či to máš dobre poskladané Tohle bez zvednutí auta nepoznám, ale tento nebo příští víkend se zvedat bude tak se na to mrknem. Pomalu jsme se dobrali k uložení motoru, takže ho komplet prohlídnem a uvidíme. Každopádně díky, ta hnučnost mě sere, teď po výměně odhlučnění už to není tak poznat, ale hučí to tak že po půl hodině cesty mi zalehne v uších, rádio se dá poslouchat akorát tak ve městě, jinak je nesrozumitelné protož všechno kolem rezonuje, odhduju do dobře na 80-85dB. |
|
| Autor: | michalkatka [ 9.5.08, 01:57 ] |
| Předmět příspěvku: | |
cyz píše: Tohle bez zvednutí auta nepoznám, ale tento nebo příští víkend se zvedat bude tak se na to mrknem. Pomalu jsme se dobrali k uložení motoru, takže ho komplet prohlídnem a uvidíme. Každopádně díky, ta hnučnost mě sere, teď po výměně odhlučnění už to není tak poznat, ale hučí to tak že po půl hodině cesty mi zalehne v uších, rádio se dá poslouchat akorát tak ve městě, jinak je nesrozumitelné protož všechno kolem rezonuje, odhduju do dobře na 80-85dB. pekný randál... vodítkom by mala byť tá trasúca sa rýchlostka... |
|
| Autor: | cyz [ 9.5.08, 12:44 ] |
| Předmět příspěvku: | |
No jak říkám - pokud nemám rádio naplno tak je to nesrozumitelné a po delší cestě zaléhá v uších |
|
| Autor: | cyz [ 9.5.08, 21:33 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Tak kámoš mi tvrdí že to může být jedině tou svařenou karoserií, že silentbloky pokud tam jsou i když jsou jak z betonu tak na to vliv nemají. Nerad bych vyhodil další prachy za silentbloky které mi stejně nepomůžou. Prodám to a koupím něco jiného, už mě to nebaví. |
|
| Autor: | Vít [ 9.5.08, 22:29 ] |
| Předmět příspěvku: | |
hlučnost že dělá vyvaření karoserie ? |
|
| Autor: | michalkatka [ 9.5.08, 22:32 ] |
| Předmět příspěvku: | |
treba ísť po tom prečo sa trasie tá rýchlostka.... to je také vodítko... |
|
| Autor: | fatal [ 9.5.08, 22:33 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Změněná tuhost, změněná rezonanční frekvence... Ale i tak se mi to nezdá... Dělá to motor? Nevibrují třeba kola? |
|
| Stránka 1 z 3 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|