Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 17:55



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Brzdy všeobecně 
Autor Zpráva

Příspěvky: 14651
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
Na ATE na vw foru dost nadávají, vychvalují Zimmerman a destičky Textar. Ale nejsem závodník, zkusím ty ATE.
Děkuji

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


26.2.19, 20:39
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 14651
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
jjjano3 píše:
Dávame ATE, kto chce takú "strednú" triedu tak Textar stačí


A to dáváte ATE kotouče i destičky? Textar je podle tebe horší než ATE?

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


1.3.19, 22:31
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
já se furt nemoho dočíst na kterém aut chceš ty brzdy měnit ?????


2.3.19, 08:59
Profil

Příspěvky: 14651
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
Na svém golfu. Ale chtěl jsem to vzít spíše všeobecně. Golf je r.v. 98, motor 1,6 8V AKL, nebo SR, jak chceš. V předu jsou chlazené kotouče, vzadu klasické. Mě šlo celkově o to, který výrobce dělá dobré brzdy. Nebo každé auto má své určité typy brzd, každé auto jiného výrobce?

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


2.3.19, 17:21
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
výrobce kompletních brzd to je třeba desky ate kotouče ate, ten ani nerozhoduje tam záleží na kombinaci destiček, jaké destičky vybrat, destičky totiž přehřívají kotouče, které se zvlní nad 0.03 mm a pak třepou s volantem nebo se zvlní nafurt, třeba O.5 mm, pískají, někdy stačí reklamovat, nekdy přesoustružit nebo neplatí nic, neplatí ani dát orginál, několikrát jsem psal chodil jsem do jednoho skaldu kte stálo skoro všehno za pič., byly tam orginály se znaky škoda, chodil tam i autorizák jen cenu znásobil třeba x 5 + DPH a to byl ten správný orginál, s origo motorkraftem jsem si taky užil peklo,

vybrat správnou směs destiček ani moc nejde protože ve značení desek se prase vyzná co platí u jednoho výrobce neplatí u druhého, výmluvy výrobců jsou spíše ve volných nábojích, teré je vymílají a tam se má hledat problém což prada určitě není,

kotouče si dej jaké chceš textar nebo ate, to je jedno, dávám starline ale musí být broušené, zřídka se stane že přivezou hladké a ty vracím, desky jen icer z kell, pokud chceš ostřejší brzdy tam RH prodává je elit, nešlápli jsme vedle ani remsa, ale remsa se kolem mě nevyskytují tak nemám nějaké velké zkušenosti,


2.3.19, 19:17
Profil

Příspěvky: 14651
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
Milošu: Právě u takových aut vůbec nevím, mám golfíka chvíli, asi 2 roky. Doby kdy jsem měnil brzdy jak na běžícím pásu u Fáčka a Feliny jsou pryč a tam jsem taky musel dost Laborovat. Nakonec jsem zkusil Ferodo, jak kotouče tak destičky a vzadu byly bybny ještě původní a pakny nějaké asi neznačkové. Ale brzdilo to dobře. Předtím jsem zkoušel VIKA- hrozné bláto, stejně i AQ. Nejlepší výsledky jsem měl se značkou Fri-tech nebo jak se to jmenuje, ale to jsou prostě auta, kde bude brzdit snad všechno.
Golf IV co mám teď je v podstatě podvozek Octavie I, ale trošičku lehčí. Nepotřebuji závodit, ale aby to trošku brzdilo a něco vydrželo. Za kvalitnější sadu si připlatím, není problém, ale aby to zase nestálo ranec, jak jsi psal ty, že si někdo přihodí za nějakou sadu 3x tolik a brzdy které koupím za řekněme 5000,- kč komplet na celé auto někdo prodává za 8000,- kč.
Asi tedy zkusím ty kotouče ATE a destičky ještě uvidím. REMSA v obchodě kde nakupuji mají, ale nevím jak jsou na tom s kvalitou. na VW foru hrozně vychvalují kotouče Zimmermann a destičky Textar, jenže asi nějaké speciální a to já nepotřebuji.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


2.3.19, 19:56
Profil

Příspěvky: 924
Bydliště: PN
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
ako ked dávame textar kotúče tak aj desky textar. aj ATE brzdí fajn, kotúče + desky, dával som pred pol rokom na leon, podvozok ako golf a octavia1 a všetko ok.

_________________
Felícia 1.9D
Golf IV 1.9TDi - ALH
Leon MK1 1.9TDi - ASV


2.3.19, 20:06
Profil

Příspěvky: 14651
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
Dobře, půjdu tedy do té značky ATE. No uvidím. Děkuji

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


2.3.19, 20:09
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
[quote="varok"] cimrmana jsem dával na koktávky ale jezdil jsem pro něj do břeclavi tam to měl vychytané, jinak bych to nedal, co vím tak v kel je nejvíc reklamací na ate, nebo bylo? nevím,

směs desek se kvůli vodním živočichům musela měnit, tak se asi tři roky musela karta trochu obrátit, jak si vzpoměl fri tech to byla katastrofa samé železo ta deska doslova zkorodovala,

a jedna osobní zkušenost se starline, přijel láda z čech s fábkou a že se nedá jezdit volant třepe desky pískají, koupil si nějaké ověřené desky na slovensku ve skalici tak jsem mu je přehodil a ty desky starline vyhodil do bordelu na dvůr, jednu zimu ležely pod sněhem pěkně zrezly a pak ležely mnoho let na chodbě,
jednou v neděli přijela mladá s fábkou a kov na kov, co chceš v neděli dělat? dal jsem ji ty starline zrezlé desky a světe div se do dnes tam jsou řekl bych pomalu pět let, fábka je ode mě vzdálená 300 m denně jezdí a ke mě na servis :wink:


3.3.19, 12:52
Profil

Příspěvky: 14651
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
Fri-Tech byly šmejdy? :shock: S tatíkem jsme je dávali na fáčka a spokojenost. ATE nevím, nemám s tím zkušenost. Vím že jsou pro tebe jen STARLINE nic jiného. Ale zkusím tu zn. ATE, max. budu nadávat a už je přiště nekoupím.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


3.3.19, 13:57
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
nevím asi si toho moc nepochopil

Fri-Tech byly šmejdy? :shock: S tatíkem jsme je dávali na fáčka a spokojenost.

ty fritech jsem dáíval sem tam před deseti lety a zkušenosti špatné, za tu dobu se mohlo cokoliv změnit a před třemi lety se směs destiček zas měnila


. Vím že jsou pro tebe jen STARLINE nic jiného.

to víš španě nikdy jsem nic takového nenapsal, přečti si kolik je v kelly značek které dvakrát denně odebírám vžádném případě tam nevládne značka starline, co se týče kotoučů jsem ti napsal že je jedno jaké dáš, já dávám broušené starline a desky icer, spolehlivě fachčí na G4, jsou auta na který nefachčí tam dávám boš nebo van range


3.3.19, 16:53
Profil

Příspěvky: 14651
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
No já nemám servis, tak do kelly chodím málo. Ty ceny jsou děs, i přes jejich slevy po registraci.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


3.3.19, 17:35
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
jo ceny v kel jsou děs, ale je potřeba si přepočítat celý servis který nabízí,

dříve jsem musel vymontovat díl a jet deset kiláků ukázat co chci, pak druhý den jet pro díl, takže projezdíš minimálně 3 hodiny, toník jako správný zaměstanec si orazí a máš 6 hodin v prdeli, nedej bože když díl nepasuje nebo problém tak si připičti zas 6 hodin, + mobil protelefonovaného času mnohdy oničem, + najezdil jsem za rok 20.000 km což taky něco stojí dneska najezdím s pikapem za dva roky max 5000 a kvůli ND téměř nulu, pokud došlo k reklamaci tak jsem jen prodělal, všechno jsem špatně namontoval utáhl, s brzdama ze mě nělali debila desítku let, v kell jsem měl třeba 7 reklamací za rok a v jednom případě před třemi lety mi dokázali že jak jsem chytrý tak su blbý, ale o tom i opravárenství je,

a ted si počítej co je levnější v jedenáct hodin dám tvé auto na zvedák, zjistím co tam máš 256, 280 nebo 288? objednám díl na ešopu, v půl jedné ho mám ve dvě auto OK nebo teba projezdit 80 km 12 hodin + 3 práce?
nebo cimrman jsem bral jen v břeclavi to je 38 km x 2 ten borec to měl vychytané na koktávku to sedlo no problém, máš tam jendy desky, ověřeno etkou přes vin, koupáš komplet brzdy a :shock: brzdy z A4 nebo A6 to nevím, v kel to vrátíš a tyto brzdy mi stály tři roky než jsem je udal, tak asi tak :wink:


3.3.19, 19:36
Profil

Příspěvky: 14651
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
Mě o dopravu opravdu nejde. Kelly mám pár metrů od baráku, někteří prodavači docela ochotní pomoci. Pak mám kousíček od garáže Elmot, kde jsou ceny zhruba poloviční za stejný díl. Teď často jezdím do jednoho obchodu kousek dál imdíly, ale má taky pěkné ceny, mám to po cestě z práce, tak to neřeším. Co z toho budu mít, když nějaký díl koupím v Elmotu nebo v tom druhém obchodě za např. 1000,- Kč a v Kelly mají ten samý třeba za 1800,- kč? I když bych spočítal cenu benzínu, tak dám rozhodně méně za cestu do imdíly co je asi 5km jedna cesta než u zlodějů v Kelly?
Tady jsem se ptal, jestli napíšou chlapi své osobní zkušenosti z golfů 4, octavií I, Audi apod. Prostě která značka je podlenich dobrá a kterou nemá cenu kupovat.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


3.3.19, 20:35
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
jasné moje manželka je z havířova ze šumbarku to víš tam jsou možnosti jiné, je to tak 12 let jsem sjel ze šumbarku na kruhač do teska, kupil sem tam polamane husle za litr, výprodej, to bylo zadarmo, ty husle když vemu do ruk tak zvuk je boží, a ty mistrovské pokud na ně nehraju tak slábnou, za litr mám dva šmice které jsou nezničitelné housle které maji tomastiku a žádnou chybu značka čajna stoog ale zvuk super těm houslím nemám co vytknout to mám sbírku asi 15 ti kusů včetně antonio stradivari
já prostě si spočítám jiné možnosti které mám, nikam nejedu hned uspokojím


3.3.19, 21:03
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz