Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 12:57



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Brzdy všeobecně 
Autor Zpráva
rejpal

Příspěvky: 18132
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
Asi to nebudeš chtít slyšet, ale kotouče mám Starline, desky Ferodo, nešetřím je a zatím jsem si nevšiml žádného problému kromě obvyklé koroze mimo brzdnou plochu. Jedinou "špatnou" zkušenost se Starline mám se zadními tlumiči, jsou moc tuhé a ani po několika letech se jim nechce změknout.


3.3.19, 21:06
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11844
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Tak já se teda přidám. Na staré kotouče Ferodo jsem loni koupil desky TRW, dozadu dal nové pakny TRW a auto takhle dobře ještě nikdy nebrzdilo.

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


3.3.19, 21:15
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
fatal píše:
Asi to nebudeš chtít slyšet, ale kotouče mám Starline, desky Ferodo, nešetřím je a zatím jsem si nevšiml žádného problému kromě obvyklé koroze mimo brzdnou plochu. Jedinou "špatnou" zkušenost se Starline mám se zadními tlumiči, jsou moc tuhé a ani po několika letech se jim nechce změknout.


pokud dáváš něco na feldu nebo fáčko je to jedno, klidně i desky starline, maximálně narazíš na pískání, což se už několik let neděje, tlumič starline jsem dal před pár lety na stilo a bouchl asi za půl roku, reklamace nejde když dáš jen jeden, před pár lety jsem dával na feldu tlumiče z vrakecu zadní byly starline, za cenu skoro nových problém není nic neteče, vachčí normálně, tento týden vezu feldu na stk,


4.3.19, 08:10
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re:
gokralik píše:
Tak já se teda přidám. Na staré kotouče Ferodo jsem loni koupil desky TRW, dozadu dal nové pakny TRW a auto takhle dobře ještě nikdy nebrzdilo.


tady je asi vidět pokrok když jsem namontoval před deseti lety trw pak bylo ještě trwlucas, tak se mi vrátilo všechno kvůli pískání, musel jsem obrousit desku a dát tam pásku co je na homokloub, jakékoliv reklamace byly naprosto zbytečné, :evil:


4.3.19, 08:19
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11844
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Tak pískání mě netrápí. Doma máme ještě Feldu, která má origo kotouče a desky Bosch. Brzdí to jak čert. A jako čert to i píská. :D Ale neřeším to.

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


4.3.19, 09:22
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
pískání to mě stálo moc času a reklamací, nekonečných internetových debat, není v tom nic jiného než že směs destiček přehřeje kotouč který se zvlní třepe s destičkou a v místě kde si destička vyleští místečko v držřáku třemenu vznikne to pískání, ani nevím zda některý výrobce tuto vadu vůbec zveřejnil, maximálně vylepšil o deflektory, doplnkové plechy na toto místo nebo rúzné tlumiče na bok desky,


4.3.19, 11:58
Profil

Příspěvky: 14650
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
Jak už jsem psal, s TRW mám taky dost špatné zkušenosti, ale možná to byla jen náhoda. U jedné destičky co jsem dával na fáčko se mi odlepilo obložení. Ale taky to bylo myslím ještě TRW, jak bylo v rohu malým Lucas. Možná se už zlepšili. A to pískání je od vibrování destiček? :shock: Já si celou dobu myslel, že je to moc tvrdou směsí destiček, že jakoby vyleští kotouč a jak se jemně brzdí a destičky jedou po tom vyleštěném kotouči, tak to píská.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


4.3.19, 17:21
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
já si fakt dal tu práci abych příčinu pískání zjistil, nasral mi jeden papír kde čelní výrobci desek tvrdí že je to způsobeno vůlí v náboji který vymílá kotouč, několikrát jsem reklamoval desky i kotouče a vždy jsem byl debil,

digitální měřidla které vlastním ale zjistili že prodejci náhradních dílů si dělají z lidí dobrý den, pokud je směs destiček v pořádku viděl jsem kotouč svítit jak lampion to je krvavě červená cca 650 stupnů a nic netřepalo ani nepískalo, jen smrdělo,

stačí na cypa desky třikrát po sobě deš po brzdě a slyšíš pískání, po pátém brzdění třepe volant, vemeš lejzr posvítíš na kotouč a 180 stupnů, dáš tam ty původní ojeté desky z výroby a je vše OK , na kotouči nezáleží,

varok možná jsi četl jedno mondeo dal borec ate a třes běs, přišel do fordu a origo motorkraft třes běs, zoufalý se mi objevil před dílnou, brzdy byly OK měřil jsem i ty ate, měřil jsem i náboje nenaměřil jsem věší vůli jak O.01 dal jsem starline broušené a icer desky, je to mnoho let borec na mě vždy s úsměvem zamává :wink:


4.3.19, 17:58
Profil

Příspěvky: 14650
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
Tak jak jsi se značkou STARLINE velice spokojený, tak je dávej, já ti to neberu. Prostě jsem chtěl jen typy na kotouče a desky s dobrým cena/výkon/výdrž. To znamená, že za slušnou cenu to bude trošku brzdit a něco to vydrží. Koukal jsem schválně na tvoje oblíbené Kelly a mají tam i Ferodo. Že by? :)

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


4.3.19, 18:51
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
varok nikde jsem nenapsal že jsem se značkou starline velice spokojený to si zas překládáš furt podle sebe, jedná se o obchodní značku klidně z krabice starline vybalíš ložisko skf, já ti nevychvaluju značku starline jen ti píšu moje zkušenosti,

řeknu ti to ještě jednou je naprosto jedno jaké dáš kotouče klidně starline nebo ate nebo textar, výsledek posereš jen deskama,


4.3.19, 19:05
Profil

Příspěvky: 14650
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
Koupím tedy ty kotouče ATE nebo Ferodo, ještě uvidím. Děsky nevím, zkusím něco vybrat.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


4.3.19, 19:18
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
zkoušej třeba někdy poznáš že na kotoučích moc nezáleží,


4.3.19, 19:33
Profil

Příspěvky: 14650
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
Však já ti věřím, jde o směs destiček, aby nebyly moc tvrdé, to vím už z dob co jsem měl fáčka.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


4.3.19, 19:52
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2108
Bydliště: Táborsko
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
Hele na modrý octuli (1.8 neturbo) jsem měl vepředu kotouče neznámý a po předchozím majiteli desky starline, byly tehdy sjetý o cca 7mm a já na ně najezdil ještě 55000km :-) brzdilo to dostatečně a nevadly
Vzadu byly brzdy ko dával jsem meyle, desky po cca 30 000 na plech, teď druhý desky taky 30 a kotouč má 1mm pod limit... vepředu 280mm chladáky, vzadu 232 plný

Na 4x4 Turbo mám vepředu 312mm od Ate oboje, a co byly vzadu 239mm plný, tak jsem je ohřál do nebrždění na 4km ostřejší jízdy. Teď mám vzadu 256mm chladáky z TT s deskama Apec (koupený starší jako přestavbová sada) a brzdí to pěkně, přehřát se mi je zatím nepovedlo asi jsem zatím nejel dost ostře...

_________________
Rapid 136 ´89
135GLi ´89
Octavia SLX TDI - spotřebák Obrázek
Octavia 4X4 TURBO Obrázek


3.5.19, 12:36
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6508
Bydliště: Kosice
Příspěvek Re: Brzdy všeobecně
Ja si tiez myslim, ze na kotuci nie je co pokaslat. Pokial je kotuc od vyroby rovny a tvarovo presny, nevlni sa, tak co by na nom mohlo byt zle?

Ze sa mi dosky zjazdia za 30t km tiez nevnimam ako nejaku strasnu vadu. Ak brzdia dobre a brzdny ucinok sa da davkovat, tak tie dosky klucne co dva roky vymenim. Ono to inak ani moc nejde, aby dosky ani kotuce nemizli, nevadli sa a cele to nejako rozumne silno brzdilo. To su tri vlastnosti z ktorych su na vyber maximalne dve. Eventuelne sa da dat keramika, ale to zas nebude brzdit, kym sa to nezohreje a to v normalnej prevadzke nejde, cize vysledok bude mizerne brzdenie za hromadu penazi.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


3.5.19, 13:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz