| Autor |
Zpráva |
|
Rider Skoda
Registrován: 3.10.07, 14:10 Příspěvky: 72
|
 120-ka,topeni nejak malo topi
mam pocit,ze mi Skodovka o neco min topi nez driv,nevite cim by to mohlo mbyt???nehlede na tu regulaci pod ovladanim vystraz svetel a ventilatoru...
|
| 20.10.07, 17:06 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
ventYl
Registrován: 25.1.07, 23:48 Příspěvky: 6704 Bydliště: Kosice
|
skus si najprv odvzdusnit cele chladenie, to je zo vsetkeho asi najjednoduchsie,
alebo sa pozri, ci ti to tiahlo teplej vody plne otvara,
potom uz nasleduju len veci ako vyplach a odkamenovanie chladiaceho systemu.
_________________ This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting. (--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik [H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula Skoda 742 Forever Team
|
| 20.10.07, 17:11 |
|
 |
|
cyz
Registrován: 6.5.06, 20:11 Příspěvky: 3262 Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
|
 Re: 120-ka,topeni nejak malo topi
Rider Skoda píše: mam pocit,ze mi Skodovka o neco min topi nez driv,nevite cim by to mohlo mbyt???nehlede na tu regulaci pod ovladanim vystraz svetel a ventilatoru...
Ještě se podívej jestli nemáš posunuté táhlo od ventilu topení, jestli se otevírá úplně. Jinak já jsem udělal repasi topení - výměna motorku ventilátoru, oplach radiátoru topení zvenku saponátem, zvnitř odkamenování přípravkem s kyselinou fosforečnou, seřízení táhle a topení topilo tak že mi v autě bylo v zimě pořád horko.
|
| 20.10.07, 17:16 |
|
 |
|
Speeder
Registrován: 6.11.06, 20:46 Příspěvky: 267 Bydliště: České Budějovice
|
Mě to nešlo úplně tou páčkou otevřít, vlezeš na to táhlo pod kastlíkem, rukou ho dorveš až na konec a na páčku už nesahej.
_________________ Peugeot 309 1.9 D
Škoda 120L "Rallye"(engine 781.136)
|
| 20.10.07, 17:43 |
|
 |
|
ventYl
Registrován: 25.1.07, 23:48 Příspěvky: 6704 Bydliště: Kosice
|
po odmontovani styroch srubov v rohoch sa da k tej pakotechnike dostat a nastavit vola, je to operacia na 10 minut, ak pod tym nie je radiof.
_________________ This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting. (--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik [H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula Skoda 742 Forever Team
|
| 20.10.07, 17:56 |
|
 |
|
Speeder
Registrován: 6.11.06, 20:46 Příspěvky: 267 Bydliště: České Budějovice
|
Já měl na mysli druhej konec táhla u topení, na to se dostaneš pod kastlíkem a nemusíš nic rozebírat.
_________________ Peugeot 309 1.9 D
Škoda 120L "Rallye"(engine 781.136)
|
| 20.10.07, 18:06 |
|
 |
|
slovacek.milos
Mistr mechanik
Registrován: 1.3.06, 13:42 Příspěvky: 16256 Bydliště: Strážnice
|
no jestli si taky nepouštíš studený vzduch mimo topení jakože ta páčka se šipkou musí být nahoře a miloš
|
| 20.10.07, 18:32 |
|
 |
|
CROWACK
Registrován: 4.3.07, 22:36 Příspěvky: 10254 Bydliště: kósek vod Jevička
|
slovacek.milos píše: no jestli si taky nepouštíš studený vzduch mimo topení jakože ta páčka se šipkou musí být nahoře a miloš
nene, tím zavřeš vzduch úplně, obtok topnýho tělesa zavírá klapka ovládaná stejným táhlem jako kohout teplé vody...
_________________ "Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org
|
| 20.10.07, 18:35 |
|
 |
|
Rider Skoda
Registrován: 3.10.07, 14:10 Příspěvky: 72
|
a jak se dela odvzdusneni te chladici soustavy cele? 
|
| 20.10.07, 18:53 |
|
 |
|
CROWACK
Registrován: 4.3.07, 22:36 Příspěvky: 10254 Bydliště: kósek vod Jevička
|
Nejjednodušší máš pustit topení, otevřít kufr a jak ti vede hadička od topení k chladiči, otevřeš ten kohout co na ní je v prostoru mezistěny a foukneš do vyrovnávací nádobky chladiče dokud z toho všechny bubliny nevyprskaj...nebo to můžeš tlakovat kompresorem, ale jenom trošku, ať tam nic nerupne...
_________________ "Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org
|
| 20.10.07, 18:59 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
A je dobré si přidat ještě jeden kohout na odvzdušnění, pouze jeden z výroby je takové řekněme sporné řešení..  Pořádně se to s ním blbě odvzdušňuje.
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 20.10.07, 21:45 |
|
 |
|
CROWACK
Registrován: 4.3.07, 22:36 Příspěvky: 10254 Bydliště: kósek vod Jevička
|
Šemik píše: A je dobré si přidat ještě jeden kohout na odvzdušnění, pouze jeden z výroby je takové řekněme sporné řešení..  Pořádně se to s ním blbě odvzdušňuje.
A kam ho chceš dát? Nejvyšší místo systému je tam kde je... A já teda s odvzdušňováním žádný problémy nemám...a čím víc spojů na hadicích tím víc míst kde to může začít týct...
_________________ "Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org
|
| 20.10.07, 21:51 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
CROWACK píše: Šemik píše: A je dobré si přidat ještě jeden kohout na odvzdušnění, pouze jeden z výroby je takové řekněme sporné řešení..  Pořádně se to s ním blbě odvzdušňuje. A kam ho chceš dát? Nejvyšší místo systému je tam kde je... A já teda s odvzdušňováním žádný problémy nemám...a čím víc spojů na hadicích tím víc míst kde to může začít týct...
No hned vedlo toho původního  Já to tak mám  Je to výhoda v tom, že se ti neodvzdušnujou oba okruhy najednou, každý má svůj ventil takže nemusíš držet hadici nějak přehnoutou aby se zase nezavdušnoval ten druhý okruh:)
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 20.10.07, 21:56 |
|
 |
|
CROWACK
Registrován: 4.3.07, 22:36 Příspěvky: 10254 Bydliště: kósek vod Jevička
|
tak to sem nějak nepochopil....ty tam máš dva ventily hned za sebou?
_________________ "Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org
|
| 20.10.07, 22:57 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
Jo  Bukaj třeba taky 
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 20.10.07, 22:58 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|