| Škoda TechWeb https://www.skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| vaření motoru https://www.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=6246 |
Stránka 1 z 2 |
| Autor: | cyz [ 1.9.07, 21:30 ] |
| Předmět příspěvku: | vaření motoru |
Chystám se zprovoznit svojí starou škodovku 105...ale celou dobu provozu ji provázely problémy s vařením, vždycky zničehonic odešlo těsnění pod halvou. Vyměnil jsem motor za 130ku, samozřejmě i termostat a vodní čerpadlo druhé, nejdřívě praskla hlava a vždycky po pár tisících km odešlo těsnění pod hlavou. Můžou být nějaké příčiny jinde v autě mimo motor? Rád bych to všechno prošel než to zprovozním. Dík za rady |
|
| Autor: | Matthes [ 1.9.07, 21:32 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Chladici soustava |
|
| Autor: | Martin [ 1.9.07, 21:37 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Dej pumpu s vyššími lopatkami. |
|
| Autor: | cyz [ 1.9.07, 21:46 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Matthes píše: Chladici soustava No hadice jsou docela zachovalé....zkusím nějakou tu potvoru na čištění chlazení, chladič vypláchnu kyselinou fosforečnou a uvidíme....pokud nějaká hadice odejde tak vyměním. Chci si tu škodovku dát dohromady jako veterána a rezervní vozidlo (na ježdění na srazy, případně na chatu apod.)....přecejenom užovka s karoserií bez koroze už dnes není tak častý jev a do šrotu to dávat nebudu |
|
| Autor: | cyz [ 1.9.07, 21:47 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Martin píše: Dej pumpu s vyššími lopatkami. Pumpa je tam ta novější, která se nemusí mazat, pokud se nemýlím je to ona. Nepomohlo. |
|
| Autor: | Nepér [ 1.9.07, 22:06 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Co přesahy vložek? |
|
| Autor: | cyz [ 2.9.07, 09:16 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Nepér píše: Co přesahy vložek? Na původním motoru dobré, na novém utopené. Opravář tam dával vymezovací kroužky, nepomohlo. |
|
| Autor: | MAJO [ 2.9.07, 17:13 ] |
| Předmět příspěvku: | |
A chladič je tam ešte pôvodný? Ja som tam mal ešte donedávna tiež pôvodný chladič a cez leto to občas nestačilo nestačilo chladiť, musel som zapínať kúrenie. |
|
| Autor: | cyz [ 2.9.07, 17:51 ] |
| Předmět příspěvku: | |
MAJO píše: A chladič je tam ešte pôvodný? Ja som tam mal ešte donedávna tiež pôvodný chladič a cez leto to občas nestačilo nestačilo chladiť, musel som zapínať kúrenie. Chladiš je tam původní, zkusím ho vypláchnout kyselinou fosforečnou (jestli to nevydrží dám nový) ale s uchlazením nikdy problém nebyl, teplota se držela stabilně na nějakých 75°C (podle teploměru) bez ohledu na okolní teplotě a zatížení, po čase ale vždycky začala teplota lítat víc a víc až to začínalo vařit a hotovo. |
|
| Autor: | spartra [ 2.9.07, 21:25 ] |
| Předmět příspěvku: | |
tlakovou zkoušku byla dělaná, jestli není nekdě mikroprasklina hlava vložka |
|
| Autor: | cyz [ 2.9.07, 23:56 ] |
| Předmět příspěvku: | |
spartra píše: tlakovou zkoušku byla dělaná, jestli není nekdě mikroprasklina hlava vložka Hlava byla dávaná nová, nechal jsem si ji dělat na zakázku, tlaková zkouška byla. U vložky nevím ale vzhledem k tomu že mi to dělaly 2 motory po sobě tak mám na mysli spíš možné příčiny mimo motor. Chystám se tam dát třetí motor |
|
| Autor: | spartra [ 3.9.07, 20:00 ] |
| Předmět příspěvku: | |
cyz píše: spartra píše: tlakovou zkoušku byla dělaná, jestli není nekdě mikroprasklina hlava vložka Hlava byla dávaná nová, nechal jsem si ji dělat na zakázku, tlaková zkouška byla. U vložky nevím ale vzhledem k tomu že mi to dělaly 2 motory po sobě tak mám na mysli spíš možné příčiny mimo motor. Chystám se tam dát třetí motor jěště se může posrat vyrovnávací podložka mezi blokem a vložkou, pak přesahy též |
|
| Autor: | Jakub_Simir [ 5.9.07, 21:58 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Hele ja nechci moc mudrcovat ale mel jsem donedavna ten samej problem. A nakonec jesem vymenil vicko na expanzce pac netesnilo a nebyl tam zadnej tlak a tim padem voda nez prijde do varu tak z ni jdou bubliny no a pokad mas malinko provesenou hadicku na odvzdusneni z termostatu tak bez tlaku ti to ten vzduch nevyfoukne nahoru a pak ti to vari. Ale riakm nevim jestli je to tvuj pripad ale me se to taky projevovalo takhle. pac sem jel a jedno jestli z kopce nebo do kopce a bylo to v cajku. Kdyz sem ji drtil nebo jsem jel volne bylo to jedno ael zniceho nic proste pomalu vystoupala a bylo to spatny a pak jsem ho vymenil a bylo to dobry. Staci kdyz se podivas jestli mas v cajku tu gumo na vicku ja ji mel uplne v pr* . |
|
| Autor: | CROWACK [ 5.9.07, 23:13 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Jakub_Simir píše: Hele ja nechci moc mudrcovat ale mel jsem donedavna ten samej problem. A nakonec jesem vymenil vicko na expanzce pac netesnilo a nebyl tam zadnej tlak a tim padem voda nez prijde do varu tak z ni jdou bubliny no a pokad mas malinko provesenou hadicku na odvzdusneni z termostatu tak bez tlaku ti to ten vzduch nevyfoukne nahoru a pak ti to vari. Ale riakm nevim jestli je to tvuj pripad ale me se to taky projevovalo takhle. pac sem jel a jedno jestli z kopce nebo do kopce a bylo to v cajku. Kdyz sem ji drtil nebo jsem jel volne bylo to jedno ael zniceho nic proste pomalu vystoupala a bylo to spatny a pak jsem ho vymenil a bylo to dobry. Staci kdyz se podivas jestli mas v cajku tu gumo na vicku ja ji mel uplne v pr* . hm, zajimavy, ja sem o tu gumu prisel uz davno a chladi to lip nez lecktera jina skodule...furt si rikam koupim novy vicko...ale znate to...skoda stokoruny... |
|
| Autor: | Martin [ 6.9.07, 08:20 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Já tu gumu na víčku také nemám. Táta ji kdysi sundal, protože to prosakovalo kolem spojů hadic (a těch je u LPG dvakrát tolik). A jezdíme tak již spousty let a chladí to úplně super. |
|
| Stránka 1 z 2 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|