|
Stránka 1 z 1
|
[ Příspěvků: 12 ] |
|
| Autor |
Zpráva |
|
cyz
Registrován: 6.5.06, 20:11 Příspěvky: 3262 Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
|
 životnost motoru 136B
Docela by mě zajímalo, jestli jaký má vliv na motor Formana má když s ním jezdím neustále kolem 3 000ot/min +-500, docela často ho vytočím na 4tis. (předjíždění, táhlé kopce). Dávám tam olej Mobil Super S 10W40, ale jestli to na tento motor není moc...přecijen nevím jestli ta koncepce není spíš pro nižší otáčky, navíc si nedělám velké iluze o kvalitě použitých materiálů.
|
| 8.8.07, 16:00 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Drak
Registrován: 29.8.06, 20:14 Příspěvky: 3060 Bydliště: Olomouc
|
Všeobecně každýmu motoru vadí konstantní otáčky, pro delší životnost, ale vyšší spotřebu je potřeba motor využívat v co největším rozumným rozsahu otáček (nemyslím vytáčet do takovýho fofru, že by radši vyskočil a auta). Nejvíc trpí morory na různých agregátech, kde se točí pořád stejně, takový motory vydrží tak 1500 motohodin a je po nich jak po žabě. Záleží co preferuješ, jestli životnost motoru, nebo spotřebu, nebo kompromis. Při rozumným zacházení by měl motor vydržet 250.000 - 300.000 km
edit: Samozřejmě až při provozní teplotě, studenýmu motoru zase vadí vyšší otáčky a okamžitá zátěž, nejvíc na to trpí ropáky, ale i benzínu to moc dobře nedělá.
_________________ Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu
Naposledy upravil Drak dne 8.8.07, 19:47, celkově upraveno 1
|
| 8.8.07, 19:28 |
|
 |
|
Nepér
Registrován: 2.2.06, 23:27 Příspěvky: 7662 Bydliště: Praha východ
|
Prostě to musíš občas protočit a občas jet po rovince na 4ku na 1500 otáček 
_________________ "Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"
|
| 8.8.07, 19:43 |
|
 |
|
cyz
Registrován: 6.5.06, 20:11 Příspěvky: 3262 Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
|
Tak pod 2000 otáček ten motor vůbec nezatěžuju, občas to vytáčím (rozhodně s tím nejezdím jako s autobusem). Jde mi spíš o to jaké vytáčení běžně ten motor vydrží při provozní teplotě.
|
| 8.8.07, 20:11 |
|
 |
|
roman heller
Registrován: 19.10.06, 20:43 Příspěvky: 709 Bydliště: Milovice
|
Nepér píše: Prostě to musíš občas protočit a občas jet po rovince na 4ku na 1500 otáček 
Tak nevím jak bych to udělal když mám volnoběh 2500 otáček...... 
_________________
|
| 8.8.07, 20:33 |
|
 |
|
cyz
Registrován: 6.5.06, 20:11 Příspěvky: 3262 Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
|
roman heller píše: Nepér píše: Prostě to musíš občas protočit a občas jet po rovince na 4ku na 1500 otáček  Tak nevím jak bych to udělal když mám volnoběh 2500 otáček...... 
Ty tam ale předpokládám skoro nemáš setrvačník 
|
| 8.8.07, 20:40 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
cyz píše: Ty tam ale předpokládám skoro nemáš setrvačník 
to je nepotřerbnej kus železa 
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 8.8.07, 21:39 |
|
 |
|
slovacek.milos
Mistr mechanik
Registrován: 1.3.06, 13:42 Příspěvky: 16256 Bydliště: Strážnice
|
pokud pojedeš na dobrý olej s ročníma výměnama a max 10000 km, tak jede cokoliv do nekonečna, jeden myslivec mi tu dokázal na škoda 100 400000 km druhé rozvody, je první majitel, no mimo obor mého chápání, u stovky jsem zažil nejvíce 200000 na castrol 5 W z tuzexu vložky OK ale stírací kroužky byly ojeté miloš
|
| 8.8.07, 22:03 |
|
 |
|
DRYVER
Registrován: 23.8.06, 22:15 Příspěvky: 2939 Bydliště: Rokytnice u Přerova
|
No kdyz to obcas protocis kratkodobe skoro k cervenymu policku taky se nic nestane ale motor musi byt zahraty a nesmis to delat porad samozrejme
|
| 8.8.07, 22:43 |
|
 |
|
roman heller
Registrován: 19.10.06, 20:43 Příspěvky: 709 Bydliště: Milovice
|
DRYVER píše: No kdyz to obcas protocis kratkodobe skoro k cervenymu policku taky se nic nestane .........
UPS.......  ...tak tam u toho červenýho políčka mi to jede nejlíp... 
_________________
|
| 10.8.07, 18:48 |
|
 |
|
Kachnis
Moderátor
Registrován: 8.6.06, 11:31 Příspěvky: 10612 Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
|
to by me teda zajimalo, jakej ma zivotnost motor LS, kdyz beha vetsinou 3500-5500t..sem tam kolem 3000 a taky 6000..pouze po meste nevytacenej...konkretne mam namysli svuj motor 
_________________ 742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru Kdyz do sveta,tak s litinou.. http://kachnis.techsajt.cz
|
| 11.8.07, 21:00 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
kachnis píše: to by me teda zajimalo, jakej ma zivotnost motor LS, kdyz beha vetsinou 3500-5500t..sem tam kolem 3000 a taky 6000..pouze po meste nevytacenej...konkretne mam namysli svuj motor 
neboj se určitě vydrží dlouho, lepší než s ním jezdit do 2000,- to dokáže odejít i za 10 000 km hlavně favorit.
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 12.8.07, 10:20 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
|
Stránka 1 z 1
|
[ Příspěvků: 12 ] |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|