| Škoda TechWeb https://www.skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Pístní kroužky https://www.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=5905 |
Stránka 1 z 2 |
| Autor: | šneček [ 9.8.07, 21:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Pístní kroužky |
Ahoj Potřeboval bych vědět jak se dají vyměnit pístní kroužky díky michal |
|
| Autor: | cyz [ 9.8.07, 21:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pístní kroužky |
šneček píše: Ahoj Potřeboval bych vědět jak se dají vyměnit pístní kroužky díky michal Blbě, musíš vymontovat klikovku, vysunout písty a dát na ně nové kroužky. Pokud nemáš s opravama motorů zkušenosti tak to raději svěř někomu kdo je má. Navíc překroužkování je podle mě dost o ničem, obzvlášť pokud má motor najeto hodně km nebo je celkově v horším stavu. Často potom vydrží pár tisíc km a je to ještě horší (spotřeba oleje, výkon,...). Záleží na tom o jaké auto se jedná a co od toho očekáváš.... |
|
| Autor: | Matthes [ 9.8.07, 21:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pístní kroužky |
cyz píše: šneček píše: Ahoj Potřeboval bych vědět jak se dají vyměnit pístní kroužky díky michal Blbě, musíš vymontovat klikovku, vysunout písty a dát na ně nové kroužky. Pokud nemáš s opravama motorů zkušenosti tak to raději svěř někomu kdo je má. Navíc překroužkování je podle mě dost o ničem, obzvlášť pokud má motor najeto hodně km nebo je celkově v horším stavu. Často potom vydrží pár tisíc km a je to ještě horší (spotřeba oleje, výkon,...). Záleží na tom o jaké auto se jedná a co od toho očekáváš.... S nicim bohuzel nesouhlasim, prace je to jednoducha, pokud se jedna o jeho 105L tak klika zustava v motoru a pisty se tahaj vrchem, vetsinou nastane vymenou docela razantni zlepseni |
|
| Autor: | Jarda S. [ 9.8.07, 21:21 ] |
| Předmět příspěvku: | |
bez demontáže motoru se to bude dělat těžko takže vyndej motor sundej vanu a hlavu (klikovku neni potřeba povol ojnice od klikovky NEPŘEHÁZEJ SI OJNIČNÍ ŠÁLKY a vytlaž písty i sojnicema nahoru |
|
| Autor: | cyz [ 9.8.07, 21:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pístní kroužky |
Matthes píše: cyz píše: šneček píše: Ahoj Potřeboval bych vědět jak se dají vyměnit pístní kroužky díky michal Blbě, musíš vymontovat klikovku, vysunout písty a dát na ně nové kroužky. Pokud nemáš s opravama motorů zkušenosti tak to raději svěř někomu kdo je má. Navíc překroužkování je podle mě dost o ničem, obzvlášť pokud má motor najeto hodně km nebo je celkově v horším stavu. Často potom vydrží pár tisíc km a je to ještě horší (spotřeba oleje, výkon,...). Záleží na tom o jaké auto se jedná a co od toho očekáváš.... S nicim bohuzel nesouhlasim, prace je to jednoducha, pokud se jedna o jeho 105L tak klika zustava v motoru a pisty se tahaj vrchem, vetsinou nastane vymenou docela razantni zlepseni Když sem překroužkovávl škodovku tak mi ty písty vrchem vůbec nešly (nevím, asi mám olšové ruce |
|
| Autor: | Matthes [ 9.8.07, 21:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pístní kroužky |
cyz píše: Když sem překroužkovávl škodovku tak mi ty písty vrchem vůbec nešly (nevím, asi mám olšové ruce Asi shitovy krouzky, ja si nestezuju |
|
| Autor: | Jarda S. [ 9.8.07, 21:38 ] |
| Předmět příspěvku: | |
http://skoda.stable.cz/cz/index.php?id= ... poffset=50 |
|
| Autor: | cyz [ 9.8.07, 21:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pístní kroužky |
Matthes píše: cyz píše: Když sem překroužkovávl škodovku tak mi ty písty vrchem vůbec nešly (nevím, asi mám olšové ruce Asi shitovy krouzky, ja si nestezuju A kolik s tím najezdíš? |
|
| Autor: | Matthes [ 9.8.07, 21:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pístní kroužky |
cyz píše: A kolik s tím najezdíš? Od vymeny asi 15 tisic baj woko. Min zere oil. |
|
| Autor: | cyz [ 10.8.07, 00:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pístní kroužky |
Matthes píše: cyz píše: A kolik s tím najezdíš? Od vymeny asi 15 tisic baj woko. Min zere oil. Tak to jsi to asi docela vychytal, asi jsi měl málo vychozené vložky válců |
|
| Autor: | Matthes [ 10.8.07, 09:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pístní kroužky |
cyz píše: Tak to jsi to asi docela vychytal, asi jsi měl málo vychozené vložky válců Vlozky nebyly tak hrozny, hur na tom byly stary krouzky, kdyz sem je sundal z pistu a dal do valce, asi 3cm pod okraj, tak mely v zamku treba i 2,5mm |
|
| Autor: | BeBe [ 10.8.07, 09:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pístní kroužky |
šneček píše: Ahoj Potřeboval bych vědět jak se dají vyměnit pístní kroužky díky michal Nemusis vyberat motor staci jama alebo zdvihnut zadok a lahnut podto(ja davam dole zadne celo koli lepsiemu pristupu),vypustit olej,vodu,zhodit hlavu.Das dole olejovu vanu a saci kos,povolis ojnice a vrchom vytlacis. |
|
| Autor: | barton [ 10.8.07, 21:53 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Před nějakým časem jsem zaslech něco o samozabrušovacích pístních kroužcích,že to prej jeden borec na učnáku dal do 105ky a ta údajně hrabala na 5ti metrech.Myslíte ,že to je fakt možný? |
|
| Autor: | Kachnis [ 11.8.07, 21:17 ] |
| Předmět příspěvku: | |
barton píše: Před nějakým časem jsem zaslech něco o samozabrušovacích pístních kroužcích,že to prej jeden borec na učnáku dal do 105ky a ta údajně hrabala na 5ti metrech.Myslíte ,že to je fakt možný? urcite, pak se probudil a kricel VAPNO kazda vec si musi v motoru sednout a krouzky taky i kdyz nejsou samozabrusovaci.. |
|
| Autor: | spartra [ 11.8.07, 21:44 ] |
| Předmět příspěvku: | |
barton píše: Před nějakým časem jsem zaslech něco o samozabrušovacích pístních kroužcích,že to prej jeden borec na učnáku dal do 105ky a ta údajně hrabala na 5ti metrech.Myslíte ,že to je fakt možný? jo prodávaj se, někdo tomu říká generálka, jiak záběh baj voko 1000km na kroužky |
|
| Stránka 1 z 2 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|