| Autor |
Zpráva |
|
florisimo
Registrován: 12.3.07, 23:16 Příspěvky: 220
|
 snižování hlavy
mám auto na plyn a zdá se mi dost líné, dostatečně nevyužívá palivo. Motor už má taky dost natočený, těším se až odejde a budu moct dat novej. Dám tam 136, páč má větší kompresní poměr a pro LPG to bude lepší. Když už budu u toho motoru, mám snížit i o trochu hlavu? Tak o 0.5mm? By to pak mělo kompresní poměr něco přes 10 a to by plyn mohl dát, ne? Co vy na to?
_________________ Škoda forman 135,5LS r.v.92 pohon LPG
|
| 1.5.07, 21:30 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
slovacek.milos
Mistr mechanik
Registrován: 1.3.06, 13:42 Příspěvky: 16256 Bydliště: Strážnice
|
tomu plynu to určitě prospěje hlavně starty miloš
|
| 1.5.07, 21:35 |
|
 |
|
škodař
Registrován: 21.1.07, 00:29 Příspěvky: 4693 Bydliště: Rokytnice u Přerova
|
 Re: snižování hlavy
florisimo píše: mám auto na plyn a zdá se mi dost líné, dostatečně nevyužívá palivo. Motor už má taky dost natočený, těším se až odejde a budu moct dat novej. Dám tam 136, páč má větší kompresní poměr a pro LPG to bude lepší. Když už budu u toho motoru, mám snížit i o trochu hlavu? Tak o 0.5mm? By to pak mělo kompresní poměr něco přes 10 a to by plyn mohl dát, ne? Co vy na to? dej tam písty ze 136 teda pokud se jedná o favo 135, tím pádem steho uděláš 136ku  a nemusíš snižovat ani hlavu
|
| 1.5.07, 22:10 |
|
 |
|
Martin 007
Dezertér
Registrován: 19.11.06, 17:11 Příspěvky: 12402 Bydliště: Pardubice - jihozápadní okolí
|
Ale no tak, jen tak si přehodit písty z jiného motoru ??? To se přeci nedělá...
To snad ani nemůže normálně dlouhodobě šlapat ne ???
_________________ Škoda 130 RAPID 1987 - 743.136 "Kdo nemá Rapida jistě život proklíná." UNDER RECONSTRUCTION BMW E46 330xi Touring 2001 - Objem ničím nenahradíš. Zakládající člen Coupé clubu TW Škoda 743 Forever Team Člen klubu ostrých motorů TW
|
| 1.5.07, 22:17 |
|
 |
|
florisimo
Registrován: 12.3.07, 23:16 Příspěvky: 220
|
no tak chlapi, o kolik to mám snížit? 
_________________ Škoda forman 135,5LS r.v.92 pohon LPG
|
| 1.5.07, 22:39 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
florisimo píše: no tak chlapi, o kolik to mám snížit? 
No pokud by jsi to chtěl snížit tak by bylo dobrý udělat klomplet GO páč když zvedneš tlak o moc tak ty to na tom starým spodku (ojniční pánve) udělá neplechu. Jinak pokud chceš jen tu hlavu bez GO tak 0,25-0,5 víc ne ee
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 1.5.07, 22:51 |
|
 |
|
Kachnis
Moderátor
Registrován: 8.6.06, 11:31 Příspěvky: 10612 Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
|
tech 0,5mm by se dalo a motoru to nejak zvlast neuskodi.....
_________________ 742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru Kdyz do sveta,tak s litinou.. http://kachnis.techsajt.cz
|
| 2.5.07, 13:36 |
|
 |
|
škodař
Registrován: 21.1.07, 00:29 Příspěvky: 4693 Bydliště: Rokytnice u Přerova
|
 Re: snižování hlavy
škodař píše: florisimo píše: mám auto na plyn a zdá se mi dost líné, dostatečně nevyužívá palivo. Motor už má taky dost natočený, těším se až odejde a budu moct dat novej. Dám tam 136, páč má větší kompresní poměr a pro LPG to bude lepší. Když už budu u toho motoru, mám snížit i o trochu hlavu? Tak o 0.5mm? By to pak mělo kompresní poměr něco přes 10 a to by plyn mohl dát, ne? Co vy na to? dej tam písty ze 136 teda pokud se jedná o favo 135, tím pádem steho uděláš 136ku  a nemusíš snižovat ani hlavu já sem četl že do jetýho motru dali 136koví písty a nový kroužky a valil jak drak ale tak četl sem to nezkoušel sem to 
|
| 2.5.07, 14:36 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
Martin 007 píše: Ale no tak, jen tak si přehodit písty z jiného motoru ??? To se přeci nedělá...
To snad ani nemůže normálně dlouhodobě šlapat ne ???
když to dá s novýma vložkama 
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 2.5.07, 16:04 |
|
 |
|
Martin 007
Dezertér
Registrován: 19.11.06, 17:11 Příspěvky: 12402 Bydliště: Pardubice - jihozápadní okolí
|
Tak s vložkama jo potom...ale o tom nikdo nemluvil. Psalo se o přehazování pístů...tak to třeba jenom nedomyslel...no.
A třeba jsem zaostalej v telepatii...
Martin 007
_________________ Škoda 130 RAPID 1987 - 743.136 "Kdo nemá Rapida jistě život proklíná." UNDER RECONSTRUCTION BMW E46 330xi Touring 2001 - Objem ničím nenahradíš. Zakládající člen Coupé clubu TW Škoda 743 Forever Team Člen klubu ostrých motorů TW
|
| 2.5.07, 16:47 |
|
 |
|
spartra
Registrován: 3.3.06, 22:13 Příspěvky: 1331 Bydliště: královehradecký kraj
|
tak i 1,5 je dobrejch pak to musíš dál upravit nás to stálo 5t.kč ale jistě budou i držaší 
_________________ š 105 s, 50kw, LPG r.v. 5 - 85
|
| 3.5.07, 06:41 |
|
 |
|
Dr Meduza
Registrován: 7.2.07, 13:01 Příspěvky: 397 Bydliště: Praha
|
Otazecka na kolik tak vyjde snizit hlavu o 0.5mm ?
A je to vubec poznat na tom motoru ? (Favo 136 provozovany dlouhodobe na LPG)
|
| 4.5.07, 21:47 |
|
 |
|
Jerry
Registrován: 15.11.06, 23:04 Příspěvky: 433 Bydliště: Novosedlice(Okr. Teplice)
|
Dr Meduza píše: Otazecka na kolik tak vyjde snizit hlavu o 0.5mm ? A je to vubec poznat na tom motoru ? (Favo 136 provozovany dlouhodobe na LPG)
my s kamosem sme ji snizovali o 1,3mm a stalo nas to 600kil
|
| 4.5.07, 22:06 |
|
 |
|
Martin 007
Dezertér
Registrován: 19.11.06, 17:11 Příspěvky: 12402 Bydliště: Pardubice - jihozápadní okolí
|
Tak 600kil asi ne co...  páč to je podle mě 600 000 Kč a to je mazec teda...
No nic ale jinak docela pěkná cena no...dělali jste to přes kámoše nebo přes oficiál ve firmě jako zakázku ???
_________________ Škoda 130 RAPID 1987 - 743.136 "Kdo nemá Rapida jistě život proklíná." UNDER RECONSTRUCTION BMW E46 330xi Touring 2001 - Objem ničím nenahradíš. Zakládající člen Coupé clubu TW Škoda 743 Forever Team Člen klubu ostrých motorů TW
|
| 4.5.07, 22:59 |
|
 |
|
Thobiash
Registrován: 13.7.06, 06:37 Příspěvky: 675 Bydliště: Kyšice
|
Martin 007 píše: Tak 600kil asi ne co...  páč to je podle mě 600 000 Kč a to je mazec teda... No nic ale jinak docela pěkná cena no...dělali jste to přes kámoše nebo přes oficiál ve firmě jako zakázku ???
Mě litinová -1mm za 250Kč..........Al Favo -0,5mm za flašku Ferneta, ale to už by známej...
_________________ Škoda "Julia alias Černá" 120L 89´ R.I.P. http://www.youtube.com/watch?v=VYLFkT5jMZI
|
| 4.5.07, 23:34 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|