| Škoda TechWeb https://www.skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Jak vyčistit chladící okruh? https://www.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=4065 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | florisimo [ 20.3.07, 20:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Jak vyčistit chladící okruh? |
Nevíte? Někde jsem se dočetl že nalitím 1litru octa a najetí 1000km s touhle sračkou v motoru. Věřím že to vyčistí, ale co hliník? Už na základce jsme se něco učili o galvanických článcích, a tak moc dobře vím, jak se kyseliny a hliník mají rády... (vznikají oxydy a podobný svinstva). Tak se ptám, jak na vyčištění chladícího okruhu? Není kdovíjak zanešenej, ale zrovna dvakrát s tím spokojenej nejsu. A teď po zimě když budu vylívat tu sračku co je tam už kdovíkolik let by to bylo vhodný. Poradíte? |
|
| Autor: | Martin 007 [ 20.3.07, 20:59 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Co já vím tak se prodávaj origo přípravky pro přidání do chladící směsi na vyčištění okruhu. |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 20.3.07, 21:12 ] |
| Předmět příspěvku: | |
a proč to chceš čistit, pokud nemáš potíže tak bych to neřešil, jinak se můžeš pročistit na silnici a chladič nebo topení to kupuji kolem 600 kč miloš |
|
| Autor: | patrik-hp [ 20.3.07, 21:23 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Nemusíš tam lít ani ocet ani kyselinu solnou ani Kalgon ani savo na vodní kámen |
|
| Autor: | ladis.jawa [ 21.3.07, 14:32 ] |
| Předmět příspěvku: | |
mno jistě někdo z vás zná nerozebiratelnej spoj oxidovanej hliník a rezavá ocel (třeba na příčce převodovky) no tak tim octem tomu akorát tak pomůžeš |
|
| Autor: | patrik-hp [ 21.3.07, 22:43 ] |
| Předmět příspěvku: | |
ladis.jawa píše: mno jistě někdo z vás zná nerozebiratelnej spoj oxidovanej hliník a rezavá ocel (třeba na příčce převodovky) no tak tim octem tomu akorát tak pomůžeš No ale ocet cca 8 procentní zředěnej cca 5-11 litry vody,není horší,než-li obyčejná voda.A jestli je něco nerozebyratelnýho,tak je jedno jestli to tam naleje ... |
|
| Autor: | JohnDeere [ 23.3.07, 13:41 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Kamoš ocot lial do fava a že vraj to pomohlo. tak som skúsil aj ja do svojej škodky, asi 1,5l octu som nalial do okruhu a nebahal s tým aj niečo cez 3000 km. potom ale treba okruh poriadne prepláchnuť ja som ho preplachoval 5x a aj tak som vypúšťal neskutočne škaredú vodu aj s bordelom... viac krát sa mi to preplachovať nechcelo. Začínala zim tak som tam hodil 4l nemrznucel dolial destilovanou a zatiaľ mám pokoj |
|
| Autor: | spartra [ 23.3.07, 17:58 ] |
| Předmět příspěvku: | |
šak na to prodávaj sajrajty |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|