| Škoda TechWeb https://www.skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Fe 136 MPi-spotřeba 12/100 https://www.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=4056 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | Roman [ 20.3.07, 09:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Fe 136 MPi-spotřeba 12/100 |
Kluci co může bejt špatně, když naše felda combi žere 12/100. Je to 136 MPi r.v. 2000 najeto 95000. Podotýkám že tohle byla spotřeba v zimě, na zimákách a auto slouží pouze k dopravě do blízkého obchoďáku, takže co start, to stále studený motor a na jednu jízdu to najede tak maximálně 5-10km(pouze město). Ale i přes to je to strašně moc. Je s tím ježděno velice šetrně (proto mě děsí ta spotřeba). V létě auto neprošlo emisema-byla špatná lambda-dal jsem jinou (z Fa BMM) a druhej den to prošlo naprosto hladce-Auto bylo na diagnostice a jediná závada co tam je tak je špatnej ventil odvětrávání nádrže nebo co (ani sem netušil že tohle felda má)-netušíte proč to tolik žere? Nemůže to bejt tou lamdou z favorita? (i když cesta v létě do chorvatska byla s touhle favoriťáckou lambdou za 6,3/100). Dík Roman |
|
| Autor: | Kristensen [ 20.3.07, 10:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Fe 136 MPi-spotřeba 12/100 |
Roman píše: Kluci co může bejt špatně, když naše felda combi žere 12/100. Je to 136 MPi r.v. 2000 najeto 95000. Podotýkám že tohle byla spotřeba v zimě, na zimákách a auto slouží pouze k dopravě do blízkého obchoďáku, takže co start, to stále studený motor a na jednu jízdu to najede tak maximálně 5-10km(pouze město). Ale i přes to je to strašně moc. Je s tím ježděno velice šetrně (proto mě děsí ta spotřeba). V létě auto neprošlo emisema-byla špatná lambda-dal jsem jinou (z Fa BMM) a druhej den to prošlo naprosto hladce-Auto bylo na diagnostice a jediná závada co tam je tak je špatnej ventil odvětrávání nádrže nebo co (ani sem netušil že tohle felda má)-netušíte proč to tolik žere? Nemůže to bejt tou lamdou z favorita? (i když cesta v létě do chorvatska byla s touhle favoriťáckou lambdou za 6,3/100). Dík Roman Na jakej jsi byl diagnostice? Chtělo by to na nějakou lepší, jestli jsi byl v škodovce na VAG tak to je o ničem, mě tady pořád zlobila 1,6 felda na kterej nebylo za jízdy nic poznat a ani když vrčela na místě jen prostě jezdila za 15/100 a to s tím jezdila důchodkyně, taky jsem s tím zajel na VAG a žádná chyba tak jsem jel k jednomu soukromníkoj ten to píchnul na klasický PC a prošel to všechno a zjistil že dva vstřiky nejdou tak jak maj, tak jsem je vyměnil a teď přes zimu jezdí za 7-8 po městě. |
|
| Autor: | Roman [ 20.3.07, 19:31 ] |
| Předmět příspěvku: | |
jj byl jsem na VAGu klasickym - s tim vstrikem by neco bejt mohlo, protoze jednou byla jedna tryska ucpana, tak sem ji cistil a bylo vse ok - ale podle me stale funguje malinko spatne - kazdopadne dik za radu |
|
| Autor: | patrik-hp [ 20.3.07, 19:46 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Roman píše: jj byl jsem na VAGu klasickym - s tim vstrikem by neco bejt mohlo, protoze jednou byla jedna tryska ucpana, tak sem ji cistil a bylo vse ok - ale podle me stale funguje malinko spatne - kazdopadne dik za radu .Pokud jezdíte takhle krátký vzdálenosti,tak ten motor se ani pořádně neprohřeje.Tak že docela musí žrát aby jel. |
|
| Autor: | Roman [ 21.3.07, 14:11 ] |
| Předmět příspěvku: | |
patrik-hp píše: Roman píše: jj byl jsem na VAGu klasickym - s tim vstrikem by neco bejt mohlo, protoze jednou byla jedna tryska ucpana, tak sem ji cistil a bylo vse ok - ale podle me stale funguje malinko spatne - kazdopadne dik za radu .Pokud jezdíte takhle krátký vzdálenosti,tak ten motor se ani pořádně neprohřeje.Tak že docela musí žrát aby jel. jj to je jasny ze se to ani neohreje |
|
| Autor: | Peter50kw [ 21.3.07, 14:42 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Ja som mal na takych trasach s felckou okolo 10. Ak ale mas kratsie trasy a je zima a bezi kurenie, je to mozne. Ja som zistil, ze ked na kratkych trasach jazdim s prilis lahkou nohou, auto sa pomlsie zohrieva a spotreba je paradoxne vyssia. Skus mu trocha sliapnut na krk a uvidis, ci to pomoze. Este mozes mat problem so snimacom teploty a potom to tam futruje privela paliva. Pozna sa to podla tazkeho chodu motora. Ked nabehne lambda, teplomer je ignorovany a motor ide dobre. Lambda z BMM by nemala vadit. Tiez skontroluj, ci ti neblokuju brzdy. To moze urobit pol litra navrch ani nic nezbadas. Podla tej spotreby do Chorvatska by som povedal, ze je vsetko v poriadku. |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 21.3.07, 16:19 ] |
| Předmět příspěvku: | |
romane zkus ty vstřiky odpojovat jeden po druhém jak svíčky, pokud ti to na volběh neubere tak ti uchcává pořád a teplotu motoru kdoví co ti to hlásí do řj a čilo máš žluté? miloš |
|
| Autor: | Roman [ 21.3.07, 21:35 ] |
| Předmět příspěvku: | |
slovacek.milos píše: romane zkus ty vstřiky odpojovat jeden po druhém jak svíčky, pokud ti to na volběh neubere tak ti uchcává pořád a teplotu motoru kdoví co ti to hlásí do řj a čilo máš žluté? miloš tohle s tema vstrikama jsem uz kdysi zkousel a tak sem poznal spatnej vstrik-byl pricpanej-tak sem ho promyl nakejma rozpoustedlama a dal na par hodin dop ultrazvuku a bylo to good-ale stejne mi prijde, ze je to nekdy malinko neklidny na volnobeh (s tim pricpanym vstrikem to slo jakoby na 3 valce) - jinak nevim co mame za cidlůo teploty-mrknu na to-driv hlasil VAH ze je spatny, ale stacilo to prostriknout kontaktolem a VAG uz nehlasi nic - jak rikam RJ hlasi jen chybu nakyho odvetravani-jinak nehlasi nic-klapku mam taky vycistenou. Kouknu na to cidlo-melo by bejt zluty rikas jo? |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 21.3.07, 22:23 ] |
| Předmět příspěvku: | |
to čidlo žlutý kroužek a nemyslím přicpaný vstřik, ale že netěsní, že se ti může stát že odpojíš všechny čtyři vstřiky a motor bude pořád běžet miloš |
|
| Autor: | Roman [ 22.3.07, 11:39 ] |
| Předmět příspěvku: | |
slovacek.milos píše: to čidlo žlutý kroužek a nemyslím přicpaný vstřik, ale že netěsní, že se ti může stát že odpojíš všechny čtyři vstřiky a motor bude pořád běžet miloš ahaaa - jako ze ten vstrik uvtir netesni a proposti benzin i kdyz je odpojenej jo? Tak to me nenapadlo - jak to mam poznat - mam ho vyndat, napustit kapalinou a koukat jestli nekape? |
|
| Autor: | Martin [ 22.3.07, 11:45 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Tady ti to miloš psal: slovacek.milos píše: romane zkus ty vstřiky odpojovat jeden po druhém jak svíčky, pokud ti to na volběh neubere tak ti uchcává pořád |
|
| Autor: | Roman [ 22.3.07, 13:25 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Martin píše: Tady ti to miloš psal: slovacek.milos píše: romane zkus ty vstřiky odpojovat jeden po druhém jak svíčky, pokud ti to na volběh neubere tak ti uchcává pořád |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|