Škoda TechWeb
https://www.skoda-techweb.cz/forum/

Nepovedená výměna těsnění pod hlavou
https://www.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=35500
Stránka 1 z 1

Autor:  hagal [ 19.1.19, 12:38 ]
Předmět příspěvku:  Nepovedená výměna těsnění pod hlavou

Zdravím pánové, prosím vás o radu. Felda MPI mi žrala vodu, pustil jsem se tedy do výměny těsnění pod hlavou, leč výsledek nedopadl zjevně dobře. Po nastartování běží, ale opravdu hodně bíle dýmí a podle toho bych řekl, že mi stále teče hlava do válců. Hlavu jsem nechal srovnat, stáhli ji o 0,2mm, přesahy vložek 0,1mm neměly, ale měly víc jak 0,05. V knize se píše rozsah 0,07-0,12, bral jsem to tedy tak, že to bude v pohodě. Těsnění jsem dal Temac, utáhl jsem nové šrouby 20NM + 90°+ 90°. Co je teda špatně, že se to nepovedlo a hned po nastartování se to projevilo? Může se takto projevit hned malý přesahy vložek? Nebo špatný těsnění? Psalo se tu o Temacu, že to už není dobrý těsnění, ale všem se to projevilo až po měsíci a ne hned, navíc to moje je šedé a ne tmavé. Než to znova rozdělám, co všechno můžu otestovat?
Děkuji za vaše postřehy.

Autor:  Lamač [ 19.1.19, 12:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: Nepovedená výměna těsnění pod hlavou

Teče hlava do válcu :)
Voda mizne?Olej vyzerá ako?Ventily si došteľoval?Kľudne môže byť,že vo výfuku máš ešte vodu a tá sa ti teraz odparuje.Nechaj to pobežeť,poprípade pojazdi páru km,ale kontroluj stav a množstvo vody,plus olej.

Autor:  slovacek.milos [ 19.1.19, 13:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: Nepovedená výměna těsnění pod hlavou

taky to tak vidím pokud je olej černý neleze ti teplota přes sto nemáš natlakované hadice tak jezdi, nedávno jsem dělal prasklé turbo to byl jiný mazec dvacet kilometrů za mnou nebylo vidět a nikdo mě nepředjížděl, :oops:

Autor:  hagal [ 19.1.19, 13:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: Nepovedená výměna těsnění pod hlavou

Překlep :-)
Ventily jsem sešteloval. Motor jsem nechal běžet nejmíň půl hodiny na volnoběh. Zkusím to ještě projet, jestli se to zlepší a zkontroluju tu vodu, jestli mizí. Pak se ozvu.

Autor:  varok [ 19.1.19, 15:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: Nepovedená výměna těsnění pod hlavou

Nechat běžet na volnoběh půl hodiny je málo. Chce to alespoň projet tak 20 km. To těsnění nevím, na Temac lidi nadávají, já jsem nedávno do svého golfa dával Victor Reinz, popř. jste mohl dát Elring.

Autor:  hagal [ 21.1.19, 08:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: Nepovedená výměna těsnění pod hlavou

Tak se to všechno tváří, že to je v pohodě. Voda nemizí a dým se ztratil. Byla to tedy zřejmě všechno ještě voda z výfuku. Díky za radu, hned ta depka ze mě spadla, že bych to musel znova rozdělávat :-)

Autor:  ventYl [ 21.1.19, 18:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: Nepovedená výměna těsnění pod hlavou

Jo, treba to nechat oddymiet + ak by to bolo este BMM, tak tam je voda aj v sani a to ak sa poriadne nedotiahne, motor si prisava vodu cez spoj sanie - hlava a tiez to bielo huli ako dymovnica.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/