Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 12:27



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Lambda sonda - regulace 
Autor Zpráva

Příspěvky: 3
Příspěvek Lambda sonda - regulace
Ahojte, moc prosím a byl bych moc vděčný za radu.

Felicia Pickup 1.3Mpi 98 před generálkou po startu začla vynechávat při jízdě. Vždy jsem musel sešlápnout plyn na podlahu aby to jelo, nebo vyřadit a znovu nastartovat. Pak to jezdilo. Při generálce celého auta jsem zjistil, že byla křuplá lambda sonda a tedy nefunkční. Po výměně lambda sondy za novou, rozvodů a vůlí na ventilech auto na volnoběhu buble, při jízdě na ustálený plyn škube. Rozjezdy a akcelerace i deceleace je OK.

Provedl jsem kontrolu Lambdy - demontáž, odpor, zkouška zapalovačem OK. Při volnoběhu lambda na voltmetr kolísá (0.3-0.9V) stabilně a dá se říci že koresponduje napětí s bubláním. Vyhřívá se. Vše správně. !ALE! řj diagnostice ukazuje stále Lambda faktor 0.96 bez změn. Nehlásí ani žádnou chybu - což je divný. Dle dílenské příručky jsem provedl měření mezi kontakty signálu na autě - min. má být 450mV, je tam 1.5V. Co je ale špatně je, že mezi pinem 2 ukostřením je místo max. 1 Ohm je 250 Ohm a více.

Vodiče zkoušeny, svazky rozmotány. Kontakty funkční. Klapka čistá, zregulovaná.

Setkal se s tím někdo? Tipuju správně, že ukostření vyhřívání je zároveň ukostření a tím i negativ signálu? Dle mého názoru musí už být jen ta ŘJ špatná.



Moooc díky za odpověď.


2.7.18, 20:36
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6508
Bydliště: Kosice
Příspěvek Re: Lambda sonda - regulace
lambda faktor nie je hodnota, ktora sa snima na lambde, ale staticky koeficient, ktory urcuje, kolko musela RJ upravit zmes aby signal na lambde vyzeral tak, ako vyzerat ma.

trojdrotova lambda sa vacsinou kostrila vyfukom. preto sa potom preslo na stvordrotove lambdy, ktore maju separe kostru pre vyhrievanie a separe pre signal.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


3.7.18, 07:41
Profil Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 3
Příspěvek Re: Lambda sonda - regulace
Zdravím, je to 4- polová lamda. Ve skupině 7 by měla lítat hodnota 30x za minutu. To se právě neděje - jedno pole je trvale na 0.96 a druhé na 1.


3.7.18, 14:41
Profil

Příspěvky: 3
Příspěvek Re: Lambda sonda - regulace
Tak nakonec se mi to podařilo vyřešit. Pokud by se někdo setkal se stejnou závadou:

Na ukostřovacím hnědém vodiči musí být maximálně 1Ohm. Pomůže dodatečné ukostření kdekoliv. Zřejmě vyšší odpor bránil vyššímu průchodu napájecího proudu. Současně pro zjemnění chodu motoru jsem použil svíčky Brisk DR15YC s nastaveným odtrhem 0.8mm místo původních továrních 0.7mm. Příručka se o tom bohužel nezmiňuje, až zkušenost. Poté vše fakčí jak má.


3.7.18, 19:50
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz