Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 13:35



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 Benzin 95 UNI 
Autor Zpráva

Příspěvky: 9
Příspěvek Benzin 95 UNI
Zdravim vsetkych Skodovkarov :o) Neviete mi niekto poradit ci uz v rovine teoretickej,alebo praktickej co sa tyka paliva 95UNI? Mam Skodu 125L a cerpacia siet Jurki u nas zaviedla benzin 95UNI vlastnej produkcie a chcel by som vediet ci tie 4 oktany + prinesu aspon drobne zlepsenia,alebo zbytocne priplacam za 95-ku,popripade ci to motoru s oktanovym poziadavkom 90 skor neskodi.Dakujem za radu...


18.1.06, 17:03
Profil
Pspvek Reklama

   
Pan Kapitán
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12049
Bydliště: Tynec n.L.
Příspěvek Re: Benzin 95 UNI
skodovkar píše:
Zdravim vsetkych Skodovkarov :o) Neviete mi niekto poradit ci uz v rovine teoretickej,alebo praktickej co sa tyka paliva 95UNI? Mam Skodu 125L a cerpacia siet Jurki u nas zaviedla benzin 95UNI vlastnej produkcie a chcel by som vediet ci tie 4 oktany + prinesu aspon drobne zlepsenia,alebo zbytocne priplacam za 95-ku,popripade ci to motoru s oktanovym poziadavkom 90 skor neskodi.Dakujem za radu...

Pokud vim, benzin s vyssim oktanovym cislem motoru nijak zvlast neskodi, pokud je na nej serizeny, byva obvykle alespon seridit predstih (zvysit). Cim vyssi oktanove cislo, tim vyssi kompresni pomer by mel motor mit, takze vhodne by bylo i mirne snizit hlavu.


18.1.06, 17:40
Profil ICQ YIM
Uživatelský avatar

Příspěvky: 286
Bydliště: ČR
Příspěvek 
A nepotřebuje náhodou motor tohodle autíčka nějakou náhradu olova v benzínu? Speciál 91 by měl být stále takhle aditivovaný, ostatní benzíny už ne...


18.1.06, 23:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
Příspěvek 
se na ty benzince zeptej, jakej je rozdil mezi jejich Super UNI a naturalem 95kou, TY POTREBUJES HLAVNE NAHRADU OLOVA, kdyz tam nelejes special, kterej ji ma..ani V POWER na shelce nema nahradu olova,prestoze obsahuje spoustu aditiv,ktery motoru chutnaj :) a to je dobrej benzin..


19.1.06, 15:47
Příspěvek 
Anonymous píše:
se na ty benzince zeptej, jakej je rozdil mezi jejich Super UNI a naturalem 95kou, TY POTREBUJES HLAVNE NAHRADU OLOVA, kdyz tam nelejes special, kterej ji ma..ani V POWER na shelce nema nahradu olova,prestoze obsahuje spoustu aditiv,ktery motoru chutnaj :) a to je dobrej benzin..


tady zapominam se podepisovat... je to o zvyk :)


19.1.06, 15:48

Příspěvky: 9
Příspěvek 
Dakujem chlapy za odpoved,mal som s toho neiste pocity... Dnes som ho tankoval,skusal som na dialnici,ale 145km/hod maximalka ako predtym na 91UNI a akceleracia podla mna tiez nezmenena,takze zazrak sa nekonal.Inak povedane ak si priplatis 40 hal/liter za 95 UNI so Skodovky Bavorak nebude :D Ale aj tak vdaka este raz vam setkym,co ste na mne nesetrili pismenkami...Vela zdaru


19.1.06, 20:42
Profil
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
skodovkar píše:
Dakujem chlapy za odpoved,mal som s toho neiste pocity... Dnes som ho tankoval,skusal som na dialnici,ale 145km/hod maximalka ako predtym na 91UNI a akceleracia podla mna tiez nezmenena,takze zazrak sa nekonal.Inak povedane ak si priplatis 40 hal/liter za 95 UNI so Skodovky Bavorak nebude :D Ale aj tak vdaka este raz vam setkym,co ste na mne nesetrili pismenkami...Vela zdaru


A upravil jsi předstih? Beze změny předstihu to jinak nepojede, spíš hůře. Ale o tom jsem psal jinde, stačí si přešíst moje články tam jsou na toto odpovědi...

Najezdil jsem se škodulemi na Natural a později na LPG desítky tisíc kilometrů a problém se sedly jsem neměl.

_________________
J.


19.1.06, 22:00
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 286
Bydliště: ČR
Příspěvek 
Kdyby měl ten motor vydržet jen desítky tisíc...


19.1.06, 22:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Nejezdil jsem se škodulíí na LPG tak dlouho, abych najel přes 100 000 km. Ale stotřicítku jsem kupoval, když měla na LPG nalítáno 70 000 km a byl to zcela sériový motor, který prakticky benzín neviděl...

_________________
J.


20.1.06, 07:39
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz