Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 14:30



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
 demontáž motoru z auta spodem 
Autor Zpráva

Příspěvky: 19
Příspěvek demontáž motoru z auta spodem
Zdravím , potřebuji demontovat motor z felicie 1.3 , nemám zirafu , ani místo na stropě na jeřábek či kladkostroj.-mám malou dilnu se stropem ze sadrokartonu. Jediná možnost je motor demontovat spodem , šlo by to tím fixacnim pripravkem na zavěšení motoru/prevodovky (engine support)
https://www.mojedilna.cz/fixacni-pripravek-na-motoryzaves-hrazda , třeba udělat si delší ty zavitove tyče s haky , tak aby to mělo větší spuštění , třeba na jeden hak zavesit motor druhý převodovku , tu povolit a spustit a poté prevesit i ten druhý hak na motor a motor spustit na zem a auto ještě prizvednout , teď to mám vypodlozeny deskami pod koly cca na 20cm a můžu tak auto bezpečně zvednout do potřebné výšky pro vysunutí motoru .
Máte někdo s takovým postupem zkušenost ?Používáte nekdo engine support ?Jde to takto udělat dobře?Děkuji za odpověďi k tematu.


11.2.18, 09:50
Profil
Pspvek Reklama

   
Ignorant pravidel

Příspěvky: 9399
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: demontáž motoru z auta spodem
duvod demontaze motoru ?
ale pokud je misto motor spodem jde

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže


11.2.18, 10:08
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6508
Bydliště: Kosice
Příspěvek Re: demontáž motoru z auta spodem
Ja len mala poznamka, nepouzival by som toto takymto sposobom na zdvihanie / spustanie motora ak to bude zaprete o rantle na blatnikoch. obavam sa, ze felicia to nevydrzi a nieco by sa znicilo.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


11.2.18, 10:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
karosář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4110
Bydliště: Havirov
Příspěvek Re: demontáž motoru z auta spodem
Felda/Favo mají velice podobný přípravej jako dílenský ..je určený k výměnám spojky atd, kdy si jím zachytíš motor, když je demontovaná převodovka a taky se chytá za rantle..akorát po skoro celé jejich ploše a nic se neděje pokud to auto není shnilé na kaši..

Každopádně bych se na nějaké přípravky zvysoka vykašlal..
První bych auto zvedl co nejvejš a podložil, pak ven převodovka s poloosama - motor podloženej zvedákem, a pak motor dolů na tom zvedáku...(samo mezitím poodpojovat a demontovat vše co je třeba).
Není to žádná věda a žádných přípravků netřeba...

_________________
škoda 105S (Blanka)1984 437 000km-kdykoliv kamkoliv...
škoda 125L (Bobiš)1988 70 000km-přepych a pohodlí
škoda 100L (Šmoulinka)1974 204 000km-tradice a jistota
škoda 110R 1977 152tk
škoda felicia 1.3MPi 252tk+1.3 MPi Kombi LPG 424tk
OctaviaII 1,9tdi 452tk


11.2.18, 11:13
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6224
Bydliště: Snina
Příspěvek Re: demontáž motoru z auta spodem
Pri dvoch ľudoch to ide aj vrchom.Odstrojiť motor a prevodovku,rozpojiť ešte v aute a vybrať vrchom.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


11.2.18, 11:40
Profil Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 19
Příspěvek Re: demontáž motoru z auta spodem
21lucas píše:
duvod demontaze motoru ?
ale pokud je misto motor spodem jde
-budu z nej stavět školní model pro prezentaci a výuku , bude to funkční model na stojanu se vším potřebným chlazení , všechna osvětlení ,elektro instalace, topeni, řez palubní deskou atd., ale to není důležité

ventYl píše:
Ja len mala poznamka, nepouzival by som toto takymto sposobom na zdvihanie / spustanie motora ak to bude zaprete o rantle na blatnikoch. obavam sa, ze felicia to nevydrzi a nieco by sa znicilo.

-felda je shnila , proto to zní stavím , zbytek půjde na Eko.lik. , ale podbehy jsou vyvarene a blatniky nové ještě v černé zakladovce od prodejce , to snad vydrzi

škodovka píše:
Felda/Favo mají velice podobný přípravej jako dílenský ..je určený k výměnám spojky atd, kdy si jím zachytíš motor, když je demontovaná převodovka a taky se chytá za rantle..akorát po skoro celé jejich ploše a nic se neděje pokud to auto není shnilé na kaši..

Každopádně bych se na nějaké přípravky zvysoka vykašlal..
První bych auto zvedl co nejvejš a podložil, pak ven převodovka s poloosama - motor podloženej zvedákem, a pak motor dolů na tom zvedáku...(samo mezitím poodpojovat a demontovat vše co je třeba).
Není to žádná věda a žádných přípravků netřeba...
-samozřejmě jde to i rukama , ale je to celkem nebezpečné a většinou se něco ,,podela", např.se neco zapomene odpojit a zničí se to , jsem automechanik ve 3.roc. a mám malou dílnu , kterou se postupně snazim vybavovat , bez nářadí pracovat nejde , takže bych to nekupoval pouze pro jednu demontáž ale nadále pouz.na vyveseni treba při spojce atd., ale ještě jsem neměl s takovým zarizenim v praxi docineni , tak hledám recenze a zkusenosti , zatim mi to přišlo jako nejlevnější ,,profesionální" zařízení pro demontaz motoru v mých podminkach


11.2.18, 12:06
Profil
Ignorant pravidel

Příspěvky: 9399
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: demontáž motoru z auta spodem
pro demontaz velky hever a 2 kozicky a prace stejna + jeste aspon 2 ruce a 2 oci kamarada co to bude zezhora jistit

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže


11.2.18, 12:16
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: demontáž motoru z auta spodem
já tu hrazdu používám, udělal jsem si ji tuším do pětikila to vyšlo,

spustím motor na vozíček vyjedu s kastlí nahoru, dvousloupák, přehodím motor a pak si ho dotáhnu tou hrazdou,


14.2.18, 12:52
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 8 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz