| Škoda TechWeb https://www.skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Felicia 1.9d nestartuje https://www.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=32770 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | patap [ 8.3.14, 15:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Felicia 1.9d nestartuje |
Zdravíčko. Asi před měsícem jsem si koupil filetu v dieselu a dneska nastal první problém. Teda objevil jsem tento problém už asi před 2 týdny, ale potom byl do dneška klid. Před 2mi týdny jsem sednul do auta, nažhavil a točím točím a auto do vybití baterky ani neškytlo (zkoušel jsem to vícekrát..né že jsem na jedno točení vymordoval baterku). Parkoval jsem zrovna v kopci, tak mě napadlo z něho auto pustit (už jsem na to neměl nervy) a auto chytlo na první protočení motoru jakoby nic. 2 týdny ježdění uběhly a dnes je tady problém znova. Ještě se mi stalo, že startér nechtěl točit...jako by v něm něco tak škrtalo, tak jsem vypnul zapalování zkusil znova a už zase točí jak má..i otáčky jsou dobré, ale motor ani neškytne...když jsem káru zase rozlačil, tak to zase chytlo jako by nic...jezdil jsem po městě a asi 3x normálně nastartoval..teď jsem přijel k baráku auto zaparkoval a šel domů...po chvilce jsem k němu přišel (teplotu ukazoval ještě cca 70st.) a už zase jenom točí točí a ani škyt. VAG vypsal toto: Adresa 41 ------------------------------------------------------- Řídící jednotka: 028 906 125 B Díl: Saugdiesel FIA V01 2 závad nalezeno. 01050 - kontrola zhavicich svicek 31-10 - preruseni nebo zkrat na kostru - Sporadická 01204 - cidlo teploty motoru (G27) 30-10 - preruseni nebo zkrat na plus - Sporadická Čidlo, ale i žhavičky měnil bývalý majitel těsně před prodejem, tak nevím jestli ty chyby pak vymazal (tipoval bych, že ne) Tak zběžně jsem koukal na kabely a nic porušené nevypadá.. Napadá vás něco? Děkuji |
|
| Autor: | CROWACK [ 8.3.14, 15:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Felicia 1.9d nestartuje |
Napadá mě špatnej startér, potkal jsem to párkrát (ale neservisoval to - nafty nedělám), že byl špatnej, sice točil, ale nechytlo to, byla to astra G 1.7 a poměnili všecko na motoru furt to nestartovalo nebo blbě točilo, tak se udělala repase startéru a chytá jak zamlada... |
|
| Autor: | patap [ 8.3.14, 18:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Felicia 1.9d nestartuje |
Budu muset na něho kouknout no...Jinak ty chyby jsem vymazal a šel domů...za pár hodin jsem šel ven, tak jsem jen tak to jenom šel tak ze zajímavosti zkusit a motor chytnul na šup... |
|
| Autor: | škodař [ 9.3.14, 22:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Felicia 1.9d nestartuje |
Odpoj teplotní čidlo a zkus to, a změř zda ti žhaví to je zaklad |
|
| Autor: | patap [ 10.3.14, 11:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Felicia 1.9d nestartuje |
Zkusím to odpojení teplotního čidla až mi to zase nepůjde nahodit. Jinak žhavičky žhaví. Včera jsem si na rampě měnil olej v převodovce a potom to zase nechtělo naskočit. Dnes ráno při -2 to chytlo na jedno otočení... |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 10.3.14, 18:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Felicia 1.9d nestartuje |
nebo vytáhni čidlo teploty máš tam zelený kroužek a dej tam z benál feldy se žlutým koužkem a bdeš startovat na drb |
|
| Autor: | patap [ 11.3.14, 10:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Felicia 1.9d nestartuje |
Žlutý kroužek tam už právě je |
|
| Autor: | patap [ 30.3.14, 11:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Felicia 1.9d nestartuje |
Tak pánové problém nejspíše vyřešen. Pořád se to stupňovalo...pak mi začal škrtat startér a otočil vždycky tak jednou motorem a konec, ale vždycky to nakonec nějak chytlo..až jsem jednou přišel k autu, otočil jsem klíčkem a všechno zhaslo. Vůbec jsem netušil čím to může být zas..jestli někde nenatekla voda apod. Svorky na baterce jsem kontroloval několikrát. Naštěstí šel kolem soused a všiml si když otáčím klíčem, že mi to jiskří u baterky. Jak píšu..několikrát jsem to tam kontroloval (celou tu svorku) jenže z (+) jdou 3 kabely - startér, alternátor a pak takový mnohem tenší někde do interiéru a ten byl povolený h*jzl jeden Po dotažení je už asi 2 týdny klid |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|