| Škoda TechWeb https://www.skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Orlen oil 15w-40 Felicia - nemá VW 50x.00, vadí? https://www.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=32438 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | ppromi [ 22.11.13, 15:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Orlen oil 15w-40 Felicia - nemá VW 50x.00, vadí? |
Zdar, potřeboval bych nějaký levný olej do motoru Felicia 1.3BMM. Nechci kupovat žádný drahý, potřebuji co nejlevnější, ale chci, aby ho dokázal udržet na živu i při vyšších otáčkách Našel jsem na aukru Orlenoil, sice je Polský, ale v Polsku se dělá i Castrol a dokonce se tam vyrábí kvalitní Verva (pod stejnou společností - orlenoil?). Olej má hodně výhodnou cenu a myslím si, že toto balení by mi mohlo už vydržet do konce příštího roku Co myslíte, uškodí ten olej nějak motoru? V aktuálním stavu je ten motor docela zdráv, zlobí nejspíš gufera v hlavě... ale ventily jsou čisté, karbon tam je opravdu jen minimálně, tak bych nerad aby po pár tkm ten motor byl na odpis. Chtěl bych, aby ten motor v kondičce to auto ještě dojezdil Díky za rady, ohledně tohodle oleje |
|
| Autor: | darklord [ 22.11.13, 15:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Orlen oil 15w-40 Felicia - nemá VW 50x.00, vadí? |
Rok to isto dojazdi aj na M8A. |
|
| Autor: | ppromi [ 22.11.13, 15:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Orlen oil 15w-40 Felicia - nemá VW 50x.00, vadí? |
No, ten motor moc šetřen není.. a rád bych, aby i po několika měsících nebyl nějak moc zakarbován a byl v kondici, jako je teď |
|
| Autor: | p.s. [ 22.11.13, 15:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Orlen oil 15w-40 Felicia - nemá VW 50x.00, vadí? |
ničemu neublížíš klidně ho tam nalej jinak koukám pouze 4l balení vem tenhle já je ted cpu jak do naftáku tak i do benzínů okta tdi a 1,6 benzín mi na něj jede druhým rokem http://maziva.heureka.cz/meyle-sl-cf-a3 ... 10w-40-5l/ |
|
| Autor: | ppromi [ 22.11.13, 16:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Orlen oil 15w-40 Felicia - nemá VW 50x.00, vadí? |
jenže je to 3x4,5L... |
|
| Autor: | p.s. [ 22.11.13, 16:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Orlen oil 15w-40 Felicia - nemá VW 50x.00, vadí? |
aa to sem si nevšiml https://www.oleje.cz/clanek/Porovnani-k ... vych-oleju tady najdeš odpověd |
|
| Autor: | darklord [ 22.11.13, 16:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Orlen oil 15w-40 Felicia - nemá VW 50x.00, vadí? |
felde to moze byt uz aj tak jedno ak to ma jazdit rok, tak to v klude bude jazdit aj na vyjetak, nejaky karbon ti moze byt uplne jedno |
|
| Autor: | ppromi [ 22.11.13, 19:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Orlen oil 15w-40 Felicia - nemá VW 50x.00, vadí? |
p.s. - takže jestli to dobře chápu, tak třeba VW 500.00 je jenom olej, který plní specifikace ACEA A3? V tom případě ten olej pokud má A3B/B3 bude "plně kompatibilní" jako oleje, které tu normu VW 500.00 mají uvedeno? darklord - občas ten motor nešetřím a hlavně přes zimu bude dostávat |
|
| Autor: | Jarda S. [ 22.11.13, 21:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Orlen oil 15w-40 Felicia - nemá VW 50x.00, vadí? |
ppromi víceméně ano vw 505.00 je norma vw může jí splnit ale taky nemusí nejni to nijak vázaný na ostatní normy |
|
| Autor: | CROWACK [ 23.11.13, 19:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Orlen oil 15w-40 Felicia - nemá VW 50x.00, vadí? |
Hele, o karbon neměj až tak strach, ono se to zakarbonuje hlavně při přetahování intervalů výměny a městským provozu - pokud máš extrémní obavu, zkrať interval výměny a bude to ok... |
|
| Autor: | ppromi [ 23.11.13, 21:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Orlen oil 15w-40 Felicia - nemá VW 50x.00, vadí? |
No, vzhledem k tomu, že to bude jezdit rok, tak o nějakém intervalu moc smysl uvažovat nemá... a už vůbec ne, když za nějakých řekněmě 5000km do toho motoru naleju novýho 4,5L oleje... |
|
| Autor: | JannyMi [ 23.11.13, 21:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Orlen oil 15w-40 Felicia - nemá VW 50x.00, vadí? |
ja do svojho lejem 15w40 každy rok vymena a bez problemov olej to nežere vobec ! |
|
| Autor: | ferrari [ 28.11.13, 16:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Orlen oil 15w-40 Felicia - nemá VW 50x.00, vadí? |
Všetko v pohode, len nechápem, ako to má API SJ/SL... |
|
| Autor: | darklord [ 28.11.13, 17:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Orlen oil 15w-40 Felicia - nemá VW 50x.00, vadí? |
psonci... nevedeli ktore sa lepsie predava tak pisu oboje |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|