| Škoda TechWeb https://www.skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| usazenina "blaticko" v chladicim systemu https://www.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=32419 |
Stránka 1 z 2 |
| Autor: | 21lucas [ 17.11.13, 16:35 ] |
| Předmět příspěvku: | usazenina "blaticko" v chladicim systemu |
snazil sem se hledat ale asi to tu neni mam problem s Evasionem i kdyz to muze byt v kazdem vozu po otevreni vicka chladici soustavy sem na vicku i v nadobce nasel docela divnej marast, konzistenci to pripomina blato co to mohlo zpusobit a jak se toho ucinne a levne zbavit ?? ![]() ![]()
|
|
| Autor: | Milan Koukal [ 17.11.13, 17:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: usazenina "blaticko" v chladicim systemu |
To bude sajrajt na utěsnění netěsností, zasere to celej chladící systém. Účinně se toho asi nezbavíš nikdy. |
|
| Autor: | 21lucas [ 17.11.13, 17:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: usazenina "blaticko" v chladicim systemu |
v lednu mi servis delal hlavu a menil chladici smes? snad to tam nenarvali oni ?? jestli jo dobehnu tam a dam jim po papuli |
|
| Autor: | Milan Koukal [ 17.11.13, 18:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: usazenina "blaticko" v chladicim systemu |
Možný je všechno v dnešní době, ale já jsem to měl v jednom favoritu a jediné co pomohlo tak byla výměna motoru + chladiče a topení. Samozřejmě se to nedělalo kvůli té sračce ale motor dosloužil tak se dával jiný a přitom se rovnou vyměnil chladič a to topení aby to nebylo furt rezavý. takhle nějak vypadá ta sračka co se do toho sype ale je toho víc. http://www.bottari.cz/utesnovac-chladic ... o/d-70690/ |
|
| Autor: | 21lucas [ 17.11.13, 18:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: usazenina "blaticko" v chladicim systemu |
o vikendu vycistim aspon expanzni nadobku a na jaro nekolikrat protahnu horkou tlakovou vodou |
|
| Autor: | 21lucas [ 17.11.13, 20:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: usazenina "blaticko" v chladicim systemu |
je mozne ze by takove mnozstvi toho sajrajtu zpusobilo naliti klasicke kohoutkove vody ?? |
|
| Autor: | darklord [ 17.11.13, 20:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: usazenina "blaticko" v chladicim systemu |
Ne, toto je ten utesnovac. Asi by som do toho servisu poslal listovu bombu. |
|
| Autor: | Milan Koukal [ 17.11.13, 20:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: usazenina "blaticko" v chladicim systemu |
co vím tak, po obyčejné vodě je voda rezavá ale že by to dělalo takový sajrajt to si nemyslím. Ale možný je všechno jak já říkám v dnešní době. |
|
| Autor: | 21lucas [ 17.11.13, 20:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: usazenina "blaticko" v chladicim systemu |
zitra tam asi sjedu co mi na to reknou |
|
| Autor: | škodovka [ 17.11.13, 20:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: usazenina "blaticko" v chladicim systemu |
Já bych to vyplách octem..napustit chladič vodou s octem půl na půl pojezdit a vylít..myslím že 3-4 takové výplachy a bude čisťoučko |
|
| Autor: | 21lucas [ 17.11.13, 20:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: usazenina "blaticko" v chladicim systemu |
a zjistim ze mi ten chladic chcije jinac dostal sem radu tam nasypat kyselinu citronovou a postup stejnej jak s octem, jen to nebude smrdet |
|
| Autor: | darklord [ 17.11.13, 20:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: usazenina "blaticko" v chladicim systemu |
Akurat to potom setsakra dobre vyplachni, az potom nemenis motor ci hlavu, alebo iny hlinikovy diel |
|
| Autor: | 21lucas [ 17.11.13, 20:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: usazenina "blaticko" v chladicim systemu |
no jasny, ze to bude chtit hodne velkej proplach |
|
| Autor: | 21lucas [ 18.11.13, 10:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: usazenina "blaticko" v chladicim systemu |
tak sem se ted vratil konverzace vypadala nasledovne: A: dobry den, muzu konzultaci ohledne usazeniny na vicku chladici soustavy? B: chladici soustavy? no pojdme A: vydite, a to toho bylo okolo vicka a hrdla docela dost B: Renault motory prej zevnitr hodne rezaveji to bude usazena rez, staci to nekolikrat dukladne vyplachnout, mame na to i pripravek A: vcera sem se ptal kluku na foru, prej by to mohl zpusobit utesnovac chladice B: o tom nic nevim A: a ruzne druhy fridexu? vzdyt jste mi v lednu delal hlavu a rozvody B: original fridex citroen je svetly, zluty, modry proste G11 ty se nesrazi _ _neprehriva se Vam motor? A: neprehriva spis si myslim ze mi spatne ukazuje teplomer, vic jak na 75-78°C se nezvedne B: to je mozne ze je cast te usazeniny i na cidle teploty a s timhle sme se rozloucily takze klasika |
|
| Autor: | goodbie [ 18.11.13, 11:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: usazenina "blaticko" v chladicim systemu |
no to se dalo tak nějak čekat co taky jiného. |
|
| Stránka 1 z 2 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|