| Škoda TechWeb https://www.skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Rezatá chladicí kapalina https://www.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=32350 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | Blackie 639 [ 28.10.13, 23:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Rezatá chladicí kapalina |
Zdravím, Co vše může být v chladicím systému motoru 1.3, 136B, napadeno korozí? Vložky válců + trubka kde je výpušták a nic víc mě nenapadá. Loni jsem u své Feldy vyměnil chladicí kapalinu + důkladný proplach tekoucí vodou. Naplněna nemrzka s destilovanou vodou, do -30°C. Po roce a kousek, vypouštím rezatou sra.... |
|
| Autor: | goodbie [ 28.10.13, 23:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Rezatá chladicí kapalina |
co tam liješ za nemrznoucí kapalinu??reznout mohou vložka a trubka prostě jen kovové části motoru ale usazená rez a vodní kámen asi jen tak z motoru dostat nelze,tedy bez rozebrání. |
|
| Autor: | Blackie 639 [ 29.10.13, 00:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Rezatá chladicí kapalina |
Přesně tu, co se tam má lít, tedy zelenou G48. Konkrétně http://www.autobyznys.cz/x6727/antifree ... i-kapalina |
|
| Autor: | Jarda S. [ 29.10.13, 00:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Rezatá chladicí kapalina |
přilej ocet při čištění a nech to tam pár dní |
|
| Autor: | goodbie [ 29.10.13, 06:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Rezatá chladicí kapalina |
možná by pomohla i kyselina citronová ta s teplou vodou také dobře odstraňuje rez |
|
| Autor: | Blackie 639 [ 29.10.13, 08:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Rezatá chladicí kapalina |
Ok, tak to na jaře zopakuju. Ocet jsem právě loni aplikoval, před výměnou, akorát jsem s tím jezdil skoro 14 dní, tak si říkám, jestli sem tomu neublížil |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 29.10.13, 08:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Rezatá chladicí kapalina |
pokud je kapalina rezavá že je hnědá nepomůže už nikdy nic, |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|