Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 14:18



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Felicia MPI - vysoká teplota vody 
Autor Zpráva

Příspěvky: 5
Příspěvek Felicia MPI - vysoká teplota vody
I po přečtení několika témat jsem stále nenašel odpověď na můj problém...

Včera v Buchlovských kopcích jsem si všiml teploty vody na 120°C. Po zastavení na bezpečném místě (cca 1 minuta po zpozorování), dolití cca 2 litrů vody (pak už jsem dolévat nemusel) a průběžném topením na max. se mi dařilo držet vodu kolem 90-100°C až do Brna. Nicméně nevím, kde je chyba. Teď jsem zkoušel termostat a nejspíše je otevřený pořád. Skoro ihned po nastartování se začínala ohřívat hadice do chladiče i chladič samotný. Olej je čistý a ve vodě taky nevidím žádné svinstvo. Přesto teplota stále roste nad 90°C.
Druhá věc je, že mi neseplo čidlo ventilátoru… (měsíc staré). Cca týden (500 km) se mi voda držela stále na cca 100°C dle teploměru. Ale přisuzoval jsem to špatnému čidlu teploty. Je to totiž jediná věc na chl. okruhu, která nebyla za poslední rok měněna nebo vyčištěna.
Napadá mě pár věcí, které by mohly být špatné…

Vodní pumpa? (jak to ale diagnostikovat) – Hadice z termostatu stříká vodu do exp. nádobky, tak snad O.K.?
Termostat? - Může mít stále otevřený termostat vliv na rostoucí teplotu nad 90°C?
Víčko od exp. nádobky? – Plechová část se mi oddělila od plastového uzávěru.

Tak kdo bude tak ochotný a bude vědět a poradí mi?
:oops:


1.11.10, 11:16
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11844
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Ztrácí se voda během jízdy? Kouří auto bíle? Otevřený termostat by právě teplotu motoru snižoval. Špatné víčko expanzky nedovoluje vytvořit vyšší tlak v soustavě, voda by tudíž vařila už při 100°C a ne při cca 110°C jak je tomu u systému bez přetlaku, ale tato samotná věc by nárůst teploty nezpůsobovala. Vodní čerpadlo je zase dost nepravděpodobná závada. Spíš bych to viděl na těsnění pod hlavou.

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


1.11.10, 13:06
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5194
Bydliště: Pééétržka a Horne Saliby
Příspěvek 
Asi tak nejako podobne.
Ale poskodeny termostat moze (skoro urcite) ciastocne blokovat prietok vody. Tak by som to skontroloval ako prve :idea:

_________________
Forman 135Le
Volvo 855 TDI
0949126151


1.11.10, 13:32
Profil

Příspěvky: 5
Příspěvek 
Po konzultaci s kamarádem jsme dospěli k podobnému názoru jako má kwiko. Bude to asi termostat, který je zaseklý někde v poloze "mezi". Teda pokud je to možné... To by vysvětlovalo okamžitý průtok přes termostat a nadále i postupně se zvyšující se teplotu a nesepnutí ventilátoru. Při malém průtoku se asi stihne voda ochladit v chladiči na hodnotu, která není kritická.

Motor nekouří, voda se neztrácí. Bohužel jsem teď v Brně ve škole a do dílny je to daleko... :( Tak to bude muset ještě do víkendu vydržet.


1.11.10, 15:33
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27197
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
nejdřív vyměň termostat a pak to řeš dál :wink:

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


1.11.10, 18:10
Profil ICQ

Příspěvky: 6
Příspěvek Re: Felicia MPI - vysoká teplota vody
Ahojte.

Mám podobný problém....Felícia 1.3 MPI 50kw.....Voda sa mi drží na 110C a ventilátor mlčí. Kúrenie naplno a to v zime a vzduch ktorí to fúka dnu je horúci až páli ruku....

Vymenil som termostat, čidlo teploty vody a spínač ventilátora. Ventilátor som skúsil či je dobrí vykrátením svorky , ktorá ide na spínač. Ventilátor je v poriadku.

Keď sa mi už aj ventilátor naozaj pri vysokej teplote zopne, tak po 10 sekundách zase vypne a vodu nedochladí. Podľa škodováckej príručky by mal dochladiť na 88/89 stupňov.

Auto bolo aj v servise a merali mi tesnenie pod hlavou valcov a vraveli, že je dobré.

Čo ďalej skúšať? Mám vymeniť chladič, alebo čerpadlo ? Dá sa to nejak zmerať či dáva dobrí výkon to čerpadlo ?

Milan.


20.3.18, 21:07
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11844
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Je pěkné, žes vyměnil hromadu věcí kolem, ale u Feldy se většinou povolí matky na budíku a pak to ukazuje nesmysly...zkontroloval bych to jako první.

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


20.3.18, 21:15
Profil

Příspěvky: 6
Příspěvek Re: Felicia MPI - vysoká teplota vody
Budík bude najskôr dobrí, pretože od toho čo budík ukazuje nezávisí teplota vzduchu, ktorí fúka dnu do interiéru. AK budík ukazuje blud bude kúriť felda normálne. Ale mne ten teplí sálaví vzduch spáli kožu ak to tam držím. Takže tá teplota bude na budíku skôr dobrá.


20.3.18, 21:29
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11844
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Felďácké topení umí divy. Zkus změřit přímo motor laserovým teploměrem.

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


20.3.18, 21:54
Profil
Pan Kapitán
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12050
Bydliště: Tynec n.L.
Příspěvek Re: Felicia MPI - vysoká teplota vody
Tepla voda v topeni neznamena tepla voda v chladici. Cerpadlo bych hadal ze bude OK když to topi, takze muj tip je pricpanej velkej okruh. Takze.... jak horkej je chladic, když je horkej motor?

_________________
Forman 1994 Million Edition "Frankie"
Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R
Škoda 742 Forever TeamObrázek

Cvokárium: Youtube Instagram


20.3.18, 21:55
Profil ICQ YIM

Příspěvky: 6
Příspěvek Re: Felicia MPI - vysoká teplota vody
No ten chladič budem musieť skúsiť zajtra.....Teraz už to nezistím. Zatiaľ dík za tip...Potom napíšem. Ale čo sa týka hadíc vstup a výstup na chladiči , tak boli poriadne horúce....


20.3.18, 22:31
Profil
karosář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4110
Bydliště: Havirov
Příspěvek Re: Felicia MPI - vysoká teplota vody
Taky se nabízí otázka jestli je tam čidlo co tam má být (jsou jiné pro 1.3, 1.6 i 1.9) a taky jestli je tam budík co tam má být (jsou jiné pro BMM a MPi)

Kouknout se diagnostikou, jestli jednotka udává přibližně stejnou hodnotu jako budík by taky nebylo od věci..

_________________
škoda 105S (Blanka)1984 437 000km-kdykoliv kamkoliv...
škoda 125L (Bobiš)1988 70 000km-přepych a pohodlí
škoda 100L (Šmoulinka)1974 204 000km-tradice a jistota
škoda 110R 1977 152tk
škoda felicia 1.3MPi 252tk+1.3 MPi Kombi LPG 424tk
OctaviaII 1,9tdi 452tk


20.3.18, 22:36
Profil

Příspěvky: 6
Příspěvek Re: Felicia MPI - vysoká teplota vody
Na počítač som to nedal, ale niečo tam nehraje. Teplota ktorú ukazuje nie je reálna, pretože pri 110 by vytlačil vodu. A voda mi nevrie. Ventilátor v pravidelných intervaloch pri státí zopína a vypína. Čidlo teploty je tam už tretie. Pretože som to skúšal. bolo tam pri kúpe s modrým prúžkom. Ten som vymenil za nový taký istý. Teraz je tam zo žltým, lebo servisák vravel, že do 1,3 mpi 99 má ísť žltý. Ovšem nič sa nezmenilo. Teplotu to ukazuje 110, voda nevrie a ventilátor zopína v rozsahu 110-100. Podľa palubovky.


23.3.18, 13:15
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3328
Bydliště: Studénka
Příspěvek Re: Felicia MPI - vysoká teplota vody
voda nebude vřít bo je pod tlakem... chladící okruh je jak papinův hrnec ;) hoď to na ten počítač, nebo budeš měnit jak ocas díly a furt to bude naprd... nakonec to bude blbě ukazující budík a vevalíš do teho Ečiek jak cyp

_________________
VW Passat 3B3 1.9 TDI 96Kw Obrázek


23.3.18, 18:03
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Felicia MPI - vysoká teplota vody
prostě to chce vag a lejzrový teploměr ten řekne co a jak :wink:


23.3.18, 18:19
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz