| Škoda TechWeb https://www.skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Felicia - Jak zkontrolovat funkci ventilátoru chladiče?? https://www.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=22715 |
Stránka 1 z 2 |
| Autor: | vojtechkolinger [ 10.6.10, 11:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Felicia - Jak zkontrolovat funkci ventilátoru chladiče?? |
Ahoj. Prosím poraďte jak zkontrolovat funkci ventilátoru chladiče?? Přijde mi, že se vůbec nespouští což je v tomhle počasí divné. Destilka v nádrži ve vaří, měnil jsem jednu hadici - praskla. Teplota na palubní desce je ale v normálu.. Děkuji za každou radu.. |
|
| Autor: | Petr105 [ 10.6.10, 11:51 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Jednoduše. Nastartuješ a necháš stát. Po nějaké době, až vystoupá teplota by měl větrák sepnout. |
|
| Autor: | vojtechkolinger [ 10.6.10, 12:13 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Ahoj, díky za reakci. A pokud se větrák nesepne? Kde může být chyba? Nějaká pojistka? Konektor?? |
|
| Autor: | Petr105 [ 10.6.10, 12:20 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Tak na to jsou tu větší odborníci, elektrika není zrovna můj obor |
|
| Autor: | Dundee [ 10.6.10, 15:14 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Pokud teploměr ukazuje normál, voda vaří a větrák neběží, bude buď někde vzduch nebo zavřenej termostat (to by ale stoupala teplota za předpokladu, že je snímač teploty v pořádku). Nejčastěji ale odchází termospínač ventilátoru na chladiči. Motor ventilátoru vyzkoušíš jednoduše- odpojíš dráty a píchneš je "natvrdo" na nějakou 12V baterku (nebo zdroj). Pokud se rozeběhne, vyměníš termospínač a pak vyzkoušíš jízdou a následným stáním na volnoběh. |
|
| Autor: | p.s. [ 10.6.10, 15:43 ] |
| Předmět příspěvku: | |
pokud je chladič celej horkej a ventilátor nejde skus propojit konektor čidla taploty vody je na chladiči pokud se rozběhne je čidlo v háji pokud ne prohlídni pojistky jestli to naká nevzdala |
|
| Autor: | Ondras83 [ 10.6.10, 18:52 ] |
| Předmět příspěvku: | |
vytáhni ty 2 konektory na čidlu na chladiči a spoj je, když se větrák rozeběhne, tak funguje....pak to jedině nechat ohřát |
|
| Autor: | varok [ 10.6.10, 20:08 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Jestli se ventilátor nerozběhne po spojení obou drátků, tak ještě vyzkoušet zkoušečkou popř. žárovkou, jestli jde do káblíku, který vede do termospínače proud. Jestli ano, ale ventilátor nejede, je v háji. Nejspíše uhlíky už budou krátké. Pokud tam nejde ani proud, je buď spálená pojistka, nebo přerušený káblík, popř. zaoxidovaný konektor u pojistkovky. |
|
| Autor: | glider [ 10.6.10, 21:28 ] |
| Předmět příspěvku: | |
jj najskor kuk termostat ci otvori na velky okruh termostat potom ventilator a nakonec spinac a chybu najdes isto ja som mal v prdeli uhliky aj spinac |
|
| Autor: | Šemik [ 10.6.10, 21:39 ] |
| Předmět příspěvku: | |
No aby taky ty spínače nebyli v prdeli když přes ně teče proud motoru větráku |
|
| Autor: | tomkunk@seznam.cz [ 8.11.15, 13:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Felicia - Jak zkontrolovat funkci ventilátoru chladiče?? |
Chtěl bych se zeptat Na felicii 1.3 MPI mi nejde ventilátor Když spojím kabel od ventilatoru tak se rozebehne Tak jsem koupil nove termospinac a stále nic Už mám třetí |
|
| Autor: | 21lucas [ 8.11.15, 13:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Felicia - Jak zkontrolovat funkci ventilátoru chladiče?? |
a kdyz ten spinac z chladice vyndas vytece voda? pokud ne mas zasrany chladic kterej to proste neohreje a cidlo nesepne |
|
| Autor: | tomkunk@seznam.cz [ 8.11.15, 18:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Felicia - Jak zkontrolovat funkci ventilátoru chladiče?? |
Voda vytejka a dost si myslím že ucpaný to není Fakt už nevím Bud nový chladič nebo vyměnit kapalinu |
|
| Autor: | jjjano3 [ 8.11.15, 20:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Felicia - Jak zkontrolovat funkci ventilátoru chladiče?? |
ventilátor ide, čidlo vymenené, vieš kedy má spínať ? tak asi 95 stupňov. zohreješ vôbec tolko motor aby sa zapol ? na budíkoch okolo 100° a spína. pri motore bude teplejšie ako u chladiča. takže pár stupňov je tam rozdiel. alebo sa ti prehrieva felda ? |
|
| Autor: | varok [ 8.11.15, 20:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Felicia - Jak zkontrolovat funkci ventilátoru chladiče?? |
Jak spojil kable u ventilátoru? Jako spojit mezi sebou konektory co jsou na čidle? Jestli ano, tak je to divné. Jestli jste zapojil ventilátor přímo na baterií, tak třeba k čidlu ani nejde proud. |
|
| Stránka 1 z 2 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|