| Autor |
Zpráva |
|
Dawid130
Registrován: 9.2.07, 15:16 Příspěvky: 9049
|
 teplota vody....
zdravim chchi se jenom kolik je tak normální teplota vody??? je fakt že já mám rapiďacké budíky a tam čísla nejsou ale je to v bilým kousililinek za polovinou, je to normalní????
|
| 20.5.07, 20:52 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
 Re: teplota vody....
škoda 105 na 120 píše: zdravim chchi se jenom kolik je tak normální teplota vody??? je fakt že já mám rapiďacké budíky a tam čísla nejsou ale je to v bilým kousililinek za polovinou, je to normalní????
Podle mě je to moc ale teď kde je chyba, já když jsem měl vše v pořádku tak rafička byla svysle, takže přímo na začátku bílýho pole, když to bylo studený tak to vylezlo asi 2-3 mm nad začátek a po otevření termostatu to spadlo na začátek a tam se to drželo. Jinak dle tvýho bych to odhadoval že tam máš 90 stupňů ale opravdu je otázkou zda je vše tak jak má být (čidlo budík kabeláž)
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 20.5.07, 21:11 |
|
 |
|
Dawid130
Registrován: 9.2.07, 15:16 Příspěvky: 9049
|
No ono je fakt že z budíku jsem měl vytaženou ručičku včera, ale dal jsem ji jak byla....no jinak ono se to po delší cestě tak 6 km zchladí na prostředek, tak to pořád kolísá....možná by asi nebyla špatná chladicí kapalina než obyčejná voda že jo?
|
| 21.5.07, 07:17 |
|
 |
|
Bukaj
Registrován: 22.1.06, 19:44 Příspěvky: 4747 Bydliště: Černíky
|
No, s tim kolísáním - teď jsem měnil termostat, a s novým to pořád kolísá mezi 80 a 90°C  Prostě ten termostat je nějaký citlivý a asi nezná jinou polohu, než otevřený a nebo zavřený, nic mezi tím  . A to je Wahler
Že by i Wahler začal dělat šunty... 
_________________ Å 130 L 86 - cestovní limuzína Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi 130LPG 130L 86 - denní vůz 1000MB MB 69, 1.8.68 Ať mi nikdo neříká, že něco nejde...  Škoda 742 Forever Team
|
| 21.5.07, 09:52 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
A co francouzský termostaty? Tu v Plzni existují... 
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 21.5.07, 14:37 |
|
 |
|
Dawid130
Registrován: 9.2.07, 15:16 Příspěvky: 9049
|
Já nevim možná že řeším nic, proptože pokud jsem dal tu ručičku oi kus mimo tak to ukazuje na prostředek a ve skutečnosti je tam něco jiného. Když zapnu zapalovaní a studený motor jak vysoko má ta ručička vyleťet, nebo má zůstat úplně dole?
|
| 21.5.07, 15:55 |
|
 |
|
jindra
Registrován: 13.1.07, 00:34 Příspěvky: 478 Bydliště: hodonínsko,zarazice
|
škoda 105 na 120 píše: Já nevim možná že řeším nic, proptože pokud jsem dal tu ručičku oi kus mimo tak to ukazuje na prostředek a ve skutečnosti je tam něco jiného. Když zapnu zapalovaní a studený motor jak vysoko má ta ručička vyleťet, nebo má zůstat úplně dole?
když zapnu klíč na studeném motoru ukazuje 0 (rapid budíky) provozní teplota 1-2mm za začátkem bílého pole
_________________ ŠKODA octavia => ŠKODA octavia super => ŠKODA 110L => ŠKODA 105L =>ŠKODA 120LS
=>ŠKODA 125L šedá r.v. 1989
Škoda 742 Forever Team
Ford Focus - 1,8 TDDi - 66kW - 1/2001 - Hatchback - Gold http://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?t=9450
|
| 21.5.07, 20:13 |
|
 |
|
Radic
Registrován: 19.5.07, 16:50 Příspěvky: 3202 Bydliště: Bánov (okr. Uh. Hradiště)
|
Tak to me to asi topi jak krava...ale taky to celkem zenu. Tak kolem rychlosti 120km/h na delce tak 10km se me to dostane do 3/4 toho budiku. Nevim co s tim. Kdyz vyradim tak to sjede behem chvile na ty 2-3mm za zacatek bileho pole. Pri normalni rychlosti kolem 100 se to ale taky drzi dal od zacatku bileho. V lete bude GO tak se uvidi potom.
_________________ Škoda 135 Rapid Ford S-max TDCi Volvo S60 AWDoff 2.4T Škoda 742 Forever Team Škoda TW Coupe Club
|
| 21.5.07, 21:04 |
|
 |
|
Martin 007
Dezertér
Registrován: 19.11.06, 17:11 Příspěvky: 12402 Bydliště: Pardubice - jihozápadní okolí
|
No jako jesi jezdíš jako jáááááááááá...tedy, že se s tim taky nesereš...tak se nediv...
Já když roztáhnu jedničku na 5000ot
dvojku na 4700ot
trojku na 4700ot
čtyřku na 4500 a pak ji drtím až na 5000ot a nakonec tam smahnu pětku a křečovitě tlačím na plyn...
tak mi teplota pomalu leze z 82 stupnu až na 95...protože to prostě neuchladí...( mimochodem timhle stylem jízdy sem se udržel za Meganem 1.6 a společně jsme předjeli všechny Fábie na daném úseku o Fiestách nemluvě - než se všichni vzpamatovali tak jsme byli fuč...ale byl sem rozjetej...nefaká mi tachák takže Vám nic nepovim )
Škodovky měly, mají a budou mít problémy s chlazením...a čim silnější motooooor tim je to horší...ty máš jeden z těch nejsilnějších, takže bych ani tak neřešil...ale někdy není nad to vidět čísla místo bílych poli, ale zase mělo by to byt vyznačeno aby to odpovídalo...že ano.
Zatim zdarec...
_________________ Škoda 130 RAPID 1987 - 743.136 "Kdo nemá Rapida jistě život proklíná." UNDER RECONSTRUCTION BMW E46 330xi Touring 2001 - Objem ničím nenahradíš. Zakládající člen Coupé clubu TW Škoda 743 Forever Team Člen klubu ostrých motorů TW
Naposledy upravil Martin 007 dne 23.5.07, 11:20, celkově upraveno 1
|
| 21.5.07, 21:20 |
|
 |
|
Radic
Registrován: 19.5.07, 16:50 Příspěvky: 3202 Bydliště: Bánov (okr. Uh. Hradiště)
|
jasne...ja to neresim dokud to nevyvre... to s tim umi jen bracha ale ten uz mas svoji 306ku. Ja to netaham do 5000...vetsinou jen tak 4 a neco...ale ten otackomer je nejaky divny tak si nejsem jisty. Ve 165km/h se me zda takovych 4200ot/min malo 
_________________ Škoda 135 Rapid Ford S-max TDCi Volvo S60 AWDoff 2.4T Škoda 742 Forever Team Škoda TW Coupe Club
|
| 21.5.07, 21:32 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
Radic píše: jasne...ja to neresim dokud to nevyvre... to s tim umi jen bracha ale ten uz mas svoji 306ku. Ja to netaham do 5000...vetsinou jen tak 4 a neco...ale ten otackomer je nejaky divny tak si nejsem jisty. Ve 165km/h se me zda takovych 4200ot/min malo 
Jestli si to dobře pamatuji tak u Š 130 na pětku s pneu 185/65 R13, co tisíc otáček to 32km/h takže na 5ku při 6000 by tam mělo být zkutečných 192 km/h, tachometrových to je někde kolmo dolu na nápisu KM/H
Takže při 4200 jedeš cca 135 (134,4) Jinak u šáde s 5ti kvaltem a převodem 4,22 je na pětku co tisíc to 28 km/h takže při 6000 je rychlost 168km/h
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 21.5.07, 21:59 |
|
 |
|
Martin 007
Dezertér
Registrován: 19.11.06, 17:11 Příspěvky: 12402 Bydliště: Pardubice - jihozápadní okolí
|
Táááááák přesně...já vim že kdy mám pětku a tak těch 3500 - 3800 tak by mělo byt na tachaku tak tech 150 no...ale to sou vzpominky...
_________________ Škoda 130 RAPID 1987 - 743.136 "Kdo nemá Rapida jistě život proklíná." UNDER RECONSTRUCTION BMW E46 330xi Touring 2001 - Objem ničím nenahradíš. Zakládající člen Coupé clubu TW Škoda 743 Forever Team Člen klubu ostrých motorů TW
|
| 21.5.07, 22:06 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
Martin 007 píše: Táááááák přesně...já vim že kdy mám pětku a tak těch 3500 - 3800 tak by mělo byt na tachaku tak tech 150 no...ale to sou vzpominky...
Ale ta skutečnost je bohužel uplně jiná 
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 21.5.07, 22:12 |
|
 |
|
Radic
Registrován: 19.5.07, 16:50 Příspěvky: 3202 Bydliště: Bánov (okr. Uh. Hradiště)
|
Takze kdyz mam staly prevod 3,90 tak je to realna hodnota? A tech 192 bych zatim netestoval...(zatim nemam pilotni prukaz  )
_________________ Škoda 135 Rapid Ford S-max TDCi Volvo S60 AWDoff 2.4T Škoda 742 Forever Team Škoda TW Coupe Club
|
| 21.5.07, 23:12 |
|
 |
|
Kachnis
Moderátor
Registrován: 8.6.06, 11:31 Příspěvky: 10612 Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
|
hmmm tak ja kdyz mam 6100 otacek tak na 4ku tachac ukazuje kousek za 170km/h a nejaka rychlost to uz bude pac v tyhle rychlosti me predjel akorat superb a ty lidi v nem na me koukali dost zvlastne...
_________________ 742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru Kdyz do sveta,tak s litinou.. http://kachnis.techsajt.cz
|
| 21.5.07, 23:24 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|