|
Stránka 1 z 1
|
[ Příspěvků: 12 ] |
|
| Autor |
Zpráva |
|
Dyno
Registrován: 27.7.07, 20:48 Příspěvky: 447 Bydliště: Valbys u Rožnova p.Radhoštěm
|
 Zakonzervování motoru
Zdravím! Chtěl bych se zeptat,mám náhradní motor a chtěl bych si ho uchovat na horší časy v garáži přes zimu.Je nutné ho nějak zakonzervovat,třeba do něho nalít fridex?nebo tak něco? Olej v něm nechávám.
Jestli s tím máte někdo zkušenosti prosím poradte! Dikes 
|
| 22.8.07, 16:50 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
ventYl
Registrován: 25.1.07, 23:48 Příspěvky: 6704 Bydliště: Kosice
|
v navode na 110tku sa pisalo, ze ak sa motor v zime nepouziva, maju sa vysrubovat sviecky a do spalovacieho priestoru sa ma cez otvory po svieckach nastrieknut striekackou olej, niekolko krat pretocit motor nasucho bez iskry a sviecky zasrubovat naspat.
_________________ This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting. (--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik [H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula Skoda 742 Forever Team
|
| 22.8.07, 17:16 |
|
 |
|
DRYVER
Registrován: 23.8.06, 22:15 Příspěvky: 2939 Bydliště: Rokytnice u Přerova
|
jo jo presne tak nalej tam pres svicky primerene mnozstvi oleje do spalovaku a melo by to vydrzet.
_________________ silver line combi 1,3 - 46 kw
O II kombi Look RS
|
| 22.8.07, 17:35 |
|
 |
|
Martin
Registrován: 24.3.06, 19:10 Příspěvky: 3694 Bydliště: Vysočina
|
Také bych to řešil tímto způsobem. 
_________________ ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená
|
| 22.8.07, 18:45 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
A já bych pro jistotu s ním alespoň jednou za měsíc vždy pootočil třeba jen o čtvrt otáčky aby se neobtiskly kruhy na vložky.
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 22.8.07, 20:04 |
|
 |
|
Dyno
Registrován: 27.7.07, 20:48 Příspěvky: 447 Bydliště: Valbys u Rožnova p.Radhoštěm
|
Dobře pánové to s tím olejem udělám!  A co ten fridex? Bude to rezivět pomaleji než když to bude suché nee? Tak jak vodovodní trubky! 
|
| 22.8.07, 20:15 |
|
 |
|
Martin
Registrován: 24.3.06, 19:10 Příspěvky: 3694 Bydliště: Vysočina
|
Těžko říct, je pravda, že jak to necháš na suchu, tak to rychle rezne, známému takto prorezl zánovní kotel i když ho vystříkal olejem. Zase fridex když je starší také není antikorozní, ale nejspíš mu bude v nálevu z fridexu lépe. 
_________________ ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená
|
| 22.8.07, 20:17 |
|
 |
|
Dyno
Registrován: 27.7.07, 20:48 Příspěvky: 447 Bydliště: Valbys u Rožnova p.Radhoštěm
|
|
| 22.8.07, 20:32 |
|
 |
|
michalkatka
Registrován: 11.2.06, 15:19 Příspěvky: 19160 Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
|
fridex by som tam vôbec nedával.... do sania, alebo sacích kanálov by som nalial olej a motor pretočil tak o 4-5 otáčok a nechal tak, samozrejme uložiť na suché miesto....
_________________ Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336
|
| 22.8.07, 21:07 |
|
 |
|
slovacek.milos
Mistr mechanik
Registrován: 1.3.06, 13:42 Příspěvky: 16256 Bydliště: Strážnice
|
michalkatka píše: fridex by som tam vôbec nedával.... do sania, alebo sacích kanálov by som nalial olej a motor pretočil tak o 4-5 otáčok a nechal tak, samozrejme uložiť na suché miesto....
minulý rok jsem koupil feldu z telekomu stála rok v bazaru, možná víc prorezlá střecha a nikdo ji nechtěl, dali jsme aku ujel jsem asi 20 km, vyměnil olej, sem tam trošku pojezdil do města jel jsem na STk a motor žačal klepat na prvním ojničním šálku až se vydrolil a bylo dojezděno, měl jsem motor asi 7 let v montážní jámě jen tak prásk ho tam montoval jsem ho někdy v březnu na fáčko a v pohodě jezdí, po startu nekouřil jel, tak si vyber miloš
|
| 22.8.07, 21:35 |
|
 |
|
DRYVER
Registrován: 23.8.06, 22:15 Příspěvky: 2939 Bydliště: Rokytnice u Přerova
|
slovacek.milos píše: michalkatka píše: fridex by som tam vôbec nedával.... do sania, alebo sacích kanálov by som nalial olej a motor pretočil tak o 4-5 otáčok a nechal tak, samozrejme uložiť na suché miesto.... minulý rok jsem koupil feldu z telekomu stála rok v bazaru, možná víc prorezlá střecha a nikdo ji nechtěl, dali jsme aku ujel jsem asi 20 km, vyměnil olej, sem tam trošku pojezdil do města jel jsem na STk a motor žačal klepat na prvním ojničním šálku až se vydrolil a bylo dojezděno, měl jsem motor asi 7 let v montážní jámě jen tak prásk ho tam montoval jsem ho někdy v březnu na fáčko a v pohodě jezdí, po startu nekouřil jel, tak si vyber miloš
Treba jen nahoda a treba to proste vydrzi. Ale kazdopadne bych tam ten olej dal - aspon par kapek - tim nemuzes nic pokazit
_________________ silver line combi 1,3 - 46 kw
O II kombi Look RS
|
| 22.8.07, 22:55 |
|
 |
|
CROWACK
Registrován: 4.3.07, 22:36 Příspěvky: 10254 Bydliště: kósek vod Jevička
|
DRYVER píše: slovacek.milos píše: michalkatka píše: fridex by som tam vôbec nedával.... do sania, alebo sacích kanálov by som nalial olej a motor pretočil tak o 4-5 otáčok a nechal tak, samozrejme uložiť na suché miesto.... minulý rok jsem koupil feldu z telekomu stála rok v bazaru, možná víc prorezlá střecha a nikdo ji nechtěl, dali jsme aku ujel jsem asi 20 km, vyměnil olej, sem tam trošku pojezdil do města jel jsem na STk a motor žačal klepat na prvním ojničním šálku až se vydrolil a bylo dojezděno, měl jsem motor asi 7 let v montážní jámě jen tak prásk ho tam montoval jsem ho někdy v březnu na fáčko a v pohodě jezdí, po startu nekouřil jel, tak si vyber miloš Treba jen nahoda a treba to proste vydrzi. Ale kazdopadne bych tam ten olej dal - aspon par kapek - tim nemuzes nic pokazit
Z vlastni zkusenosti: Na skode 1000MB, stála (je pravda teda že deset let...) úplně normálně odstavená, každý 3 měsíce se akorát dofoukávaly kola-totálně zarezlý kroužky ve vložkách, musel sem je vymlátit kladivem. Takže olej určitě. Jenom ten fridex mi přijde jako trochu zbytečnost, spíš bych se bál že neco naleptá a tak, on je sviňa, prožere se těsněním pod hlavou a...
_________________ "Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org
|
| 23.8.07, 18:23 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
|
Stránka 1 z 1
|
[ Příspěvků: 12 ] |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|