Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 16:10



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Zatékání do karoserie (Favorit/Felicia) 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 99
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Re: Zatékání do karoserie (Favorit/Felicia)
S tým autom počítam na dlhé roky - pokým budú ND a nezoberie mi ho európska legislatíva.

_________________
Felicia 1,3MPi, 50kW, 1997


20.7.14, 18:51
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3491
Bydliště: Kopřivnice > (okr. Novy Jicin > Kraj Moravskoslezký > CZ > Evropa > Planeta země >
Příspěvek Re: Zatékání do karoserie (Favorit/Felicia)
Včera objev dalšího místečka, felicia, levá strana, vedle topeni, je uchyceny svazek k motoru a svetlum. Tak primo ten steft na kterym je ta stahovaci paska napul uhnity a dira jak do pr... :) a kudy ze to tam zatika.... :D


9.8.14, 08:43
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11844
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Jo u Felicie je to past vedle pasti. U novějších modelů, s tlumící hmotou nalepenou na přepážce motoru prohnije ten plech a pak to hledej pod tou pěnou.. :roll:

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


9.8.14, 09:33
Profil

Příspěvky: 4
Příspěvek Re: Zatékání do karoserie (Favorit/Felicia)
Chlapci a co neutrální silikon?? (jen se ptám)


29.8.15, 15:22
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11844
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Záleží co s ním chceš provádět.

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


29.8.15, 16:41
Profil
Vývojář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3834
Bydliště: Nová Paka, okres Jičín
Příspěvek Re: Zatékání do karoserie (Favorit/Felicia)
Pro zenu s malymi prsy dobre,pod tesnici gumy spatne. :mrgreen:

_________________
Renault Megane II combi 1.6 16V '05
Ex auta:
Renault Megane I Grandtour 1.4 16V '03
Peugeot 106 1.1 '02
Fáčko 136L '89 Bělouš
Š Felda 1.3 MPI Color line '99 Lentilka
Š Felda 1.3 MPI Combi '97
Fáčko 1.3 Lxi '93
Š 120 LS '78 Beruška


29.8.15, 16:48
Profil

Příspěvky: 4
Příspěvek Re: Zatékání do karoserie (Favorit/Felicia)
Chtěl jsem to na přední sklo. No doporučili mi ho přímo v obchodě, nenahlodává kov, a dokonce je na něm napsáno že je vhodný mj. pro těsnění automobilových oken apod. a na lodě, a že odolává lépe povětrnostním podmínkám než universální. Prodavač mi říkal že to nemám cpát pod gumu, ale jen přes vrch spoje čelního skla a gumy.

Neříkám že to tak udělám, jen mě zajímalo co si myslíte o tomto silikonu, který je prý na to jak přímo stvořený protože nenarušuje kov.

Je mi jasné že výměna gumy je výměna gumy. S autem počítám ještě na 6 let.


2.9.15, 12:36
Profil
Vývojář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3834
Bydliště: Nová Paka, okres Jičín
Příspěvek Re: Zatékání do karoserie (Favorit/Felicia)
Tak urcite ne na spoj okno-guma,tam ti to nepomuze,zateka tam mezi gumou a kastli.A tam kdyz das silikon,tak si akorat ucpes odtokove kanalky.Jako nekteri to takto resi,ale.....vymena tesneni je nejlepsi,navic si poradne osetris rantlik kastle,kterej byva casto shnily....

_________________
Renault Megane II combi 1.6 16V '05
Ex auta:
Renault Megane I Grandtour 1.4 16V '03
Peugeot 106 1.1 '02
Fáčko 136L '89 Bělouš
Š Felda 1.3 MPI Color line '99 Lentilka
Š Felda 1.3 MPI Combi '97
Fáčko 1.3 Lxi '93
Š 120 LS '78 Beruška


2.9.15, 15:52
Profil

Příspěvky: 4
Příspěvek Re: Zatékání do karoserie (Favorit/Felicia)
Nechci dávat silikon mezi kastli a gumu a ucpat si odtokové kanálky. Mimochodem netěsní mi to přesně tam kde říkám já, mezi oknem a gumou. Vzal jsem do injekční stříkačky vodu a nakapal do "žlábku" mezi sklem a gumou v rohu u řidiče tak aby voda nepřetékala přes gumu - do minuty se "vsákla" dovnitř. U druhého auta co mám doma(taky felicie) se voda v tom žlábku drží ještě teď po několika hodinách, takže pokud dám neutrální silikon tak jak říkám mezi okno a gumu, mělo by to můj problém vyřešit a zároveň si nenaruším to co píšeš ty.


2.9.15, 19:18
Profil
Vývojář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3834
Bydliště: Nová Paka, okres Jičín
Příspěvek Re: Zatékání do karoserie (Favorit/Felicia)
Kdyz myslis,tak delej,jak umis....

_________________
Renault Megane II combi 1.6 16V '05
Ex auta:
Renault Megane I Grandtour 1.4 16V '03
Peugeot 106 1.1 '02
Fáčko 136L '89 Bělouš
Š Felda 1.3 MPI Color line '99 Lentilka
Š Felda 1.3 MPI Combi '97
Fáčko 1.3 Lxi '93
Š 120 LS '78 Beruška


2.9.15, 19:23
Profil

Příspěvky: 4
Příspěvek Re: Zatékání do karoserie (Favorit/Felicia)
Tak jsem tam udělal housenku mezi sklem a gumou, jen ji roztáhl plastikovou stěrkou, nikam nic necpal pod gumu, dnes tady ráno hodinu pršelo, vytáhl jsem to na hodinu na déšť a pohoda, sucho, naposled když pršelo byly nasáklé molitany pod volantem, ale uvidím možná že to za rok strhnu a nechám vyměnit gumu.

Jinak táta má favorita už 17 let, kupoval ho jako 4 roky staré auto, gumu nikdy nevyměňoval a přes čelní sklo stále neteče ani po 21 letech(nepředpokládám že minulý majitel z německa gumu měnil na téměř novém autě) a i na pohled vypadá dobře. Na favoritu to zřejmě udělali kvalitněji.

Každopádně dík za rady a názory


3.9.15, 10:17
Profil
Vývojář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3834
Bydliště: Nová Paka, okres Jičín
Příspěvek Re: Zatékání do karoserie (Favorit/Felicia)
Ve favoritu je to uplne stejne,je tam i stejna guma.

_________________
Renault Megane II combi 1.6 16V '05
Ex auta:
Renault Megane I Grandtour 1.4 16V '03
Peugeot 106 1.1 '02
Fáčko 136L '89 Bělouš
Š Felda 1.3 MPI Color line '99 Lentilka
Š Felda 1.3 MPI Combi '97
Fáčko 1.3 Lxi '93
Š 120 LS '78 Beruška


3.9.15, 16:05
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6225
Bydliště: Snina
Příspěvek Re: Zatékání do karoserie (Favorit/Felicia)
Nič zvláštne na tom nieje,moje favo má 25rokov,origo tesnenie a nikde ani kvapka....

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


3.9.15, 19:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1095
Bydliště: volyně
Příspěvek Re: Zatékání do karoserie (Favorit/Felicia)
Dotaz: opět zatékání do favorita 93... je to za 8 let provozu čtvrtý boj.... zatéká výhradně k řidiči a navíc jen někdy.... Když je čumák z kopce a nebo auto nakloněné doleva, je to horší.... Když auto stojí rovně nebo s čumákem nahoře, je tam zpravidla sucho, když se ale rozjedu a jedu, tak mi začne kapat voda na pravou nohu nad pedálem plynu..... za týdenní odstávku s dešti naprší tak louže o průměru 15cm uprostřed gumové rohože na podlaze...

První byl vyhrán tím, že se začala sundavat zahrádka když se nepoužívá a byl dlouho klid....

Druhý byl vyhrán zatěsněním horní spáry na obalu topení a následně utažením pouzdra pravého stěrače, které bylo volné a teklo to kolem něj přímo na tu spáru... + možná zbytečná instalace krsytu vstupu topení... Pak byl dlouho klid....

Třetí bylo vyhráno vytmelením spáry pod zadním oknem neutrálním silikonem, když se zvedla vrchní část těsnění, lamely uvnitř nedosahovaly k plechu a byla tam tak centimetrová díra - teklo do kufru....

Okno se měnilo v roce 2011 po nehodě za jiné jeté... předtím ani potom tudy neteklo.... Je dost zdrapané, byl bych ho asi i ochoten vyměnit, ale podle všeho tudy to neteče, protože by to teklo pod koberec a ne doprostřed podlahy myslím....

Voda kape z dírek prostřižených v patrně hlukové izolaci nad pedály, když je nakloněné dolava tak z té vlevo, když je na rovině, tak z té vpravo nad plynovým pedálem...

Auto je 4 roky po poctivé opravě karoserie, když se měnilo přední okno, díry do dutin v lemu nebyly... žlábky na blatnících a torpédech jsou OK, plech nad nedály je celistvý, teče na něj v rohu, kde je žlábek mělký (kolem pantu kapoty)

Koukal jsem jestli tam neteče kolem pedálů, nebo kolem lanek plynu pod... Jediná ptákovina je tam od předešlého majitele "deaktivátor sytiče" taková úplná blbost, nicméně lanko prochází průchodkou v rohu pod leme toho plechu nad pedály a vede tam krom tohoto lanka ještě cosi dalšího - to lanko směřuje nahoru - napadá mně jeslti to tam neteče po něm, nicméně i tady si myslím že by se tam té doy asi nedostalo tolik... nicméně to zkušebně nějak ucpu abych měl jistotu....

Nevíte kudy ba tam ještě mohlo téct? nějaké další zrady ohledně topení, nebo jiné cesty? auto je jinak v dobrém stavu, není shnilé a celkem spolehlivě a lacino slouží.... Nicméně to že mi za jízdy teče voda na nohy mi dost vadí, navíc tam teče někdy i při stání... Lamely v topení jsou promačknuty do polohy "trvale otevřeno" a nad vstupem do topení na kapotě je taková ta plastová stříška, ta taky dost pomohla.

Auto celoročně venku, provoz tak 3-5x týdně.

Děkuji za podněty

_________________
R.I.P. 1978s užovka 105l s centrálem, apollama, pětikvaltem a "chrompaketem" :-)
Fako LX 93 LPG - Zvaný sysel.


19.10.16, 17:44
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6225
Bydliště: Snina
Příspěvek Re: Zatékání do karoserie (Favorit/Felicia)
Topenie s tým nebude mať nič spoločné,totiž na jeho dne je prepúšťacia gumová záslepka.Stierače takisto,do ineriéru nijak mechanicky nezasahujú.Pozrel by som sa pod topenie,či tam nieje vyžratá diera.Čo,alebo kto ti bráni isť s autom pod wapku,ľahnúť pod prístrojovku a pozrieť kadiaľ to vlastne tečie?

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


19.10.16, 19:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz