Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 10:06



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 octavie 1 - problém s topením 
Autor Zpráva

Příspěvky: 3
Příspěvek octavie 1 - problém s topením
Obracím se na vás s prosbou. Na podzim tohoto roku jsem nechal na své octavii combi, rv 2004, 1,9tri, 96kw, model Style, vyměnit radiátorek topení, kdy po vyjmutí bylo zjištěno, že tekl. Následně, když začala topná sezóna jsem zjistil, že topný výkon není, jak by měl být. Vůz byl u jednoho mechanika, kdy bylo auto opakovaně odvzdušněno a fungovalo, ale následně vždy vykazovalo stejnou závadu, a sice topení na nízkou teplotu a (do 50 st na výstupu do kabiny), a tato teplota ještě klesala, když auto nebylo zatíženo. Poté bylo vozidlo předáno do péče druhého mechanika, kdy došlo k výměně chladiče a termostatu. Po této opravě se sice chod zlepšil a vozidlo lépe topí a když je zatíženo (okolo 2500 otáček), je vozidlo se schopné nahřát (vzduch do kabiny) na teplotu rukou těžce udržitelnou, ale při pomalé jízdě v koloně ve městě, nebo při ekonomické jízdě na 5, 6 rychl. Stupeň přes 2000 otáček vzduch chladne a zvláště v mrazivých dnech začíná být topení nedostatečné. Teplota na motoru dle ukazatele vystoupá plynule na 90 St. A tam se drží bez kolísání, Kapalina neubývá. Vodní pumpa měněna v průběhu minulého roku, ve vozidle má být dle sdělení mechanika správný (turbínový) typ. Hledám pomoc při řešení kolísání teploty, v minulosti vozidlo fungovalo v pořádku.


19.12.17, 13:57
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6224
Bydliště: Snina
Příspěvek Re: octavie 1 - problém s topením
Prečo píšeš do sekcie pre neškodovky?
Je to manuál topenie bez klimy,alebo klimatronik?Skús ešte pojazdiť so zapnutým vnútorným okruhom,či nastane nejaký rozdiel.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


19.12.17, 21:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 584
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: octavie 1 - problém s topením
Jen obecne dotazy: topeni ma tedy nedostatecny vykon pri vsech polohach ovladace? Jestli se motor neprehriva a chl. kapalina neubyva, nemuze to byt nejakym servomotorkem ovládajícim klapky topeni?
Jinak dotaz ve spatne sekci...

_________________
Volvo 940 B230FB aut. '91
dříve: Škoda Favorit 136L '90, LPG


19.12.17, 21:21
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: octavie 1 - problém s topením
vag adresa 08, pak 04 zákl. nastavení a kanál 01 a uložit nové hpodnoty před uložením počkat asi minutu


20.12.17, 19:22
Profil

Příspěvky: 3
Příspěvek Re: octavie 1 - problém s topením
ahoj chlapi, já se omlouvám, já jsem se prostě překoukl, viděl jsem poradna a přehlídl jsem se v rámečku nad tím, prostě chyba. Je to asi i zapříčiněno tím, že jsem tak trochu zoufalý v hledání řešení jako koncový zákazník. Všem moc děkuji za odpovědi.


21.12.17, 00:04
Profil

Příspěvky: 3
Příspěvek Re: octavie 1 - problém s topením
doplnění, jedná se o klimatronic, jednozónový, motor se nepřehřívá, krásně nastoupá na 90 a tam se drží, kapalina neubývá. vyzkouším všechny dosavadní rady a uvidím. ještě jednou všem moc děkuji.


21.12.17, 00:08
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6224
Bydliště: Snina
Příspěvek Re: octavie 1 - problém s topením
Urob diagnostiku,zapni zapaľovanie,a stlač econ a vnútorný okruh na 3sekundy,napiš tu kódy,ktoré ti na displeji vypíše,prepínaš ich s červeným tlacítkom teploty.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


21.12.17, 20:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz