Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 19:18



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 Felicia 1.3mpi LPG skáču otáčky 
Autor Zpráva

Příspěvky: 11
Bydliště: Tvrdošín, Slovensko
Příspěvek Felicia 1.3mpi LPG skáču otáčky
Zdravím vás.
Ak táto téma tu už je, vopred sa ospravedlňujem hľadal som nenašiel.

mám feldu 98 1.3mpi 6mesiacov asi namontovaný sekvenčný LPG lovato. Chodilo to vynikajúco dokonca som dal originál Bosch LPG sviečky a spotreba mi ešte klesla aj lepšie to reagovalo na plyne. Ale teraz po zime z ničoho nič mi na volnobehu kolíšu značne otáčky. Po naštartovaní sa zvyčajne nič nedeje a všetko ide OK, ale po prejdení dlhšej trasy keď stojím na križovatke akoby klesli otáčky až pomaly by chcel zdochnúť a zrazu vyletia nad 1000 takto sa to opakuje a ak nepridám plyn tak sa to zhorší až tak, že to zdochne.
Myslím, že raz mi to spravilo aj keď som to mal na benzíne.
Keď auto bolo v servise technik mi povedal, že tam mám vyhodenú chybovú hlášku ohľadom Lambda sondy. Ale to som predpokladal, že to je asi OK keď to chodí na LPG.
auto má najazdené 90k a bolo oň dôkladne starané.
Tak otázka je možné, že je to spôsobené špatnou Lambda sondou? Alebo to bude niečo iné.


22.4.13, 08:33
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Felicia 1.3mpi LPG skáču otáčky
vadná lamdasonda problémy s volnoběhem
si zajed tam kde plyn montovali že ti to nefachá máš záruku :oops:


22.4.13, 16:39
Profil

Příspěvky: 11
Bydliště: Tvrdošín, Slovensko
Příspěvek Re: Felicia 1.3mpi LPG skáču otáčky
Keby to bolo možné dať do servisu tak by som tam šiel.

Ale naspäť k téme. S týmito problémami to nakoniec dopadlo tak, že už to aj jazdilo veľmi zle kapalo na každej križovatke.
Dostal som sa k VAG káblu spravil diagnostiku a vyhodilo chybu potenciometra škrtiacej klapky.
Tak som si zohnal z vrakoviska škrtiacu klapku vyčistil osadil spravil základné nastavenia voľnobehu. Chyba sa samozrejme už neobjavila v DTC.
Chvíľu to šlo ako tak, ale stále častejšie sa aj tak začali objavovať tie isté problémy. Chybu v RJ už nevyhadzuje žiadnu. Zas na voľnobehu kolíšu otáčky niekedy až do bodu keď motor skape. Stúpla mi aj kus spotreba na LPG pred výmenou klapky som mal tak 7.5l teraz skoro 9l. Tak ma napadlo či to nebude Lambda. pripojil som, ale VAG dal sledovať hodnoty po zahriatí sa mení hodnota lambdy od 1 po 0,5 čo som sa dočítal tak je to OK. Skúsil som aj odpojiť lambdu nech si to RJ riadi sama a problémy ostávajú rovnaké.

Ešte niečo som sa dočítal ohľadom aktívneho uhlia, alebo nasávania falošného vzduchu čo by to mohlo spôsobovať, ale tu už by som potreboval poradiť ako ďalej.


8.8.13, 05:23
Profil ICQ

Příspěvky: 11
Bydliště: Tvrdošín, Slovensko
Příspěvek Re: Felicia 1.3mpi LPG skáču otáčky
Tak nakoniec po dlhých útrapách som zistil dva problémy.

1: Diagnostika jednoznačne vadný potenciometer snímača polohy škrtiacej klapky
Riešenie: Výmena škrtiacej klapky z vrakoviska vyčistenie reset RJ, nastavenie základných hodnôt.

2: Diagnostika meranie hodnôt kyslíkovej sondy zlá spätná väzba z Lambda sondy.
Riešenie: Výmena Lambda sondy. (Cukanie odstránené, lepší výkon, nižšia spotreba)

Od tej doby auto ide hlavne na benzíne v celku pekne, ale stále pretrváva jeden problémik ktorý prisudzujem klapke z vrakoviska.

Pomalé klesanie otáčok pri zhodení plynu na voľnobeh.
Je to fenomén, ktorý nastal až po výmene klapky a nesúvisí so zasekávaním plynového lanka to sa hýbe bez problémov.

Tak teraz som, ale prečítal čosi o repase potenciometra klapky. Keďže stará klapka fungovala absolútne bez problémov aj bola jednoznačne čistejšia a menej opotrebovaná mechanicky tak by som radšej použil starú s vymeneným, alebo opraveným potenciometrom..


Otázočka na vás páni..
Dá sa rozobrať klapka tak, aby sa dal vymeniť potenciometer?
Ak nie čítal som čosi o prečistení potenciometra (Alpou, Diavou)
Jeden vraví, že Diavou nie lebo sa to ešte viac rozhúka.
Druhý vraví, že Diavou je to paráda.

Poraďte.

Ďakujem.


14.10.13, 10:37
Profil ICQ

Příspěvky: 11
Bydliště: Tvrdošín, Slovensko
Příspěvek Re: Felicia 1.3mpi LPG skáču otáčky
Zdravím páni.

Po dlhom čase pridávam.
Kolísavé otáčky motora na LPG som nakoniec poriešil jednoduchou výmenou sviečok.
Aj predtým tam boli celkom nové, ale boli to Bosch benzím/LPG
Teraz mi poradili klasiku Brisk benzín/LPG motor má teraz krajší zvuk aj lepší výkon ako na benzíne tak aj na LPG. Nemôžem nič len odporučiť.

Stále pretrváva zasekávanie otáčok a pomalý pokles otáčok.
Otázka je či to môže robiť napríklad vadný motorček klapky, alebo či to môže robiť termostat.
Všimol som si zaujímavý paradox, pri studenom motore všetko ide bez problémov, ale keď sa zohreje mierne klepe a začína pomalé klesanie a zasekávanie otáčok.

Berte na vedomie, že čidlo teploty bolo vymenené.

Ďakujem.


18.2.14, 09:07
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Felicia 1.3mpi LPG skáču otáčky
problém padání a zasekávání je v adaptačních hodnotách pokud nepomůže reset, základní nastavení tak je snad jediný prostředek supervag je na to tam program, i tak se stávalo že problé ještě mírně přetrvával cca 14 dnů,

lpg je v podstatě oblbovací zařízení a řj se pak stímto problémen nesrovná nikdy :oops:


18.2.14, 10:21
Profil

Příspěvky: 11
Bydliště: Tvrdošín, Slovensko
Příspěvek Re: Felicia 1.3mpi LPG skáču otáčky
No to môže byť pravda, pomalé klesanie som si všimol aj na starej klapke.

Reset RJ adaptačných hodnôt som už robil niekoľkokrát dokonca aj nastavenie RJ LPG systému.

Skúsim to dať ešte do lepšieho servisu čo mi na to povedia.

Motor momentálne už ide znesitelne sem tam ešte cukne, ale určite to nie je také zlé ako predtým.


19.2.14, 11:05
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz