Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 18:44



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1427 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 96  Další
 Josef.Radocha - Rapid 130 (Rapído nebo taky Pomeranč) 
Autor Zpráva
Dezertér 2
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8497
Bydliště: Kvasiny - jak už bylo řečeno domov těch nej Škodovek
Příspěvek Josef.Radocha - Rapid 130 (Rapído nebo taky Pomeranč)
Tohodle mazlíka jsem si koupil v červnu 2007. Tehdy jsem bohužel naboural svého prvního Rapida 130 (Hnědáka)(1986 modelový rok 87) tak, že karoserie už byla absolutně nepoužitelná. Já se z auta dostal bez jediného škrábnutí jen s obrovským šokem a tímto vzkládám čest jeho památce a velký dík konstruktérům, že pamatovali na bezpečnost ve voze. Z vozu bylo vymontováno vše, co se dalo použít na nového již zmíněného Rapida. Obě auta když sem je našel byly ve velmi špatném stavu. Silně znečištěná a neudržovaná. Hnědý byl lepší karosářsky, ale oranžový má výborný motor po druhé GO(podle majitele ujeto asi 60tkm, ale nedá se posoudit zda-li je to pravda v době koupě nebylo funkční počítadlo kilometrů). U obou aut jsem byl třetí majitel. Pro Hnědáka sem si jel k Jaroměři. Pomeranč je až z Brna u něj je zajímavé, že byl koupen v Tuzexu Praha Karoserie byla vyrobena 12.6.1986. Obě auta vyrobili v AZNP Kvasiny.

Motor: Seriově dodávaný 742.13 podruhé GO nyní odhadem najeto 70tkm. žádné úpravy proběhlo pouze promazání a očištění od prachu smíchaného s olejem, ale čištění stále pokračuje a časem dojde asi i na lakování. Jinak je motor schopen bez větších problémů točit i 6000. Běžná spotřeba kolem 6,5-7,0l itrů

Převodovka: Původní 5q silně sáknoucí čeká na otevření a výměnu synchronů. Jinak pouze vyměněn oleje.

Nápravy a řízení: Přední náprava je vcelku dobrá po koupi byla promazána a dotežena nyní pouze výměna čepů řízení. Řízení funguje bez jakékoli vůle a je perfektně citlivé. Zadní náprava to je ovšem jiná písnička. Levé úhlové rameno je naprasklé, obě šavle silně ohnué a prohnilé. Sákne pravý kloub u převodovky a musí vyměnit i tlumiče spolu s bubny. To je v plánu již na 25. února. Díky tímto studentům SOU Rychnov nad Kněžnou za obětavou práci na nápravě.

Karoserie: Barva tmavě oranžová č.48 popraskaná u zadních sloupků. Prahy a kreaje lemů v černé barvě. Nová obě čela a přední blatníky. Silná koroze zadních podběhů a lemů + prahy. Vyvaření už je domluveno a v březnu hurá na něj.

Interiér: Původní smetanový interiér maximálně zachovalý po nekuřácích normálem je asi ošlapaný koberec na místě řidiče. Bohužel je do zadního polstrování nevkusně zakomponováno audio do tapecírunku je bohužžel nenávratně vyříznuta díra. :evil: časem možná budu řešit výměnu.

Přístrojovka: Původní budíky byly vyměněny za nové z modelové řady GLS s chromovou obroučkou. poté se dostalo na zakomponování spínače přídavných světel. a následné otapetová štítku a nalepení nápisu Rapid 130. Auto dostalo i nový sportovní volant a došlo k nalakování některých detailů a udělal jsem si radost novým autorádiem.

Závěrem bych rád poděkoval mémuotci za jeho neuvěřitelně pevné nervy semnou a také za to že umožnil koupi obou vozů a samozřejmě za poskytnutí finančního zajištění při budoucích GO. DÍKY TATI :D

Fotky: (časem dodám fotky novější nového přístrojového štítu a obou čel toto jsou fotky před menší kolizí která si vyžádala výměnu několika dílu) Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Naposledy upravil Josef.Radocha dne 19.2.08, 18:43, celkově upraveno 1



19.2.08, 18:27
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 15096
Bydliště: Praha
Příspěvek 
To dobové rádio je krásné :wink: I auto celkově. Akorát bych sundal ty mračítka a kulaté přídavné dálkové a zadní křídlo, to je mi silně proti srsti tyhle tři věci :sick: Ale jinak pěkné, přeju ti, aby ti motor 742.13 vydržel :)

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


19.2.08, 18:30
Profil
Dezertér 2
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8497
Bydliště: Kvasiny - jak už bylo řečeno domov těch nej Škodovek
Příspěvek 
Šemik píše:
To dobové rádio je krásné :wink: I auto celkově. Akorát bych sundal ty mračítka a kulaté přídavné dálkové a zadní křídlo, to je mi silně proti srsti tyhle tři věci :sick: Ale jinak pěkné, přeju ti, aby ti motor 742.13 vydržel :)

Dík, ale jezdím hodně v noci a po lesních úsecích takže světla potřebuju jako sůl. Mračítka vzaly za své při ťuknutí takže už je bez nich. Křidlo to je kapitola sama pro sebe. Sice mám ještě jednu zadní halpnu, ale v hnědé a lakovat ji zatím nechci navíc v té stávající jsou dost neodborně udělané díry. Rádio je tam už opravdu novější toto je fotka z léto po namontování spínače světel. Rádio bylo až v září, ale tohle slouží dál v bývalém rodiném favoritu má hoznámá a nemůže si ho vynachválit jezdí po Praze tak signál moc neřeší a hlavně kdo by ho kradl. :lol:

_________________
V životě je nejhorší srážka s BLBCEM!!

RAPID 130 POWER FOREVER!!!

Vehiklů mám docela dost a ještě víc jsem jich vlastnil.

Karoserie COUPE je mým osudem!


19.2.08, 18:41
Profil ICQ

Příspěvky: 15096
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Neříkám že jsou ty dálkové špatné, však obě moje škodovky je mají taky, i s mlhovkami samozřejmě :) . Myslím ale, že ty kulaté se k eMku vůbec nehodí, hranaté jsou lepší..

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


19.2.08, 18:45
Profil
Dezertér 2
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8497
Bydliště: Kvasiny - jak už bylo řečeno domov těch nej Škodovek
Příspěvek 
Šemik píše:
Neříkám že jsou ty dálkové špatné, však obě moje škodovky je mají taky, i s mlhovkami samozřejmě :) . Myslím ale, že ty kulaté se k eMku vůbec nehodí, hranaté jsou lepší..

Jasný, chápu ale mě se to tak líbí a navíc hranaté sem nesehnal. Bohužel omezené možnosti :(

_________________
V životě je nejhorší srážka s BLBCEM!!

RAPID 130 POWER FOREVER!!!

Vehiklů mám docela dost a ještě víc jsem jich vlastnil.

Karoserie COUPE je mým osudem!


19.2.08, 18:53
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10210
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek 
Josef.Radocha píše:
Jasný, chápu ale mě se to tak líbí a navíc hranaté sem nesehnal. Bohužel omezené možnosti :(

staří praktici tvrdí že kulatý světlomety svítí o dost líp než hranatý (ty maj navíc menší odrazovou plochu...)

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


19.2.08, 18:57
Profil

Příspěvky: 15096
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Já si na ty hrany nemůžu stěžovat :) A už vůbec ne potom, co tam bydlí žárovky Osram Silverstar v hlavních světlech a Osram :?: + 30% v přídavných dálkových. Od té doby co se tam tyhle žárovky zabydlely tak raději jezdím v noci, je lépe vidět než ve dne :D :lol: :D

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


19.2.08, 19:00
Profil
Dezertér 2
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8497
Bydliště: Kvasiny - jak už bylo řečeno domov těch nej Škodovek
Příspěvek 
Nj jenže sem megaloman a musím mít vše velké a nic proti tvým, ale jsou malé. Jinak v přídavnejch byly H3 Coolblue, ale nějakej nenechavec u školy mi je stihl znárodnit takže už jen obyč. Jinak svítěj skvěle ztěžovat si taky nemůžu. :D

_________________
V životě je nejhorší srážka s BLBCEM!!

RAPID 130 POWER FOREVER!!!

Vehiklů mám docela dost a ještě víc jsem jich vlastnil.

Karoserie COUPE je mým osudem!


19.2.08, 19:07
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3694
Bydliště: Vysočina
Příspěvek 
To jsou Wesem 2HO?

_________________
ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená


19.2.08, 21:18
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Dezertér 2
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8497
Bydliště: Kvasiny - jak už bylo řečeno domov těch nej Škodovek
Příspěvek 
Martin píše:
To jsou Wesem 2HO?

Přesně ty. Jiné se mi ani moc nelíbí :D

_________________
V životě je nejhorší srážka s BLBCEM!!

RAPID 130 POWER FOREVER!!!

Vehiklů mám docela dost a ještě víc jsem jich vlastnil.

Karoserie COUPE je mým osudem!


20.2.08, 10:49
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
jj....ty hranaté přídavné dálkové nikdy tak nesvítí, tady ty obrovské kulaté svítí parádně. Jinak není nad hledáček z UAZu :)


20.2.08, 12:27
Profil ICQ
Dezertér 2
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8497
Bydliště: Kvasiny - jak už bylo řečeno domov těch nej Škodovek
Příspěvek 
cyz píše:
jj....ty hranaté přídavné dálkové nikdy tak nesvítí, tady ty obrovské kulaté svítí parádně. Jinak není nad hledáček z UAZu :)

No ono na UAZa jen tak něco nemá. :D Žádná rez nic a když náhodou jo tak to prostě natřeš, protože než ten plech prohnije tak já budu šedivej dědek. Tyto kulaté si nemůžu vynachválit škoda že je mám i jako nárazník bohužel čumí trošu přes. Proto už mám druhou sadu světel. :(

_________________
V životě je nejhorší srážka s BLBCEM!!

RAPID 130 POWER FOREVER!!!

Vehiklů mám docela dost a ještě víc jsem jich vlastnil.

Karoserie COUPE je mým osudem!


20.2.08, 12:44
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3694
Bydliště: Vysočina
Příspěvek 
Josef.Radocha píše:
Přesně ty. Jiné se mi ani moc nelíbí :D


Tak ty svítí jako blázen, tomu se malé hranaté nemají šanci vyrovnat, navíc tam jde myslím dát i 100W žárovka. Taky jsem o nich uvažoval, ale moc se na to auto opravdu nehodí. :|

_________________
ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená


20.2.08, 13:43
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Dezertér 2
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8497
Bydliště: Kvasiny - jak už bylo řečeno domov těch nej Škodovek
Příspěvek 
Martin píše:
Josef.Radocha píše:
Přesně ty. Jiné se mi ani moc nelíbí :D


Tak ty svítí jako blázen, tomu se malé hranaté nemají šanci vyrovnat, navíc tam jde myslím dát i 100W žárovka. Taky jsem o nich uvažoval, ale moc se na to auto opravdu nehodí. :|


Jasný námitku beru, ale fakt se mi to takhle líbí. Myslím že to je hodně o vkusu a co se komu líbí.

_________________
V životě je nejhorší srážka s BLBCEM!!

RAPID 130 POWER FOREVER!!!

Vehiklů mám docela dost a ještě víc jsem jich vlastnil.

Karoserie COUPE je mým osudem!


20.2.08, 14:19
Profil ICQ
Moderátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10495
Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
Příspěvek 
hele, ty kulaty sou stejne hezci :) hranaty se nelibi zase me :) ( Semik i Hans odpusti :) ) proste mezi reflektory patrej kulataky..nepamatuju sportovni skodu s hranatyma pridavnyma

_________________
742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia
Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru
Kdyz do sveta,tak s litinou..
http://kachnis.techsajt.cz


21.2.08, 14:28
Profil ICQ YIM Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 1427 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 96  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz