Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 12:07



Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 bugina Fafolis 
Autor Zpráva
Junior TW team, Tydýt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2704
Bydliště: olomoucký kraj
Příspěvek bugina Fafolis
nevím zda mě neodpálkujete či nebudete hanit ale znáte to, máte doma "hromadu" všelijakých dílů, nějaký volný čas, myšlenku a hlavně chuť něco dělat

svým způsobem jsem vše měl

už dříve jsem nad něčím uvažoval jen s tím rozdílem že bych použil kastlu z mého již sešrotovaného milovaného 4kolého miláčka http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?f=19&t=14640

jenže to se nepodařilo tak zhruba rok po zvrakování jsem začal shánět díly a motivaci pro stavbu přespolního vozidla které jsem zhruba za 3 měsíce tak nějak vytvořil

původně jsem měl v plánu použít obě přední nápravy z felicie/favorita tak at je náhon na zadek jen se mi podařilo sehnat jen jednu solidní kterou jsem dal dozadu, naštěstí pro mě byla mnohem jednoduší varianta dát přední napravu do předu ze 120ky tím jsem si ušetřil hromadu materiálu a času při řešení problémů, ale i tak jsem řešil hlavní rám na 2x ....

hlavní rám měl být z trubek, nakonec jsem použil jekl 50x30 mm

ale na druhý "bezpečnostní rám" který je mimochodem oddělávací jsem použil 1" trubky

celou konstrukci rámu jsem řešil zapochodu a zatím se to nepodobá a asi ani podobat nebude mému 1. a poslednímu nákresu ale o to je to originálnější a většinou vše je promyšleno a zapadá do sebe - to jsem se vyřádil

motor a převodovka je z felicie BMM 50KW takže jsem musel řešit nějakou nádrž kde se vleze čerpadlo a dořeší zapojení elektriky at vše šlape jak má (s tím jsem bojoval i u svého fáva když jsem ho předělával z ecotronika také na jednobod)


jinak tam mám digitální tachometr na kolo a upravený ukazatel teploty z favorita samozřejmě i digitální otáčkoměr který ukazuje přesně (zkoušeno přes diagnostiku +- 10 ot/min) , osvětlení teprve řeším ale bude řešeno LED pracovními světly které jsou již na cestě a popřípadě i větší LED rampou

bugina má již v současné době už čelní okno z polykarbonátu at na mě tak nefouká pač maximálka je co jsem si troufl přes 80 km/h ale bude samozřejmě vyšší protože zadní gumy jsou dost sjeté a na polní cestě to celkem plave ...

a nějaké fotky :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

a video https://www.youtube.com/watch?v=e9-cft5w040

Pokud by to tu někomu vadilo tak dejte vedět, v opačném případě budu rád tak do mě :D


14.10.17, 20:10
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz