Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 16:30



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1729 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 116  Další
 Příběh no.? - str. 115 nový projekt ! 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 926
Příspěvek Příběh no.? - str. 115 nový projekt !
Zdravím všechny kolegy a kolegyně Škodováky,

po pár letech jsem se vrátil zpět k "okřídlenému šípu" a to po mojí "černé perle" opět, jak jinak než k fávu. Je to prostě moje oblíbené auto na které nedám dopustit !

Nebudu tady zbytečně plkat a přejdu rovnou k věci. Takže se jedná o Fávo v edici Silver line - motor 136x (50 kW karbec) z 11/1993 po prvním majiteli. Dovolím si říct, že velmi raritní až dnes již nevídaný stav, celou dobu garáž a velmi starostlivý majitel (každý rok konzervace dutin apod.) Najeto má jedním člověkem 160 tis. km. Taková perlička, v autě se samozřejmě nekouřilo ba co víc, rodina měla zakázáno i drobit (dlabat).

Co se týče výbavy, tak je to ve skratce prostě "silvr" se vším co má mít. Navíc má jednu velmi raritní věc a to plně funkční originál palubní PC (spotřeba, teplota, voltmetr, varování námrazy apod.), construct, šíbr, centrál na dálku, alarm s GSM Jablotron, tažné, 4-ramínko volant atd. Auto je zkrátka v originálním stavu, kterého se budu držet a jen lehce vylepšovat a ladit si ho k obrazu svému. :)

Jo, pořídil jsem ho za 11 tis. Kč ! Během posledního roku nová spojka, čepy, ramena, tlumiče, výfuk, brzdy, benzínové vedení atd.

Ihned po koupi jsem udělal klasickou údržbu, filtry, olej (Castrol GTX), svíčky (Bosch 4), kabely (Tesla), víčko rozdělovače + palec (originál ČR). Furt jsem ale řešil menší problém s karburací (poškubávání, kolísání volnoběhu) a tak jsem nakonec do auta dal "schovaný" svůj ex karburátor (Jikov - Lekr) z černé perly a teď jede, přesně jak má ! Dále jsem do fávíka nainstaloval "rychloběžku" - startér, ten Vám ale točí o sto péro ! Teď jede opravdu krásně a za necelých 7 litrů. :wink:

Tady jsou nějaké obrázky pro představu ... :arrow: (na pár fotkách je i kámošovo "bráška" mýho silvera - stejné auta ze stejného roku :) )

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Teplota 2,6 °C - pozor námraza !

Obrázek

Spotřeba při 110 km/h - dálnice

Obrázek

To je zatím vše, samozřejmě budu dále přispívat s různými "vylepšeními" a úpravami.

PS: Tůze by se mi hodil origo dvoubarevný panel pod SPZ od Helly ... Nemá někdo ? :P

_________________
2003 Citroën Saxo 1.1 Chrono
2008 Hyundai Matrix 1.6 16V GL
2007 Kawasaki Versys 650


Naposledy upravil lubosh dne 18.1.24, 22:05, celkově upraveno 29



6.11.13, 22:51
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 14651
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Škoda Favorit GLX - Silver line by Lubosh
Krásný kousek, takových už je hodně málo. Ten zadní dvoubarevný panel mám, sháním jiný zachovalý- ten můj je už popraskaný a oloupaný, je to už nesehnatelné.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


7.11.13, 17:29
Profil

Příspěvky: 6
Příspěvek Re: Škoda Favorit GLX - Silver line by Lubosh
naozaj skvele auto, za super cenu !

_________________
Škoda Favorit 135LS, 43kW, 1990


7.11.13, 18:58
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 926
Příspěvek Re: Škoda Favorit GLX - Silver line by Lubosh
Díky ! :wink: Mám z něj velikou radost, hlavně tech. stav je opravdu skvělý ! Pevné, nevybouchané a nevybydlené auto. Budu si ho hledět.

Koukám Varoku, že máš "solitéra" to je veliká vzácnost. Vím, že je problém sehnat ten Hellácký panel, pokouším se o to už delší dobu (už na černou perlu jsem ho chtěl), ale našel jsem vždy jen hodně poškozený.

Dnes jsem si ještě trochu hrál s nastavením karbíku a tady je výsledek, volnoběh myslím perfektní. Stále mi ale občas při akceleraci zaškubne. No, mám objednány díly (obohacovač, membrány, těsnění, trysky ... ) a tak proběhne ještě takový repas.

Obrázek

_________________
2003 Citroën Saxo 1.1 Chrono
2008 Hyundai Matrix 1.6 16V GL
2007 Kawasaki Versys 650


7.11.13, 21:51
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6227
Bydliště: Snina
Příspěvek Re: Škoda Favorit GLX - Silver line by Lubosh
Pekné auto.Mám otázku ohľadom toho 136x-ového karburátora,písal si,že si ho vybral,prosím ťa,nemohol by si sa pozrieť na jeho osadenie?Trysky I. a II.stupňa,priemer vzdušníkov,a číslo emulznej trubice voľnobehu,keďže každý uvádza že karbec je iný,a nieje zameniťeľný.Nebude iný len v nástreku akceleračky?Diky za info.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


7.11.13, 22:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 926
Příspěvek Re: Škoda Favorit GLX - Silver line by Lubosh
Ano,

liší se pouze nástřikem akceleračky. Jinak je stejný ... klasika Jikov Lekr. :wink:

_________________
2003 Citroën Saxo 1.1 Chrono
2008 Hyundai Matrix 1.6 16V GL
2007 Kawasaki Versys 650


8.11.13, 09:18
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6227
Bydliště: Snina
Příspěvek Re: Škoda Favorit GLX - Silver line by Lubosh
OK,diky moc.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


8.11.13, 11:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek Re: Škoda Favorit GLX - Silver line by Lubosh
Tak normálne Fačka rád nemám, ale na toto by som sa možno dal prehovoriť :-) Sánka dolu :-)

Nech slúži a nech sa zbytočne nepoodiera :-)

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


8.11.13, 17:13
Profil

Příspěvky: 14651
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Škoda Favorit GLX - Silver line by Lubosh
No já jsem taky sháněl ten panel na 5. dveře. Po vrakáčích, na inzeráty v avízu apod. a na netu tak ůzně po forech. Jak jsem psal, ve slušném stavu nesehnatelné. Před nevím, asi rokem mi ho někdo nabízel myslím na virtu, ale chtěl za to 1500,- kč? :shock:
Jelikož je to vzácnost, tak vyšší cenu chápu, ale 1500,- kč za kousek plastu se mi zdá přehnané.
Po vrakáčích jsem jich pár našel, ale buď oloupaná ta červená barva, nebo popraskané. To mám i já.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


8.11.13, 18:03
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 926
Příspěvek Re: Škoda Favorit GLX - Silver line by Lubosh
To já bych klidně i těch 1500 dal, kdyby za to "stál". :wink:

Budu sledovat inzerci a třeba se někdy někde náhodou objeví a někdo mi ho nevyfoukne. :lol:

Dnes poslední fotky z telefonu na "letních", už jsem nahodil zimáky na plecháčích.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Dnes jsem vyměnil pár věcí na karbíku a to komplet obohacovač, těsnění, membrány, nádobku a akceleračku. Vše samozřejmě české ! (čínu nikdy ... )

Obrázek

Ještě musím zítra objednat nový origo (český) "X" kový rozdělovač, tuším, že stojí něco kolem 2100 Kč, což není málo ale já to obětuji.

Odměnou mi za to bude konečně správný trakt "zapalování a karburace" (nyní strobo lampa neukazuje, co by podle mě měla). Jo, málem bych zapomněl, dnes jsem ještě nastavil ventily na 25. (vím je to více, dal jsem je schválně volnější, aby probíhalo lepší sání / výplach za cenu trochu zvýšeného cvakání motoru ... )

Teď ještě sháním poklice z feldy (velké, ne jen středový pokličky) tak kdyby někdo měl. :) Nové stojí přes 400 Kč kus, což je dost, na můj vkus ...

_________________
2003 Citroën Saxo 1.1 Chrono
2008 Hyundai Matrix 1.6 16V GL
2007 Kawasaki Versys 650


10.11.13, 21:43
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 926
Příspěvek Re: Škoda Favorit GLX - Silver line by Lubosh
Tak dnes objednán nový komplet - originál "X" rozdělovač za 2180 Kč. :shock: :lol:

_________________
2003 Citroën Saxo 1.1 Chrono
2008 Hyundai Matrix 1.6 16V GL
2007 Kawasaki Versys 650


14.11.13, 00:12
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12478
Příspěvek Re: Škoda Favorit GLX - Silver line by Lubosh
lubosh píše:
Jo, málem bych zapomněl, dnes jsem ještě nastavil ventily na 25. (vím je to více, dal jsem je schválně volnější, aby probíhalo lepší sání / výplach za cenu trochu zvýšeného cvakání motoru ... )


Vies mi vysvetlit ako sa zlepsi sanie a vyplach motoru ked nastavis vacsiu ventilovu volu?

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


14.11.13, 00:22
Profil Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 14651
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Škoda Favorit GLX - Silver line by Lubosh
No pokud jsou na sání tyčky ventilů hliníkové, tak vůle už má být 025 ne? Výfuk stále 020

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


14.11.13, 15:01
Profil

Příspěvky: 518
Příspěvek Re: Škoda Favorit GLX - Silver line by Lubosh
taky bych takovyho silverlajna bral :(

_________________
Škoda Favorit 136 -> Škoda Superb 2.8 V6


17.11.13, 13:07
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 926
Příspěvek Re: Škoda Favorit GLX - Silver line by Lubosh
Zatím jsem ukořistil pokličky (malé) z feldy, vypadají vcelku vkusně na fávu. Stejně stále sháním "zánovní" velký feliciácký. :wink:

Obrázek

Obrázek

Rozdělovač by měl být skladem ve středu s konečnou cenou 2200 Kč, vezmu novou cívku (orig. 600 Kč), na řadě budou rozvody a spojka. Do budoucna plánuji výbrus a kroužky - Goetze ! a nové těsnění pod hlavou - Victor reinz. Karburátor už je po repasi.

Pak už bude fáva zase jak "za mlada" ... :P Dnes se chystám na implantaci přerušovače bliken z feldy. 8) Přemýšlím o plastových lemech na blatníky (velké) a plastové podběhy.

PS: Povedlo se mi sehnat Hellácký (dvoubarevný) panel pod SPZ za 1200 Kč v celku slušném stavu.

_________________
2003 Citroën Saxo 1.1 Chrono
2008 Hyundai Matrix 1.6 16V GL
2007 Kawasaki Versys 650


17.11.13, 13:59
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 1729 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 116  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz