Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 09:54



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Záměna přístrojovek Favorit 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276
Bydliště: Karvinsko
Příspěvek Záměna přístrojovek Favorit
Ahoj,
mozna se to bude nekomu hodit:
Obrázek


13.11.07, 21:06
Profil
Pspvek Reklama

   
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
To je spis do uzitecnych odkazu ... můf :arrow:

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


13.11.07, 21:14
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 1036
Bydliště: Šumperk
Příspěvek Re: Záměna přístrojovek Favorit
chavier píše:
Ahoj,
mozna se to bude nekomu hodit:



Můžeš mi vysvětlit proč sem dáváš něco co je skoro celé špatně? Tak za prvé piny svorkovnice se číslují zprava doleva a to tak že se svorkovnice dá do svislé osy zkosením (špičkou) nahoru.... ne horizontálně a číslování zleva doprava po řádku. Například panel pro 93+ ...třeba kontrolka dobíjení je správně A4 ne A6 nebo kontrolka ruční brzdy je A6 ne A7, otáčkoměr je B5 ne B3, ukostření je C8 ne C9. Laskavě si to oprav.

_________________
Favorit 135 LX r.v.93


14.11.07, 09:23
Profil

Příspěvky: 1036
Bydliště: Šumperk
Příspěvek 
Pracuji na správném a snad i přehlednějším schématu obsazení jednotlivých pinů svorkovnic přístrojového štítu... do zítřka tady snad bude.

_________________
Favorit 135 LX r.v.93


14.11.07, 14:21
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276
Bydliště: Karvinsko
Příspěvek Re: Záměna přístrojovek Favorit
Neex píše:
chavier píše:
Ahoj,
mozna se to bude nekomu hodit:



Můžeš mi vysvětlit proč sem dáváš něco co je skoro celé špatně? Tak za prvé piny svorkovnice se číslují zprava doleva a to tak že se svorkovnice dá do svislé osy zkosením (špičkou) nahoru.... ne horizontálně a číslování zleva doprava po řádku. Například panel pro 93+ ...třeba kontrolka dobíjení je správně A4 ne A6 nebo kontrolka ruční brzdy je A6 ne A7, otáčkoměr je B5 ne B3, ukostření je C8 ne C9. Laskavě si to oprav.

ja to cisloval jak to vidis zezadu, viz.foto. Zobacek je tam, kde jsem dal A,B,C. Ze se to cisluje obracene a jeste se to otaci me nezajima, ja to udelal takhle a pristrojovka funguje na 100% Kdyz se podivas dobre na tu fotku kterou prikladam + na schema mozna zjitit ze je to spravne, jenom jinak znacene nez se to ma. ZDAR

Obrázek


14.11.07, 15:16
Profil

Příspěvky: 1036
Bydliště: Šumperk
Příspěvek 
Jsi pěkný amatér protože ti schéma nesouhlasí s číslováním pinů podle schématu elektrické instalace... Jestli jsi to dělal jen podle oka tak to se ani nemůžu divit že ti to nesouhlasí. Zítra sem dám schéma tak jak to má vypadat správně s návazností na schéma elektrické instalace.

_________________
Favorit 135 LX r.v.93


14.11.07, 16:23
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3694
Bydliště: Vysočina
Příspěvek 
Tak klid, amatéři tady jsme všichni (téměř) a proto si navzájem pomáháme. Chavier z dobré vůle napsal, jak je to zapojené a myslím, že kdo by chtěl, tak by pochopil a byl by schopný to podle toho popisu zapojit. Nemusíš ho hned urážet, i kdyby to měl nepřesně.

_________________
ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená


14.11.07, 17:27
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 1036
Bydliště: Šumperk
Příspěvek 
Martin píše:
Tak klid, amatéři tady jsme všichni (téměř) a proto si navzájem pomáháme. Chavier z dobré vůle napsal, jak je to zapojené a myslím, že kdo by chtěl, tak by pochopil a byl by schopný to podle toho popisu zapojit. Nemusíš ho hned urážet, i kdyby to měl nepřesně.


Ale no tak nedělej prosím ze mě špatného... Určitě nebyl můj záměr jej urazit pokud se tak stalo pak se omlouvám. Ano jeho snaha je opravdu hezká ale pokud napíše něco jen od oka co nesouhlasí se schématem elektrické instalace a tím pádem nesedí číslování pinů pak pro někoho kdo to neví to může být pěkný oříšek rozluštit jak to vlastně je.

_________________
Favorit 135 LX r.v.93


14.11.07, 18:15
Profil

Příspěvky: 1036
Bydliště: Šumperk
Příspěvek 
Takže jak jsem slíbil tady to je. Chyby by tam neměly být žádné... pracoval jsem na tom docela dlouho a snad i pečlivě dá se říct takže doufám že to bude někomu k užitku. Číslování svorkovnic a jednotlivých pinů je shodné se schématy elektrické instalace.

Obrázek

_________________
Favorit 135 LX r.v.93


Naposledy upravil Neex dne 9.7.08, 23:59, celkově upraveno 1



14.11.07, 20:17
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276
Bydliště: Karvinsko
Příspěvek 
no vidite pane mistre NEEX a proc uz tady to schema nebylo drive, jak jsem ho potreboval co? Moje schema jak rikas je od amatera, ale taky jsem ho delal pro amatery a verim ze by podle nej to urcite taky zvadli a pochopili i kdyz to neni presne definovano jako svorkovnice 116 ale napr svorkovnice A.


14.11.07, 20:48
Profil

Příspěvky: 1036
Bydliště: Šumperk
Příspěvek 
chavier píše:
no vidite pane mistre NEEX a proc uz tady to schema nebylo drive, jak jsem ho potreboval co? Moje schema jak rikas je od amatera, ale taky jsem ho delal pro amatery a verim ze by podle nej to urcite taky zvadli a pochopili i kdyz to neni presne definovano jako svorkovnice 116 ale napr svorkovnice A.


Proč hned ten sarkazmus... uznávám že jsem se mohl mírnit ale jsem tak trochu detailista tak mě to tvé schéma mírně nadzvedlo. Tak se nezlob :wink:

_________________
Favorit 135 LX r.v.93


14.11.07, 21:01
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276
Bydliště: Karvinsko
Příspěvek 
Neex píše:
chavier píše:
no vidite pane mistre NEEX a proc uz tady to schema nebylo drive, jak jsem ho potreboval co? Moje schema jak rikas je od amatera, ale taky jsem ho delal pro amatery a verim ze by podle nej to urcite taky zvadli a pochopili i kdyz to neni presne definovano jako svorkovnice 116 ale napr svorkovnice A.


Proč hned ten sarkazmus... uznávám že jsem se mohl mírnit ale jsem tak trochu detailista tak mě to tvé schéma mírně nadzvedlo. Tak se nezlob :wink:

no dobry, beru :wink:
ja chtel pomoci stejne jako ty....

ahoj


14.11.07, 21:04
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2939
Bydliště: Rokytnice u Přerova
Příspěvek 
Takze panove vcera jsm si delal redukci ze stareho typu na novy typ pristrojovky a me poznatky: Lip se mi to delalo podle chavierova navodu, ale ma tam jednu chybu a to ze - Brzdovou kapalinu a vystrazne svetla ma na nove pristrojovce pod jednim pinem a to C4. Jinak je asi vse v poradku. Dik za navody kluci. 8)

_________________
silver line combi 1,3 - 46 kw
O II kombi Look RS


14.6.08, 07:44
Profil

Příspěvky: 589
Bydliště: Slaný
Příspěvek 
koukam, ze jsem oproti vam asi fakt dost divnej :) chci puvodni volant, ted starou pristrojovku ^^ buhvi, kdy moje auto bylo opravdu vyrobeny (favorit), vim akorat, ze prvni registrace byla v listopadu 1991. mam tam ted tuhle pristrojovku (akorat ze s hodinama, otackomer narozdil od nich nepotrebuju): http://www.azs.wz.cz/favorit/pristrojovka1.JPG, sla by tam misto ni dat tahle, bez zmeny zapojeni v konektorech (taky s hodinama, tohle je jedina co jsem nasel)? http://electroauto.sweb.cz/auta/eltra_pristrojovka.jpg

_________________
Mam svuj svet-punk's not dead!


20.7.08, 18:25
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11844
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Bohužel...konektory bys musel zase předělat na starý typ :| já bych jednu starou opět měl :D ale bez funkčního otáčkoměru a s prasklinou...viz moje garáž :lol:

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


20.7.08, 18:27
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz