Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 14:36



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 Zapojeni ISO konektoru 
Autor Zpráva

Příspěvky: 16
Příspěvek Zapojeni ISO konektoru
Zdravím všechny. Potřeboval bych dobrou radu. Koupil sem autorádio Blaupunkt Sevilla a chtěl bych ho instalovat. Mám Felici 1.3 97 s přípravou na rádio. Klasický ISO konektor. Můžu rádio rovnou připojit, nebo budu potřebovat adaptérové kabely? Na oficialních stránkách Blaupunkt nějaký sou, ale musí tam být? Díky za každou radu.


29.1.07, 19:04
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 88
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zapojeni ISO konektoru
omeg píše:
Zdravím všechny. Potřeboval bych dobrou radu. Koupil sem autorádio Blaupunkt Sevilla a chtěl bych ho instalovat. Mám Felici 1.3 97 s přípravou na rádio. Klasický ISO konektor. Můžu rádio rovnou připojit, nebo budu potřebovat adaptérové kabely? Na oficialních stránkách Blaupunkt nějaký sou, ale musí tam být? Díky za každou radu.

Blaupunkty mají propojovací kabel se spec koncovkou na jedné straně a ISO konektorem na straně druhé.Poku tenhle kablík máš, stačí zapojit a .... tuc, tuc, tuc :lol: .Jestli nemáš, musíš ho koupit. :x

_________________
"Fanánek"
Obrázek
BMW 750il r.v.97, plná nálož
Ford Mondeo 2.2TDci DURAtorq r.v.04


29.1.07, 19:10
Profil

Příspěvky: 16
Příspěvek Re: Zapojeni ISO konektoru
No, ale ten konektor na rádiu vypadá uplně stejně jako ten co mám v autě. Už sem to chtěl zapojit, ale radši budu shánět ten propojovací kablík. Díky za rychlou radu.


29.1.07, 19:30
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 88
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek 
Jestli máš ten kablík, tak nejde nic splýst.Ten kabel jde odpojit i od rádia a tam je právě ten spec konektor.Jestli je na druhý straně něco,co pasuje do ISO, tak se fakt nemůže nic stát.Kor když to máš k tomu rádiu :lol: .

_________________
"Fanánek"
Obrázek
BMW 750il r.v.97, plná nálož
Ford Mondeo 2.2TDci DURAtorq r.v.04


29.1.07, 19:37
Profil

Příspěvky: 819
Bydliště: jih vysočiny
Příspěvek Re: Zapojeni ISO konektoru
omeg píše:
No, ale ten konektor na rádiu vypadá uplně stejně jako ten co mám v autě. Už sem to chtěl zapojit, ale radši budu shánět ten propojovací kablík. Díky za rychlou radu.

ISO konektory máš budto dělené,nebo společné,to znamená že dělené je jedna kostka napájení a druhá na repro.Společná je že jsou spojené v jeden blok.Tyto dva druhy jsou úplně stejné.Dále,kostka na repro je 8.pinová a po boku je zajištovací pojistka uprostřed./může mít i jen 4.piny uprostřed/.
Napájecí kostka má 7pinů a po boku je zajištovací pojistka u kraje.Tyto pojistky jsou aby nedošlo k záměně.Kabel.svazek v autě,jak píšeš musí mít tyto kostky /kostku/ typu samice a vývod z rádia samec.Takže pokud tyto kostky do sebe pasují,nemusíš schánět nic jinného.
A ještě ,tyto rádia mají ještě jeden blok konektorů,ale to je na ovládání a je úplně jinný tvar.
Tak na to mrkni a dej vědět. /jinak,slušné radio(wma.mp3) /. čus

_________________
A máš kostru? - ,,asi jo"


29.1.07, 21:10
Profil

Příspěvky: 1331
Bydliště: královehradecký kraj
Příspěvek 
no záleží jestli třeba taky nemá přehozený piny na iso konektorech, ak to koumáci ve škodovce dělají :lol:

_________________
š 105 s, 50kw, LPG r.v. 5 - 85


29.1.07, 21:40
Profil

Příspěvky: 16
Příspěvek Re: Zapojeni ISO konektoru
Já mám jeden blok. Pasuje to dobře. Jenom mě děsilo,že pin 4 a 7 sou propojený. Přívod napětí je na pinu 7. Osvětlení je na pinu 6 a anténa na 5. Kostra je na 8. Má to byt takhle zapojený? Moc tomu nehovím, tak se radši ptám :cry:


29.1.07, 22:30
Profil

Příspěvky: 819
Bydliště: jih vysočiny
Příspěvek 
Ano,tak jak píšeš.Pokud máš 4 a 7 spojené,bude rádio hrát i při vypmutém klíčku,ale pozor,musíš vypínat radio ručně.Osvětlení na tomto typu /myslím/ nebude fungovat a na 5 zapojit jen zesilovač antény,né anténu mechanickou /výsuvná-velká zátěž a odkouříš rádio/.Také se na tento vývod napojuje ovládání na přídav.koncov.zesilovač.
Pokud budeš chtít vypínat rádio při vypnutí klíčku budeš muset natáhnout ještě jeden drát mezi pojistkovnici a ISOvku a rozpojit tu 4 s 7.Nebo si koupit nový propoj jak jsi v úvodu psal.Vyhodíš ale zbytečně peníze.čus

_________________
A máš kostru? - ,,asi jo"


29.1.07, 22:50
Profil

Příspěvky: 16
Příspěvek 
Tak to sem rád, že to mám dobře. Dík moc za vyčerpávající odpovědi. Hned zítra to zapojím Zatím zdary


29.1.07, 23:42
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz