Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 14:50



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Autorádio ruší signál GPS 
Autor Zpráva

Příspěvky: 77
Příspěvek Autorádio ruší signál GPS
Ahoj forumáci,od roku 2009 kedy som si kúpil mobil Nokia C5-00 tak mi fičala navigácia v tomto mobile bez problémov,pred pár mesiacmi som si zadovážil Nokia 500.Niekedy na prelome 9-10 mesiaca Nokia zaktualizovala Ovi Mapy a po ich stiahnutí na oboch mobiloch prestala ísť navigácia offline,online išla no kto by platil dáta keď je navi zdarma.Celosvetová ostuda pre nokiu.No skoro sa zbadali a dali ako aktualizáciu staršiu verziu máp a už to šlape ok,no ja mám problém.
To len aby ste boli v obraze a teraz k téme.Táto navi mi vypadáva,zapína sa vypadáva dlho hľadá signál niekedy ani nenajde,jednoducho problém.Zaujímavé je že ke´d sme išly z práce kolegovou feldou na trase Bratislava-Galanta tak mi všetko fungovalo ok a to som sedel na zadnom sedadle a navi (mobil) stále v ruke.Niekoľkokrát odskúšané,dve felície,oktávia,no keď som prestúpiol do môjho auta a navi som vôbec nevypol tak po pár sekundách sa stratil signál GPS,potom to nabehlo a zasa vypadlo a ukazuje úplne inú polohu a cestu kde som sa nachádzal,jednoducho sa to nedá používať.Keďže to funguje v inom aute,tak musí aj v mojom,ktoré je iba 10m vzdialené od prvého ke´d som presadal a napokon aj prvé aj druhé pokračovalo tou istou trasou.
Z toho mi vychádza že mi niečo ruší GPS signál v mojom aute.Urobil som test s autorádiom a mám taký dojem že to mi to ruší.urobil som skúšku a vozil som sa asi 30km po meste,vždy som si zadal cieľový bod a navi fungovala bez problémov,,aj na takých miestach kde signál predtým nechytala,jednoducho ako predtým akonáhle som zapol rádio tak sa signál do 1/2 min stratil a čaká na signál GPS,po vypnutí rádia do pár sekúnd signál zasa naskočil.Skúšal som to na rôznych miestach aby som vylúčil náhodu že keď som zapol rádio tak som bol v mieste kde by naozaj nebol signál.
Takže vychádzam z toho že mi to ruší origo rádio.
Odvtedy čo som kúpil auto 6 ročné tak bolo rádio stále napájané,no pred zimou 2012 niekedy v októbri (10 mes) som baterku vybral a dal dobýjať,aj keď nebola vybytá že ju trochu posílim.Po nabití som batériu pripojil,myslel som že budem musieť dávať do rádia kód no nabehlo bez problémov.Všimol som si po otočení kľúčiku akokeby sa nastavovala klapka,zvuk motorčeka a cvakanie.

Stretol sa niekto s týmto javom žeby rádio rušilo niekomu GPS-ku.

Rádio originál Škoda Symphony s CD+8x repro origo.


21.1.13, 19:29
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10210
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: Autorádio ruší signál GPS
elektrotechnici, může být něco v autorádiu aby to interferovalo se signálem L1? /1575MHz/
Spíš napiš co máš za auto, nemáš třeba pokovená skla? Nějaká nestandardní výbava? Zkus taky vysledovat, jestli se něco změní při poslechu rádia nebo CD (špatné odrušení CD?)...
Jinak mám nokii 700 a tam je GPS chip za trest, pokud si to nemůže přes internet stáhnout almanach a aspoň zhruba to neví kde se to nachází, tak je to úplně v řiti a není to schopné si vůbec chytit družice - sedneš do auta, ujedeš 60 kilometrů bez GPS a pak se nechytá, hrůza...

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


21.1.13, 19:40
Profil

Příspěvky: 77
Příspěvek Re: Autorádio ruší signál GPS
Takže došiel som na kameň úrazu.Signál GPS je rušený iba naladenou stanicou Radio VIVA na istej frekvencii,možno na inej frekvencii by to nerušilo no ostatné stanice signál nerušia,zaujímavé.


21.1.13, 22:27
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz