Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 12:04



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Reproduktory 
Autor Zpráva
Online

Příspěvky: 14649
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Reproduktory
Zkus Dexon v ostravě.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


9.5.14, 11:30
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11844
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Tam taky napíšu.

Hele a jaký je rozdíl mezi třípásmovými koaxiálními repro a dvoupásmovými komponentními repro ve kvalitě zvuku (konstrukčně mi je vše jasné)? Nebudou mi u těch komponentních chybět středy?

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


11.5.14, 14:30
Profil
rejpal

Příspěvky: 18132
Příspěvek Re: Reproduktory
Nebudou, pokud jsou výhybky sladěné s reproduktory. Pokud je tam jen kondenzátor na výškáč, tak si středů užiješ habaděj.


11.5.14, 16:32
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11844
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
V tomhle nejsem vůbec znalý. On ty středy umí zahrát i výškáč? Proč jsou tedy u současného koaxiálu tři repráky?

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


11.5.14, 21:12
Profil
rejpal

Příspěvky: 18132
Příspěvek Re: Reproduktory
Záleží jaký je to výškáč, od kolika do kolika kHz hraje. IMHO dva výškáče u koaxiálu (defakto to tímpádem není koaxiál) jsou hlavně marketingová záležitost.


11.5.14, 21:46
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11844
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
No tak "skorokoaxiál". Marketinková záležitost určitě (čím víc pruhů, tím víc adidas). Ale když zakrývám výškáč, slyším něco jiného, než když zakrývám ten středový reprák. Ale věřím, že dobrý výškáč pokryje ty středy. Tos mě už přesvědčil.

A první vlaštovky odpovídají. 13 obchodů mi odepsalo, že repráky nejsou schopni sehnat, dva obchody jsou. On asi nebude problém to, že se tyto repráky nevyrábějí. Spíš se ofiko nikdy nedovážely do ČR.

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


12.5.14, 13:55
Profil
rejpal

Příspěvky: 18132
Příspěvek Re: Reproduktory
Středy pokryje v tvém případě hlavně basák, výškáč je malý a nejspíše bude hrát od 3-5kHz nahoru. Jde o to, že u nějaké frekvence se repráky překrývají (mají se překrývat) a tam pak zasahuje výhybka aby každý hrál své pásmo. Pokud stavíš kravsky velké bedny, basáky jsou tak velké, že nepokryjí pásmo až k výškáčům, takže aby tam nebyla díra, dávají se pak středová repra, která se trochu překrývají s basáky a trochu s výškáči. Dalším aspektem je to, že na horním a spodním limitu mají repráky větší zkreslení, takže více pásem umožní aby každé repro hrálo frekvence, které zkresluje minimálně. Výhybka pak musí vhodně filtrovat pásma k jednotlivým reprákům. Nevýhodou je to, že čím více pásem máš, tím větší problém je sladit dělící frekvence a fázové posuny, klesá citlivost, rostou vzdálenosti mezi repráky a tím prostorové zkreslení.

A proč zrovna KFC, podlehl jsi konzumu?
Koukám na návod a vypadá to že basák má svou malou cívečku na odfiltrování výšek, výškáč samozřejmě kondík v kabelu, mohlo by to hrát dobře.


12.5.14, 14:15
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11844
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Konzumu? Ne, prostě jsem si před pár lety koupil autorádio Kenwood, hraje celkem slušně, jenom repráky Roadstar už kapánek nestíhají. Hrají pěkně, ale při vyšší hlasitosti začínají chrčet. Tak jsem hledal něco, co by ladilo se značkou rádia. No a taky jsem hledal něco pěkného. Aby to nevypadalo jak rozložený Transformer.

Jinak díky na výklad. Vím, tyhle informace bych našel někde na netu, ale když už je možnost se na to někoho zeptat... :D

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


12.5.14, 15:43
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11844
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Trochu oživím tohle téma. Rád bych si do altánku za barákem (tedy ne do auta) udělal nějaké ozvučení. Nepotřebuju nějaké extra výkony, stačí něco lepšího než současný přenosný kazeťák. Prolezl jsem sklep a našel tam dvě bedny (pravděpodobně dělané) a tři repráky z domácího kina (centr a zadky). Odhadnete někdo z fotky, jaké parametry budou mít ty dělané repro? Nechce se mi je rozdělávat abych mrkl na štítek (pokud tam vůbec bude). Respektive jestli když koupím nějaký stolní zesilovač s výstupem na 5 repro, jestli to tam můžu na sprosťáka pozapojovat a bude to hrát. Moje znalosti končí tím, že musí odpovídat Ohmy. Díky za názory. :)

Homemade:
Obrázek

Domácí kino:
Obrázek

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


9.6.20, 08:48
Profil
rejpal

Příspěvky: 18132
Příspěvek Re: Reproduktory
Ty homemade budou cca 15W, 8ohm nebo 4ohm, tipuji spíše oficiálně 8ohm reálně 6ohm. Změření multimetrem napoví (nezapomeň odečíst odpor samotných měřících kabelů).
Pozapojovat to všechno můžeš, ale ty homemade asi budou hrát lépe než centr+zadní v plastu, takže pokud nechceš domácí kino, tak se domnívám že stereo zesák plus homemade bedny budou stačit bohatě. Navíc sladit fázi u jiných výrobců může být problém (pokud se jeden z výrobců z nějakého důvodu rozhodl zapojit polaritu opačně, tak i když vše zapojíš správně, bude to hrát na prd).
Jak jsi psal, platí že by impedance reproduktoru neměla být nižší než povolená impedance na zesilovači, dále platí že výkon repra by měl být řádově stejný jako výkon zesilovače. Není problém obojí "porušit", ale pak je nutno se k tomu odpovídajícím způsobem chovat. Tedy pokud máš impedanci repro menší než dovoluje zesilovač nebo pokud máš výkon repro menší než umí zesilovač, tak rozhodně nezkoušet co to umí a držet hlasitost v rozumné hladině.
Pokud je výkon repro vyšší než výkon zesilovače nebo impedance repro vyšší než dovoluje zesilovač, pak se není čeho bát.
Každopádně platí že "vyhulit" zesák natolik, že zkresluje zesák nebo repro, znamená dříve či později poškození repráků, případně i zesilovače.
A možná by pro tvůj účel stačilo ty homemade bedny připojit na ten stávající kazeťák. U starých kazeťáků obvykle kazí zvuk nejvíc právě repráky.


9.6.20, 09:31
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11844
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Tak samozřejmě bych se k tomu choval rozumně. S tím kazeťákem to zkusím, ale tak nějak pochybuju (i když tomu moc nerozumím), že utáhne ty velké bedny. :)

Zatím díky moc za rady. Chci zkusit zapojit všechny repráky, když už jsem je ve sklepě našel.

Mimochodem jak píšeš o té impendanci, tak můžu tyhle repráky zapojit třeba i na autorádio? :D Ty mívají 4 Ohm a cca 4x50W a je to jednodušší než shánět nějaký zesilovač.

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


9.6.20, 11:07
Profil
Ignorant pravidel

Příspěvky: 9399
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: Reproduktory
momentalne resim to samy :lol:
jen teda ja tu nastesti mam 4x repro Sencor z nejakeho domaciho kina
Obrázek

a u PC nezapojene predni repro z 5.1 genius sestavy (zadni repro taky nekde vyhrabu)
takze mam vlastne 2 ruzne repro soustavy
a je v planu to namontit na autoradio

puvodne sem chtel z ciny ten panylek s BT ale kdyz sem zjistil ze bych musel jeste namontit nejaky zesilovac
obyc radio byla jasna volba
takze budu mit USB BT AUX SDkartu + radio

a kdyz bych fakt prohledal garaz tak tu najdu i nekolik repro do aut

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže


9.6.20, 12:52
Profil
rejpal

Příspěvky: 18132
Příspěvek Re:
gokralik píše:
S tím kazeťákem to zkusím

Pak napiš jak to hraje.

gokralik píše:
můžu tyhle repráky zapojit třeba i na autorádio?

Můžeš.


10.6.20, 07:48
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11844
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Zkusil jsem to přes jack na sluchátka a fakt to hraje. A docela i slušně, ale potichu.

Koupím autorádio s USB a bude.

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


10.6.20, 09:45
Profil
rejpal

Příspěvky: 18132
Příspěvek Re: Reproduktory
Otázka je, zda má ten kazeťák správně udělaný sluchátkový výstup. Pokud jo, tak je přizpůsoben vyšší impedanci a nižšímu výkonu sluchátek, takže na bedny to nemůže hrát normálně. U levných kazeťáků typicky z Taiwanu se na přizpůsobení vykašlali a sluchátkový výstup je napřímo připojen k zesilovači a hraje to i na bedny normálně, i když samozřejmě velký výkon čekat nelze.


10.6.20, 10:35
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz