Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 13:30



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 Piskanie alternatora - zosik Fabia 1 
Autor Zpráva

Příspěvky: 5
Příspěvek Piskanie alternatora - zosik Fabia 1
Ahojte, nedavno som si spravil do auta Fabia 1 r.v.2002 zosik, taky maly aby mi hrali vzadu repro 2x10W+20W. No pri nastartovanom motore a zapnutom zosiku tak, ze nehra mi piska alternator alebo nieco s tym spolocne. Napajanie zosilovaca mam riesene docasne zo zadneho svetla. Neskor prerobim na napajanie od konektora autoradia.
V zosilovaci som pouzil filtraciu vstupneho napatia 2x3300uF, ktore zaroven aj zvysuje napatie o necely volt. Mam podozrenie ze to robi prave to, a bojim sa aby neodyslo dobijanie lebo to nie je najlacnejsia zalezitost. Co s tym? prerobit poriadne napajanie zosika? Alebo je to normalne? lebo pri vypnutom zosiku to nerobi.
Este dodam ze piskanie sa objavuje len pri stalych otackach asi od 2000 vyssie, vdaka


18.5.12, 21:20
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: Piskanie alternatora - zosik Fabia 1
tomuto nerozumiem vôbec...

píska remeň, alebo samotný alternátor :?: píska to v reprákoch :?: aleternátor máš Bosch :?:
zapoj to niekde zo silového plusu, nie zo svetla... kľudne to pripni k napájaniu rádia...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


19.5.12, 07:37
Profil

Příspěvky: 9049
Příspěvek Re: Piskanie alternatora - zosik Fabia 1
Píská to určitě v repro. Dej to pryč ze světla a snad bude po problému.


19.5.12, 07:42
Profil

Příspěvky: 5
Příspěvek Re: Piskanie alternatora - zosik Fabia 1
remen nepiska, repro tiez, islo to od motora, robil to samotny alternator alebo nieco z toho priestoru. Kedysi mi to robilo na favorite ked uz bola zla bateria, vtedy bolo v palubnej sieti az 15V a piskal alternator. Nie ze by sa smykal remen ale proste piskal. Po vymene baterie bolo 13.9V a prestal. Obavam sa ze tu vo fabii mi prave ten zosik sposobuje prepätie a preto sa to tak sprava.
Aj tak urcite to prerobim a napajanie zosilovaca budem tahat z konektora autoradia. Tu vznika problem ze ten iso konektor tam ma az 8 dratov a teraz neviem z ktorych to tahat. 2 su take hrubsie skusim odtial.
Napadlo ma ze to napajanie svetla, odkial odoberam stavu pre zosilovac ide asi cez elektroniku v aute, ci sa to nepacillo prave jej.


19.5.12, 08:45
Profil
Ignorant pravidel

Příspěvky: 9399
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: Piskanie alternatora - zosik Fabia 1
no a co nejdriv kouknout na http://cs.lmgtfy.com/?q=iso+konektor+zapojeni a pak projistotu zmerit i dobijeni

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže


19.5.12, 08:47
Profil

Příspěvky: 5
Příspěvek Re: Piskanie alternatora - zosik Fabia 1
Vdaka :-)
(v sobotu rano mi to nikdy tak dobre nemysli :lol: )

//edit: Dnes som prerobil napajanie zosilnovaca, napichol som sa na ISO konektor autoradia, na 12V vetvu, ktora sa vypina pri vytiahnuti klucika, takze nemusim vypinat zosilovac zvlast :-)
No ale problem pretrvava, ale ked som sa lepsie zapocuval tak ten pisklavy zvuk pripominajuci turbo ide zo zadnych repro, ktore pohana zosilovac, piskanie bolo zavisle na otackach. Alternator mi rusi zosilovac tak popracujem este na odruseni :-) vdaka aj tak


19.5.12, 08:57
Profil

Příspěvky: 5
Příspěvek Re: Piskanie alternatora - zosik Fabia 1
Tak vcera som sa trocha pohral, do zosilnovaca som pridal odrusovaci LC clen (jedna cievka + kondenzator 3300uF) a piskanie prestalo. Stale ale pocut take velmi slabe chrapcanie v reprakoch a subwoofery, no to uz ma za pricinu autoradio. Nechal som tovarne to music system 202, no prerobene na mp3 vstup. Po odpojeni vstupu zosilnovaca vzadu prestalo aj to chrapcanie takze nejaky bordel sa mi este dostava bud z radia alebo na dvojlinke cestou do kufru. Popracujem este aj na tom, skusim tienene signalne draty :-)

http://imgupload.sk/viewer.php?file=pj4 ... y377y0.jpg
http://imgupload.sk/viewer.php?file=0wc ... 3cy9m2.jpg


21.5.12, 14:42
Profil
Ignorant pravidel

Příspěvky: 9399
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: Piskanie alternatora - zosik Fabia 1
jezisi to je sestava :sick: se nediv ze ti to chrasti kdyz to mas natazene 2linkou a ten woofer od domaciho kina taky neni nejlepsi reseni

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže


21.5.12, 15:23
Profil

Příspěvky: 5
Příspěvek Re: Piskanie alternatora - zosik Fabia 1
Zosilovac je sice domaca vyroba ale na to ze som don skoro nic nedal len som kupil don integrovane obvody hraje dobre :-) woofer docasne riesenie kym sa zozenie nieco poriadne. Momentalne nemam chut ani peniaze kupovat poriadne signalne kable je to take ake to je a som spokojny


21.5.12, 16:47
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz