Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 13:11



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 zapojení aktivní tuby pro blbce:-) 
Autor Zpráva

Příspěvky: 5
Příspěvek zapojení aktivní tuby pro blbce:-)
dostala sem k narozeninám aktiv tubu, tak bych jí ráda zapojila, ale nemám ani páru jak:-). Co mám koupit za kabely? Jak to dát na + na baterku? Ve schématech sem viděla, že by se na kabel od baterky měla dát pojistka - jaká?
sem v tomdle fakt blbec, tak prosim o radu jako pro blbce:-). A jestli to má nějak vliv, tak mam fávo z 94.


9.5.10, 18:35
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
Aktivní tubu pro blbce je třeba připojit k napájení, k ovládacímu napětí z rádia, aby se zapínala s ním a je jí třeba propojit s rádiem signálovými kabely.

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


9.5.10, 20:28
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 129
Bydliště: Slovensko
Příspěvek 
Neviem či už máš problém vyriešený, ale čo ti môžem poradiť kúp si niečo takéto: http://www.autoomega.sk/index.php?id_se ... aradenie=9
Máš tam všetko potrebné na zapojenie tej tuby.

Červený je plus teda od baterky cez poistku do kasne a pretiahneš ten kábel povedzme pod koberec až do zadu k tube a napojíš ho na konektor +12.
Hnedý je mínus, teda dáš ho na konektor GND (Ground) a druhý koniec dáš niekde kde máš vo fávu zem pod niektorý zo šrôbov.
Máš v tej sade aj očká, vydličky, bužirky, proste všetko potrebné na zapojenie.
Nakoniec musíš od RCA konektorov, prípadne ak na rádiu nemáš RCA tak priamo od repro káblov natiahnuť k tube signálové káble + samozrejme od rádia natiahnuť tzv. remote káblik. Zo zadnej časti rádia máš nato taký tenučký káblik. Na ten napájkuješ kábel čo máš v sade, tiež taký tenučký a na tube ho pripevníš na tom tretom konektore. Neviem aké máš rádio takže ťažko povedať, ktorý to je. Ja ich mám na rádiu viacej, môj bol modrý s bielim pásikom.

A to je myslím, že všetko. Nieje to presne popísané ako pre blbca, ale aspoň ako tak som ti dúfam priblížil ako to spraviť.

Ja som to robil včera a občas som si užil svoje, ale išlo to na prvý pokus.

Tak prajem veľa štastia.


23.5.10, 14:38
Profil

Příspěvky: 75
Bydliště: Ostrava
Příspěvek 
není třeba tahat až od baterky +12V...já to vzal na feldě z pojistkové skříně a protáhl po plasty uvnitř auta a GND jsem napíchl v kufru na kostru světel

_________________
Škoda Superb 2.8 V6 142kw modrá metla


26.5.10, 13:18
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 129
Bydliště: Slovensko
Příspěvek 
Všetko si spravil dobre, až na tú poistkovú skriňu. Ono to možno nejak moc nevadí pokiaľ nemáš moc výkonnú zostavu, ale videl si ten tenučký plus čo tam ide od batérky?

Ja by som to radšej ťahal ako každý priamo do baterky cez tú poistku. Je to podľa mňa istejšie a ani nieje nejaký veľký problém potiahnuť to priamo od baterky.
Stačí vytiahnuť na strane spolujazdca tú priehradku odložného priestoru a od baterky tam ako ide plus do poistkovej skrinky, tak je tam taká guma cez ktorú to ide čo bráni aby sa ti dostala voda do interiéru. Na tej gume je taký malý nazvime to čudlík ktorý cvakneš a tade prepcháš plus k zosíku.

Potom keď sa pozrieš z vnútra ako si mal tu priehradku, ho tam zbadáš a stačí ho už len pretiahnuť povedzme pod koberec až dozadu. Akurát bacha aby si nemal signály a plus na jednej strane auta, vraj to zvykne tvoriť zbytočný šum.


26.5.10, 13:42
Profil

Příspěvky: 75
Bydliště: Ostrava
Příspěvek 
no ja si myslím že to te pojistkovky jde celkem dost hrubý kabel od baterky na tom šroubu matkou zajištěný no a já to akorát oddělal a přidal na to + k subači, ale mam to dělané přez vypínač čili z pojistkovky mi to jde (přez 20A poj.) na relé -> vypínač a pak až sub.

_________________
Škoda Superb 2.8 V6 142kw modrá metla


26.5.10, 13:53
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 129
Bydliště: Slovensko
Příspěvek 
Ako som povedal, pokiaľ nemáš veľký odber tak je to v pohode. Ja som to radšej spravil tak ako som ti opísal. Aspoň z môjho pohľadu je to istejšie


26.5.10, 15:10
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz