Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 15:12



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Milošův servisní koutek - záhady X 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 299
Bydliště: BRNO
Příspěvek Kmitání brzd
Už jsem tady dřív řešil kmitání brzd jako kdyby byly křivé kotouče, jenže ty byly v pořádku. Nějakou dobu jsem s tím jezdil a zkrátka se s tím smířil. Pak jsem se rozhodl vyměnit pouzdro na táhle řízení, protože už tam byla vůle skoro 3mm a při jízdě to dost silně klepalo. No a světe div se, brzdy se zklidnily - teď je brzdění krásně plynulé a dokonce přestaly pískat. :P

_________________
Škoda 120L, vrbová zelená, r.v. 12/87
centrál+alarm na dálk. ovládání


13.10.08, 07:56
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11844
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Na autě mám 13 let staré LPG membrány. Cca před 4 lety auto sice startovalo na plyn, ale nemělo žádný výkon a žádný kopeček nevyjelo ani na jedničku (ty opravdu mírné s nemírným cukáním) v zimě to přestalo startovat úplně a na plyn to jelo, až když termostat otevřel vodu do chladiče a až se motor dostal do pracovní teploty. Pak to ještě chvíli cukalo/netáhlo ale pak už jelo. Po mém štelování a šťourání se v nastavení auto stačilo přepnout na plyn hned po startu a nyní dokonce startuje na trc a při nynějších teplotách. :lol:

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


13.10.08, 08:15
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
Felicia 1,6 - Vysoká spotřeba, neustálé hlášení sporadické chyby na prvním vstřiku (i když se dá novej), špatně chytá, chcípe vrčí semtam občas jak na tři válce, celý se to klepe na volnoběh, houpe, špatná reakce na plyn.

Příčina: Vadný regulátor tlaku palivové soustavy na vstřikovací liště, propouští benzín přímo do podtlaku - vyměnit, klapka - suchý oběhaný potenciometr, oddělat dekl klapky a dráhu potenciometru potřít diavou (leštěnka na nábytek) je nutné provést základní nastavení a přizpůsobení.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


2.11.08, 11:39
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4693
Bydliště: Rokytnice u Přerova
Příspěvek 
105ka na jela na tři válce furt se svíčka zasírala a kdžy se vyměnila jelo to chvíli a zas ena tři

........výsledek nějaká šupinka bordelu mezi válcem a stíracím kroužkem nevím jak se to tam mohl držet ale šel přes to olej a ten zasíral tu svíčku teda aspon jediný co by bylo logickýho proč by to dělalo jinak ten motor byl celkem udržovanej a nebyl ani vylítanej

_________________
Seat toledo 1.9 TDI 1996
Seat toledo 1.9 TDI 1998
T4 1.9 MTDI 1995 Long spotřebák
Včelař

Sháním vyjetý a vyfritovaný olej!


10.11.08, 15:38
Profil ICQ
Voditelj brodice
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9782
Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
Příspěvek 
radiaca tyc na fave chodila nakrivo (4ka vyzerala ako spiatocka a tak)
vymenene vsetky plastove lozka, skrutky, bez vysledku
vymenene uchyty motora, bez vysledku
nakoniec som zistil ze nejaky inteligent namontoval tyc od paky k prevodovke dole hlavou :shock:
otocene, vyriesene :D

_________________
- Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto
- Volvo V40 2.0T, r.v. 2002
http://www.danokrnac.sk/


23.11.08, 20:55
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
deekay píše:
otocene, vyriesene :D


:oops: :lol:

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


23.11.08, 20:57
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6508
Bydliště: Kosice
Příspěvek 
po rozborke motora stieracov prestal chodit dobeh stieracov. motor rozobrany, precisteny, prebrusene kontakty dobehu, prepajkovana kabelaz a vysledok ziadny.

po rezignovani sa zistilo, ze vypadol jeden jazycek z fastonu stieracov.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


25.11.08, 08:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19
Bydliště: Ostrava
Příspěvek 
Mám felicii r.v.97 4,5 roků. Po koupi prošla důkladnou očistou a kontrolou. Asi po 14 dnech se mi začala vybíjet baterka, „všechno“ jsem odpojil, měřím a stále nějaký odběr, už jsem si nevěděl rady a pak mě napadlo, že při koupi nesvítilo světlo v kufru(odpojený konektor), tak jsem ho připojil… závada byla ve dveřním spínači, který byl stále sepnutý, takže kufr svítil i se zavřenými 5 dveřmi. Protože nešly za boha povolit imbusy zámku, abych vyměnil spínač, vyřešilo to světýlko ze žigula s vypínačem za 15 Kč.

_________________
Felicie 1,3 GLXi MPI r.v.97


4.1.09, 12:18
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
golda píše:
Mám felicii r.v.97 4,5 roků. Po koupi prošla důkladnou očistou a kontrolou. Asi po 14 dnech se mi začala vybíjet baterka, „všechno“ jsem odpojil, měřím a stále nějaký odběr, už jsem si nevěděl rady a pak mě napadlo, že při koupi nesvítilo světlo v kufru(odpojený konektor), tak jsem ho připojil… závada byla ve dveřním spínači, který byl stále sepnutý, takže kufr svítil i se zavřenými 5 dveřmi. Protože nešly za boha povolit imbusy zámku, abych vyměnil spínač, vyřešilo to světýlko ze žigula s vypínačem za 15 Kč.


běžný jev co mám feldy odpojil jsem ten konektor od zámku nebo ustříhl miloš


9.3.09, 18:15
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1095
Bydliště: volyně
Příspěvek 
kmitání brzd podruhé...

projevuje se jen někdy, hlavně při potřebě brzdit málo, při intevzívním se neprojevuje....

kotouče zánovní -trw, destičky nějaké slovenské, jiné neměli, ložiska nová, originální, spojovačka nová, svisláky nové, pouzdra nová, vytříčováno, vše chodí na dva prstíky lehce, na stk vůle nezjištěny, geomterie dělaná a OK, od té doby ujeto 20000km - dělá od začátku

dále mám pocit že posilovač při běhu motoru na sytič posiluje méně - což jsem po mnoha letech provozu pojal jako vlastnost..

_________________
R.I.P. 1978s užovka 105l s centrálem, apollama, pětikvaltem a "chrompaketem" :-)
Fako LX 93 LPG - Zvaný sysel.


7.7.09, 23:13
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27197
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
brzdy :wink: naše to dělaji tak a to maji 15tis najeto :sick:

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


8.7.09, 07:18
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
Felicia 1,6 - náhodné absolutní vynechání za jízdy, někdy chcípnutí na místě, špatný startování.

Sledovat za jízdy otáčkoměr, pokud při vynechání sjede okamžitě na nulu tak je vadný snímač otáček(nesmí se šlápnout do spojky, je nutné aby se motor neustále točil přes kvalt jízdou) Najdete ho v rozdělovači a jde vyměnit pouze rozebráním rozdělovače, nutno označit veškeré vzájemné polohy dílů rozdělovače, pozor na růžici, poměrně slabý plech, snadné poškození nebo zkroucení.

Pokud otáčkoměr nesjede ihned na nulu, vynechání se projevuje pouze za jízdy a to kolem 4000 otáček a ještě k znovuprobuzení motoru pomáhá pouze ubrat a znova přidat plyn, tak zlobí snímač tlaku v sacím potrubí, vyndat, povrchově otřít, a vyčistit nejlépe nějakým odmašťovákem ve spreji a vyfoukat ale nefoukat do něj plným tlakem, jen tak vofouknout aby se vypařil odmašťovák.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


28.9.09, 09:50
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
Kristensen píše:
Felicia 1,6 - náhodné absolutní vynechání za jízdy, někdy chcípnutí na místě, špatný startování.

Sledovat za jízdy otáčkoměr, pokud při vynechání sjede okamžitě na nulu tak je vadný snímač otáček(nesmí se šlápnout do spojky, je nutné aby se motor neustále točil přes kvalt jízdou) Najdete ho v rozdělovači a jde vyměnit pouze rozebráním rozdělovače, nutno označit veškeré vzájemné polohy dílů rozdělovače, pozor na růžici, poměrně slabý plech, snadné poškození nebo zkroucení.

Pokud otáčkoměr nesjede ihned na nulu, vynechání se projevuje pouze za jízdy a to kolem 4000 otáček a ještě k znovuprobuzení motoru pomáhá pouze ubrat a znova přidat plyn, tak zlobí snímač tlaku v sacím potrubí, vyndat, povrchově otřít, a vyčistit nejlépe nějakým odmašťovákem ve spreji a vyfoukat ale nefoukat do něj plným tlakem, jen tak vofouknout aby se vypařil odmašťovák.


čtu poprve :shock: i u 1.3 Mpi je snímač tlaku taky , snímač otáček jsem zatím u 1.6 neměnil měl jsem nebo jsem koupil druhý rozdělovač miloš


29.10.09, 19:13
Profil

Příspěvky: 233
Bydliště: Olomouc - Brno
Příspěvek 
Felicia 1.3 BMM: Chrastila mi řadící páka, jen když jsem jezdil na 3. nebo 4. kvalt. Do toho začalo fest chrastit spojkový ložisko (když zmáčknu spojku tak nechrastí). V servise vyměnili spojku a silentblok převodovky.
Řadící páka už nechrastí, spojkové ložisko přetrvává - oprava: stačilo dolít 1,5 l oleje do motoru. Takže mě v servise vyměnili zbytečně spojku.

_________________
Felicia 1.3 LXi, 50kW, rv. 95

Výroba hlikových celosvařených motokufrů BEGR


7.11.09, 22:51
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
Billy Bob Bean píše:
Felicia 1.3 BMM: Chrastila mi řadící páka, jen když jsem jezdil na 3. nebo 4. kvalt. Do toho začalo fest chrastit spojkový ložisko (když zmáčknu spojku tak nechrastí). V servise vyměnili spojku a silentblok převodovky.
Řadící páka už nechrastí, spojkové ložisko přetrvává - oprava: stačilo dolít 1,5 l oleje do motoru. Takže mě v servise vyměnili zbytečně spojku.


pětka je nahoře to chrastil synchron na pětce nebo celá převodovka a dolití oleje pomohlo

ložisko se diagnostikuje na volnoběh šlapáním mění zvuk a dolití oleje nemá se spojkovým ložiskem nic společného miloš


13.11.09, 18:00
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz