Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 12:22



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 tepelné čerpadlo na vyhřívání bazenu 
Autor Zpráva
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek tepelné čerpadlo na vyhřívání bazenu
rozumíte někdo tomuto čerpadlu? co vidím tak se jen připojí na 220 V napojí se dvě trubky a jede nic víc to nepotřebuje a dá se koupit za cenu 10.000 i méně, bránil bych se nehoráznému zdražování elektriky,

dal bych si ho do dílny a napojil na podlahové topení v domě, mrazem by netrpělo v dílně nemrzne a na ohřev domu mi stačí 2500 W v podlahovém topení, tlak v topení je ted 0.45 atm, teplota vody 22 stupnů, v obyváku je 22.7,

pak mám klimošku vzduch vzduch a tou si přitápím, koupil jsem ji před deseti lety novou za pouhých 5000 + DPH vrátili, sežere 750 a dá 2500W, mám vnitřní zateplení barák jsem si postavil sám mimo obvodové stěny a zateplení věnoval velkou pečlivost, před oknama zateplené žaluzie, tak tepelné mosty a ztráty minimální,

:wink:


22.4.22, 20:08
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6508
Bydliště: Kosice
Příspěvek Re: tepelné čerpadlo na vyhřívání bazenu
je to v podstate klimoska vzduch - voda. mechanicky mas rozne riesenia, mozes mat vsetko v jednom, alebo je vnutorna jednotka + vonkajsia jednotka. nepamatam si z hlavy, aky je tam potom rozdiel, ale na tom moc nesejde. len si treba dat pozor na jednu vec, ze tie tepelne cerpadla maju casto v sebe integrovanu elektricku spiralu, pre pripad, ze "nestihaju". to potom zbytocne lezie do penazi.

vnutorne zateplenie na baraku je nekonvencne riesenie.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


23.4.22, 20:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: tepelné čerpadlo na vyhřívání bazenu
ventyl co vím já tak tá špirála je tam hlavně kvůli rozmrazování když je kosa pod mínus pět, tepelné čerpadla vzduch vzduch se dávají před barák, známý má tři a dal si je do garáže, říkal že má ještě větší úspory jak když měl jedno před barákem, v garáži nemrzne,

to vnutorné zateplenie to není že jsem si zateplil stávající barák, to je betong systém, že postavíš obvodové zdivo z betonu 20 cm tlusté, je to podobné jak ztacené bednění jen ho nevyplnuješ betonem, a k tomu je senvičové zateplení z vnitřní strany, že postavíš betonový barák, po stěnách natáháš elektriku a přiklopíš to sádrošem s nalepeným polistirenem, zataháš spoje a vymaluješ, barák mám 24 x 12 metrů, kvuli povodním jsem se musel o metr zvedat a za 10 měsíců jsem byldlel, mimo obvodové stěny vše sám a nikomu nic nedlužím, nepomohla mi ani vlastní manželka ani děti :wink:


26.4.22, 09:07
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz