Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 16:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 kamery kolem domu 
Autor Zpráva
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek kamery kolem domu
kamery kolem domu zvonek s kamerou napíchlý do routru aby ti to zazvonilo do mobilu a bavíš se s lidma máš přehled, sedím třeba na terase a neslyším zvonek, prej to de i tak že mobilem otevřu barák, jakože třeba přijede kelly položí zboží veme si nychystané peníze, nebo čímkoliv zablikám na vrata a oni se otevřou


rozumíte tomu někdo napište možnosti dnešní doby a kde to nakoupit, jedná se o ovládání domu mobilem a televizí dík moc


27.1.19, 15:46
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10210
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: kamery kolem domu
Přijde na to v jakym rozsahu, odemčeni zamčeni dveři by zvládl "smart" zámek a nic vic, na ovládání komplet baráku bys musel kompletně předělat elektriku, dva moji kámoši co nedávno stavěli barák to mají, v podstatě jde o to, že máš misto skřiňky z jističema rozvodnu jako prase, všecko se spiná v ni, a do vypinaču ti vede jen UTP kabel, nebo máš vypinač přilepené izolepó na skřini a ovládá to přes wifi bez drátu, dál ti v rozvodně sedi "server" kterej všecko zapiná a vypiná... pak mužeš mit třeba ruzně naprogramovany vypinače po baráku, třeba že jedno zmáčknuti rožne normálně, dvě rožnou celej barák, tři zmáčknuti všecko vypnou atd... rožinat si mobilem, přidávat a ubyrat topeni, zavirat žaluzie atd...
Neni to eště moc rozšiřeny, a pokud si v tom nehoviš, a nepozhániš a neuděláš si to sám, tak aji drahy jako prase. Navic, jako všecko co je připojeny na internet (aby to šlo ovládat z mobilu i vzdáleně) by to mohl někdo nabourat a odemčit si, nebo by se ti barák zbláznil, moc bych ti to nedoporučoval, radši zustaň jenom u té kamery...

Jestli si chceš rozšířit obzory, zadej do googlu třeba "loxone"...

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


27.1.19, 18:57
Profil

Příspěvky: 14651
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: kamery kolem domu
Podle mě je jednodušší systém GSM, jestli to tedy není to co popsal Crowack. Viděl jsem ale zjednodušenou verzi, kdy máš starý mobil, který nepoužíváš. Tam zmáčkneš třeba 1, zapne se ti v garáži topení. Zmáčkneš 2 a otevřou se ti vrata od garáže. A tak dále.
To co chceš a popsal Crowack je hoooodně složité a co jsem někde koukal v časopisu, počítej pár desítek tisíc.
Levnější máš dát vrata na centrál, kamerku a to vše za pár korun.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


27.1.19, 19:10
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: kamery kolem domu
našel jsem třeba kameru co spáruješ s mobilem za 2500 a zvonek na barák i se záznamem taky 2500 to by mi stačilo, kamera v dílně před barákem a komunikační u dveří

co prej de dál tak to natáhnout na net že čumíš co se děje z rodosu, pak máš nějaký přívěšek přiblížáš se k vratům zablikáš a vrata se otevřou to by se mi líbilo, ted to mám tak že když vyjedu s motorkou tak musím otevřít vrata a pak dvoje sekční


27.1.19, 20:16
Profil
Pan Kapitán
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12050
Bydliště: Tynec n.L.
Příspěvek Re: kamery kolem domu
Milosi, neber si to osobne, ale s tvoji znalosti vypocetni techniky bych se do chytryho domu prilis nepoustel.

_________________
Forman 1994 Million Edition "Frankie"
Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R
Škoda 742 Forever TeamObrázek

Cvokárium: Youtube Instagram


27.1.19, 21:11
Profil ICQ YIM
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: kamery kolem domu
viki sonduju možnosti co zatím potřebuji nejvíc je zvonek s kamerou do mobilu nebo do PC, barák znáš doba je tak uspěchnáná že slyším zvonekk stanu v kuchyni dojdu ke dveřím a mladý kus odjíždí,ted mám přeštelované okna těsní tak že když stojí kelák ped barákem tak ho neslyším, motor nikdy nezdechne, a jak je teplo jsme na terase


28.1.19, 07:45
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10210
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: kamery kolem domu
jako zvonek s kamerou proč ne, toho je všude 3 prdele... https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=zvonek+s+kamerou
ale asi bych se nepokoušel tím něco ovládat...

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


28.1.19, 12:40
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: kamery kolem domu
CROWACK

hledám hlavně možnisti nové doby třeba
U dveří stojí návštěva a tiskne zvonkové tlačítko: její fotografie je okamžitě odeslána na váš smartphone, na kterém vidíte že za dveřmi stojí např. pošťák. Můžete pak třeba zavolat sousedovi, aby za vás převzal důležitou poštovní zásilku. Fotografie můžete přijímat, pokud jste připojeni k lokální WiFi síti a nebo pomocí mobilních datových služeb, kdekoliv na světě.
třeba bych nechtěl další kokotinu jako nějakou komunikační obrazovku, když to de všechno dát do mobilu, chodit s čipem a otevřou se ti dveře je taky příjemné, ovládání garáže to se mi taky líbí s čipem, nebo čip tam je a dvakrát blikneš dálkou, vrata ti vyjedou, v baráku mám 6 kalisckýh vrat, 3 sekční, 5 brán, a 4 velké vstupní dveře, to než pootvíráš a pozavíráš tak lezeš ja haviř z dury :oops:

tak bych s to chtěl nějak spříjemnit ale ne způsobem že budu ověnčený 20 ti ovladačema a různýma přívěškama


28.1.19, 20:28
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10210
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: kamery kolem domu
elektronickej zámek na čip jsem viděl, levny to uplně neni, okolo 10ti tyček. Je v tom baterka, co vydrži tak 3 měsice, odemyká mobil, čip, dálkovy, a klič. Když se vybije baterka, tak už jenom klič... FAB to umi...
Jenom je rozdil mobil u zamku a mobil 5 kilometru jinde... ta druha vec uz je ponekud bezpecnostni riziko...

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


28.1.19, 21:32
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: kamery kolem domu
tři měséce to moc nechápu radek má supa 7 let přijde k autu zatáhne otevře, tlačítko, nastartuje a jede, měl jsme OII a za pět let jsme nic neřešli jen jezdili


28.1.19, 23:15
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10210
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: kamery kolem domu
ta baterka je v tom zámku ve dveřich, tahá za západky. V supovi to napájí 12V baterka co se dobíjí když jede motor ne?

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


28.1.19, 23:24
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: kamery kolem domu
to bych nechtěl jedině jakože záložní zdroj a jinak na sít


29.1.19, 12:35
Profil

Příspěvky: 14651
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: kamery kolem domu
slovacek.milos píše:
tak bych s to chtěl nějak spříjemnit ale ne způsobem že budu ověnčený 20 ti ovladačema a různýma přívěškama


A proč bys musel mít 20 klíčenek? Jsou dnes i vicepovelové ovladače, třeba na 4 povely i více. Jedna klíčenka se 4 tlačítky. Máme to tak v práci.
Třeba 1 ti otevře/zavře jedny vrata, 2 otevře/zavře branku, 3 zapne/vypne alarm, 4 rozsvítí/zhasne světlo v garáži. Je to jen příklad.
Nebo třeba 1 otevře vrata, 2 zavře atd.

Dnes už jsou ovladače převážně s plovoucím kodem, tak je možnost že tě někdo vykrade hrozně maličká, jen pár procent.
S těmi kamerami nevím, ale musel by jsi být neustále připojen na net.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


29.1.19, 18:00
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: kamery kolem domu
varok a proč bych musel mít vícepovelové ovladače když ti stačí mobil, viki mi třeba řekne si blb stačí ti klíček, moderními technologiemi si to akorát stížíš, to je pravda, ale láká mě něco víc


29.1.19, 19:56
Profil
Ignorant pravidel

Příspěvky: 9399
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: kamery kolem domu
pulka elektronickych zamku je uz elektricky reseno pres telo dveri a nejake pruchodky

na baterie to snad uz nejede nikde pokud se nejedna o to "levne zarizeni" s FAB klicem v zamku

videl sem slecnu jak si na telefonu pipla SMSku a otevreli se ji vchodove dvere :P

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže


29.1.19, 20:10
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz