Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 16:50



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 milošova lednička 
Autor Zpráva
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek milošova lednička
jezdíme do míst kde je problém s elekřinou je hic a potraviny potřebujem uchovávat v chladu :oops: ledničky na lpg i něco váží a nejsou dostupné,

co taková CO2 čtyřkilová flaška stojí stojí 2OO kč, foukneš ji do plastového boxu nebo libovolně vyrobeného boxu, plyn hned mrzne + teploměr v tom zařízení , máš přehled jak přichladit :?:

co myslíte? kosa za pár kaček :oops:


15.1.17, 20:40
Profil
Pspvek Reklama

   
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: milošova lednička
i třeba autoboxy když je hic tak to moc neumí, že bych dal dospodu šlauch, pustil co2 a celý box promrazil :oops:


15.1.17, 20:50
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10210
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: milošova lednička
co kdyby ses o tom trochu vic rozepsal, co chceš chladit, při jaké teplotě na jakou a kde vlastně? jo a kolik do toho chceš vrazit? Jako CO2 hasičák je určity řešeni ale někdo se o to musi starat. To jde když potřebuješ nachladit zteplaló bečku a nemáš eletriku, ale pokud chceš mit v lednici dva dny maso aby se nezkazilo tak na to zapomeň. V autolednici je peltierův článek, ten má nižší účinnost než kompresorový chlazení, a nezvládá větší rozdíly teplot.

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


15.1.17, 21:10
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: milošova lednička
toš normál já se rád starám, máme víc chladících boxů v hicu na pič.. prostě bych zavedl dole hadici foukl a namrazil, maso ne, máme max navařenou drkotinu, nebo co ródiče dostanou nápad, pak nápoje, když maso máme ho zavařené,
nejde o prachy ale rád jím dobré věci, navaříme, koštuju co tam nabízí, když si najdu věci co mám rád nemusím z domu nic vozit :oops:


15.1.17, 21:26
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10210
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: milošova lednička
Kup si chladící bloky, nebo třeba naplň petky vodou. Doma předem v mrazáku namraz, namraz aji chladici boxy (abys začinal hned třeba na 7 stupnich a ne 31-třeba do teho vraziš hrášek z mrazáku a než začne tát tak ho vyměniš)
No a boxy pak zakopej, ať okolo nich neni takovy vedro jako ve vysmaženym autě. Chladici box bude chladit, bloky mu v tem budou pomáhat, a až samy zteplaj, foukneš na ně CO aby zase zamrzly. Ale lepši by podle mě bylo, kdyby ses stavil v linde nebo messeru, nebo kde kupuješ flašky s plynem, a koupil si od nich přímo suchý led. Je to levnější jednodušší a skladnější, než kapalnej ve flašce a víc to vychladí. Budeš mít jeden termobox plnej suchýho ledu (bez chlazení, prostě krabicu z polystyrenu nebo bandasku), ve kterym budeš střidat bloky a petky s vodou aby se nachladily a tim pak budeš chladit samotny potraviny. Kdybys dal na potraviny přimo suché led, tak je zmraziš, má to -80.

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


15.1.17, 21:54
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: milošova lednička
no já právě vůbec nevím co to suchý led, vím to už za komunistů, ale nikdy jsem to neměl ošéfované, vím že to je odpařujícíse CO2 a když mám doma tři prdele flašek s hadicema a mohu komukoliv fouknot do chladícího boxu který toho moc na 12 V neumí tak si myslám že by to bylo dobré, jakože to mám ošéfované,


15.1.17, 22:24
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: milošova lednička
řekl bych dvě akce https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q= ... WG9NlD0krQ

https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q= ... AbE7MeZGtQ

na jiné akce umíme doma namrazit a pak máme elektriku

de jen o to mít nějakou páčku mít navrch :oops:


15.1.17, 22:29
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10210
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: milošova lednička
Ve flašce koupíš CO2 kapalný, suchý led je CO2 pevný - "zmrzlý" tak jako led když zamrzne voda. Prodávají to v takovejch peletkách, buď tam kde technický plyny, nebo v chladírnách kde to taky používají.
Pokud máš kapalný CO2 ve flašce, tak nejvíc ochlazuje samotnou flašku, protože se v ní musí odpařit a odebírá jí tím skupenské teplo odpařování. Proto si myslím, že když takhle z flašky někam foukneš, neochladíš to moc, a uteče ti při tom hodně plynu > neefektivní a drahé.
Škoda že se u nás nedá tak jak v americe jít do nejbližšího obchodu a prostě koupit 10-25kg pytel ledu a zdar. Velké škopek zahrabeš, vysypeš led, do teho posadiš dalši škopek ve kterym máš žrádlo, led posoliš, cely to zakryješ polystyrénem a zdar. Až led roztaje, zajedeš do obchoda pro dalši :D

Edit: Hungáři nevim ale na EBF si zaplať chatku nebo karavanovy stáni a budeš mit 220V ;-)

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


15.1.17, 22:33
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: milošova lednička
[quote="CROWACK"] jezdíme s mražákem, třeba na senec sem tam ho zapnem, pak večer tomu ohlulím a pivko i víno je perfektní, na madarech tam koupíš běžně u benzinky balený led, stím ceočkem to jsem se snařil pochytračit jak to všechno ošéfovat protože mám hasičáky a kilo co2 mi stojí přes dvacku


16.1.17, 21:26
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10210
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: milošova lednička
tak nefilozofuj a zkus to, mě to vždycky namrzá tam kde se to odpařuje, buď flaška a nebo ventil...
kilo suchýho ledu se pohybuje okolo 30kč, pokud máš vlastni obal...
O absorbčním chlazení najdeš víc tady

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


16.1.17, 23:37
Profil

Příspěvky: 14651
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: milošova lednička
Když ti nejde tolik o peníze, co takhle sehnat flašku s dusíkem? Ten myslím chladí pořádně, ne? Myslím že se s ním i vypalují bradavice na kožním(říká se vypalijí, ale ve skutečnosti se na ně pouští dusík). Sice nevím kolik stojí, ale v práci ho používáme.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


17.1.17, 15:49
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10210
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: milošova lednička
Tekutý dusík vře při -200°C. Když se kapne na bradavicu, tak ta teplota tu bradavicu spáli...
Kdybys tim chtěl zchladit třeba kus uzenyho ve vedru aby nezačal zelenat, to bys pak ani neukrojil, leda rozbit kladivem :D

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


17.1.17, 16:23
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6227
Bydliště: Snina
Příspěvek Re: milošova lednička
Ale úkol by bol splnený- schladiť to.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


17.1.17, 18:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
rejpal

Příspěvky: 18132
Příspěvek Re: milošova lednička
Asi tak... https://youtu.be/ZyenLeYdMR4?t=131


17.1.17, 19:40
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 14651
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: milošova lednička
CROWACK píše:
Tekutý dusík vře při -200°C. Když se kapne na bradavicu, tak ta teplota tu bradavicu spáli...
Kdybys tim chtěl zchladit třeba kus uzenyho ve vedru aby nezačal zelenat, to bys pak ani neukrojil, leda rozbit kladivem :D


No ale já jsem nepsal nic o tom, že to má pouštět přímo na maso a potraviny, což by asi ani nebylo moc zdravé. Ale prostě nějakou ledničku nebo chladící box a jako chladivo používat dusík. Nepotřeboval by ani tak velkou láhev, myslím si, že flaška ve velikosti Soda Stream apod by stačila na hodně dlouho. Nepouští se to pořád, ale třeba trošku fouknout, tím se to zchladí. Až uvidí na teploměru že teplota jde nahoru, tak zase fouknout atd. Jestli dá elektroventil s časovačem, který to bude pouštět automaticky, to už záleží na Milošovi.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


18.1.17, 20:44
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz