Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 18:17



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Kontrola ujetých kilometrů 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6508
Bydliště: Kosice
Příspěvek Re: Kontrola ujetých kilometrů
Kluci z Paky píše:
Ventyl-je jasne,ze nemuzes rucit za predchozi majitele.Rucis si sam za sebe.Proto je dobre si auto alespon nejak proverit.Pokud ale nekdo prijde na to,ze je to stocene a stav kilometru nesedi se smlouvou,tak je to na odstoupeni ze smlouvy,bohuzel to pak jde za tebou.Pak je jedina moznost obratit se na toho,kdo to prodal tobe,ale je to dost komplikovane.


takze ja si mam preverovat auto, aby potom mna niekto nepopotahoval pri predaji za nieco, co som nespravil? to je v podstate prenasanie zodpovednosti z kupujuceho na predavajuceho. pretoze kupujuci ma moznost si to preverit v case predaja a pripadne s nim nesuhlasit. takisto ma moznost ist do servisu na prehliadku, ale malokedy to spravi, pretoze je skupy dat tych 500 korun, co v servise za to zoberu. nemas pocit, ze je to cele absurdne? a ze je to duplom absurdne pre nejake nepodstatne cislo? pretoze vypovedna hodnota toho cisla mimo jeho numerickej hodnoty je mizerna. neexistuje ziaden konkretny stav auta so 60t km, auta so 100t km, alebo auta s 350t km. myslim, ze verejny vladny vysmech kazdemu, kto sa na to cislo spolieha a vykrikuje okolo nehu by bol celkom dobrym prvym krokom smerom k vyssej zodpovednosti ludi za svoje ciny, majetok a peniaze. budem sa opakovat ale: kto si kupi zjavny vrak za dumpingovu cenu len preto, ze cena je dobra a stav km je nizky je hlupak. stav mas zhodnotit celkovo a ak je auto zvrakovane, tak ho mas nekupit nie preto, ze bude asi stocene, ale preto, ze sa k nemu predosli majitelia spravali ako prasata. a ak si niekto kupi auto, co vyzera ako auto po prasati tak od neho nemoze cakat sluzbu inu, ako od veci po prasati. vratane fatalnych poruch, ktore budu drahe na opravu a kludne prevysia cenu auta. to vsetko pre usetrenych par korun v case kupy.

a specialne pri autach starsich takych 10-15 rokov veku by som mal udaj na odometri uplne na salame, pretoze tam sa vzhladom k veku okruh moznych zavad rozsiruje natolko, ze co to ma na budikoch je fakt ale fakt uplne irelevantny udaj.

btw, ak sa v zmluve napise, (ako uz niekto podotkol) ze stav km na pocitadle je X, tak to nehovori nic o tom, kolko to auto realne najazdilo. ak nie som prvy majitel, mam za to, ze je
1) technicky nemozne zistit, ci bolo auto stocene, ak ten, kto to robi, to spravi tak, aby sa to nedalo zistit - predpokladam, ze ide prepisat stav km aj v RJ motora
2) ak dojdes na to, ze to cislo nesedi, je problematicke dokazat sposob manipulacie - vymenim budiky, ma preto auto putovat na srotovisko? alebo spravime urad na evidenciu vymen budikov? - ani umysel

PS: co takato situacia: majme auto s nemodifikovanym stavom km, nech ma trebars 150 t. v aute klakne motor, napr. sa zadre na kluke pre zavadu obehoveho cerpadla a vymeni sa za iny vhodny motor spravneho typu, ktory ma ale najazdenych 450t km (hladame na vrakaci lacny motor, ju?) pretoze je to lacnejsie ako stary motor opravovat. kolko km ma auto najazdene? a ako velmi zodpoveda ten formalne spravny udaj na budikoch stavu motora? a v konecnom dosledku: preco je motor so 450t km na hrbe v lepsom stave ako ten originalny so 150t, ktory vybuchol? a kto nakrmi pavuky?

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


22.12.16, 21:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz