Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 14:28



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Meranie životnosti autobatérie - záťažový tester: analog vs  
Autor Zpráva
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Meranie životnosti autobatérie - záťažový tester: analog
já osobně mám pět testerů aku a všechny používám,


co se týče akumulátoru tak když víš uplně všechno může tě kdykoliv překvapit


ted mám třeba lagunu jak je tam stará aku nevím, podle testerů je ok ale necháš hodinu otevřen dveře spravoval jsem stahovačku a aku totál mrtvá, připojil jsem nabíješku šleha 16 A a za půl hodiny jsem dal kartu a relátka jen cvakali nic nešlo ani stahovačka, za další hodinu ok a starutuje to, aku je nabitý na stopro :wink:


20.5.15, 20:37
Profil
Pspvek Reklama

   
rejpal

Příspěvky: 18132
Příspěvek Re: Meranie životnosti autobatérie - záťažový tester: analog
To je nízká kapacita, může tlačit proud jako divá, ale na delší odběr máš smůlu.


20.5.15, 21:24
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4146
Bydliště: okres svitavy,West Yorkshire
Příspěvek Re: Meranie životnosti autobatérie - záťažový tester: analog
Tady je CZ navod k tomu co sem si ted koupil ja, zatim sem zmeril asi 10baterek, dobrych i spatnych a porovnavam vysledky s nasim testerem Bosch a celkem se to shoduje

http://mujweb.cz/matejkatvs/prodej/meri ... bt2000.pdf

_________________
Jaguar XJS 1986 zlata
Skoda Fabia Combi zlata
Pak ještě tři letadla a čtyři helikoptéry


20.5.15, 23:12
Profil ICQ

Příspěvky: 14650
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Meranie životnosti autobatérie - záťažový tester: analog
Miloši: Takový akumulátor byl v naší bývalé felině. Asi tam byl v dupě některý článek, ale tak fajným způsobem, že se mi to nepodařilo nikdy předem poznat. Prostě se akumulátor nabil a vypadal OK. Zátěžák nemám, ale podle multimetru napětí dejme tomu 12,2V, což by mělo být dobré. První startování OK, vyjel jsem z garáže. Něco jsem celý den kutil před garáží. Pak jsem chtěl zajet zpět a startér buď točil hoooodně pomalu, nebo se netočil vůbec a jen v pojistkovce cvakalo asi relé X. Po změření asi 9,5V naprázdno. Tak jsem akumulátor opět dobil, pro jistotu. Tak se to ale opakovalo vícekrát, tak jsem zjistil že je v dupě.
Ale jak psal Fatal, tak ten tvůj asi neměl kapacitu. Napětí třeba bylo OK, ale proud dodal jen ve špičce třeba pro nastartování kratší dobu, tím se úplně vyždímal na dno a už neměl tolik proudu, aby uživil i ten nejmenší spotřebič.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


21.5.15, 14:26
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Meranie životnosti autobatérie - záťažový tester: analog
laguna 2OO8 je naštěstí v prčicích příšerný stroj tapece ve dveřích přilepené a podobné vyhytávky, čepy nanýtované, no past vedle pasti


21.5.15, 16:46
Profil

Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Meranie životnosti autobatérie - záťažový tester: analog
Dobrý den,koupil jsem na burze zátěžový tester Mab 001,nevím jak tento přístroj používat,jsou tam dva režimy a vlastně nevím co hodnoty které naměřím vypovídají,nemáte prosím návod,a co mohu tímto přístrojem ještě měřit ? ještě se zeptám jaké jsou nabíječky NB 22,mohu jednu koupit docela levně,děkuji za odpoved,sem,nebo na email : txpetr@seznam.cz


Naposledy upravil ampér dne 27.7.15, 19:59, celkově upraveno 2



27.7.15, 19:51
Profil

Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Meranie životnosti autobatérie - záťažový tester: analog
Dobrý den,koupil jsem na burze zátěžový tester Mab 001,nevím jak tento přístroj používat,jsou tam dva režimy a vlastně nevím co hodnoty které naměřím vypovídají,nemáte prosím návod,a co mohu tímto přístrojem ještě měřit ? ještě se zeptám jaké jsou nabíječky NB 22,mohu jednu koupit docela levně,děkuji za odpoved,sem,nebo na email : txpetr@seznam.cz


27.7.15, 19:51
Profil

Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Meranie životnosti autobatérie - záťažový tester: analog
slovacek.milos píše:
drát je drád

blbý je akorát když je zrovna v oku


já osobně mám komunistický MAB 001 dvě zátěže voltmetr a ampérmetr, k tomu refraktometr a jsem pánem situace http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=& ... GQ&cad=rja

pokud ho někde uvidíte kupte, předělal jem si ho i na jiné měření třeba žhavek,


Som stastny majitel MAB 001, ale bez navodu na pouzitie. Mozete mi s tym pomoct? Vopred dakujem


2.2.16, 20:23
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek Re: Meranie životnosti autobatérie - záťažový tester: analog
Zdar chlapi, trochu oživím túto tému. Tiež mapadlo obstarať si taký jednoduchý tester, majú teraz v alze v akcii digitálny:

https://www.alza.sk/auto/compass-digita ... 530288.htm

Ale, ako vie tento digitálny jednoduchý tester rozoznať, či meria 5% Ah baterku, alebo napr 77 Ah?
Analógový to vie, ten má rôzne stupnice. Tento napr:
https://www.motora.sk/naradie/naradie-y ... gKJIvD_BwE

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


23.11.21, 22:00
Profil

Příspěvky: 14650
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Meranie životnosti autobatérie - záťažový tester: analog
Já jsem tenhle nebo ten analogový taky uvažoval. V jednom obchodě jsem na něho koukal a zdálo se mi to nějaké malé. Ten digitální to měří jak, ukazuje napětí na aku? Jakože něco připojí k aku a Voltmetr změří jaké dává baterie napětí? Jakože dobrá baterie i po zatížení dá třeba 12,6V a špatná třeba jen 11,6V? Jak už tady psali chlapi tenkrát, aby si změřil kapacitu akumulátoru, nejlepší je k němu připojit nějakou extrémní zátěž, plácnu stovky ampér a poté by měl měřák změřit kolik baterie dává. Ale co vleze do tak malinké krabičky?

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


26.11.21, 11:46
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek Re: Meranie životnosti autobatérie - záťažový tester: analog
Nooo, ono ta zasa tak maličké nie je. S tým analógovým skúsenosti mám. Pointa je, že v tom meráku je odporový drôt, ktorý defacto vyskratuje póly baterky a tým pádom zataží desiatkami Amperov. No a sleduje, koľko pri tom zaťažení poklesne napätie, predpokladám. A na displayi ukáže napätie pri tej relatívne extrémnej záťaži. Jediné, čo ma mätie je to, ako to rozpozná/zohľadní veľkosť (kapacitu) baterky. Ten analógový to vie zohľadniť.

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


26.11.21, 15:47
Profil

Příspěvky: 14650
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Meranie životnosti autobatérie - záťažový tester: analog
Tak digitál bude podle mě vnitřek to samé, jen měřák nahradil displej. Velikost jak se vezme. Neumím odhadnout jak velký odpor by měl být, aby baterie dala třeba 200A. Měření při zatížení třeba 50A nedává smysl, jak psal myslím Fatal.
Za mě ideální stav baterii zatížit aby dávala proud alespoň 150A a nechat zatíženou třeba 10 vteřin. Jestli bude napětí zhruba stejné, je baterie dobrá. Když bude rapidně klesat, tak je baterie kapacitně slabá.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


26.11.21, 22:13
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz