| Škoda TechWeb https://www.skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| nádobka ostřikovačů - výměna za větší https://www.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=29134 |
Stránka 1 z 2 |
| Autor: | jenikk [ 15.3.12, 13:56 ] |
| Předmět příspěvku: | nádobka ostřikovačů - výměna za větší |
Zdravím. Zkoušeli jste někdo ve Feldě bez ostřiku světel vyměnit původní 3L nádobku za velkou 8L (kterou mají z fabriky auta s ostřikem světel)? Jde to bez problémů kus za kus? Díky (edit: překlep) |
|
| Autor: | JeeRKa [ 15.3.12, 14:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: nádobka ostřikovačů - výměna za větší |
nechci kecat ... feldu s ostřikem světel jsem ještě pod rukama neměl .... ale podle dílenské příručky to vypadá že mají ty nádobky stejné uchycení (pošlu na mail jestli máš zájem |
|
| Autor: | 21lucas [ 15.3.12, 15:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: nádobka ostřikovačů - výměna za větší |
ucyhceni maji stejne |
|
| Autor: | jenikk [ 15.3.12, 15:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: nádobka ostřikovačů - výměna za větší |
Ach so, takže v tý větší nádobce bude navíc díra na to druhý čerpadlo, kterou bude třeba zaslepit... No ta nádržka stojí originál jen asi 130 korun, tak to nejspíš risknu, jako průkopník |
|
| Autor: | jansjans [ 15.3.12, 16:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: nádobka ostřikovačů - výměna za větší |
No ono se to povede asi jako tady: http://skoda-virt.cz/cz/auta/favorit-a- ... lda-vedec/
|
|
| Autor: | 21lucas [ 15.3.12, 17:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: nádobka ostřikovačů - výměna za větší |
zadna veda ja mel ve facku nadobku z feldy a misto cerpadla kolovy sroub ze zigula |
|
| Autor: | ferrari [ 15.3.12, 18:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: nádobka ostřikovačů - výměna za větší |
jenikk píše: Zdravím. Zkoušeli jste někdo ve Feldě bez ostřiku světel vyměnit původní 3L nádobku za velkou 8L (kterou mají z fabriky auta s ostřikem světel)? Jde to bez problémů kus za kus? Díky (edit: překlep) A k čomu ti to bude? |
|
| Autor: | 21lucas [ 15.3.12, 18:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: nádobka ostřikovačů - výměna za větší |
nemusis jak c***k porad dolivat smes, myslim ze nove nadobky se delaj bez te diry ta se tam dodatecne vrta |
|
| Autor: | ferrari [ 15.3.12, 20:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: nádobka ostřikovačů - výměna za větší |
Stále dolievať? Tak neviem, ja tam za rok nalejem tak max. 2 litre...a nezabudnem na to, ako som priniesol 306ku, nešli ostrekovače, bo boli zapchaté trysky a boli zapchaté skysnutou kvapalinou...bolo to ako burčiak...a to má nádobka odhadom 3-4 litre...takže za mňa pekná priehľadná, max. 2 litrová nádržka...načo mám ma poh. hmotnosť vyššiu o 5-6 kg? |
|
| Autor: | gokralik [ 15.3.12, 20:32 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Tak někdo cáká furt... někomu plná nádobka vydrží na sezónu bezpečně. |
|
| Autor: | 21lucas [ 15.3.12, 20:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: nádobka ostřikovačů - výměna za větší |
ja za "zimu" najezdil asi 1000 km a kdyz sem kontroloval ostrikovace tak tam mam zase na dne |
|
| Autor: | Sláávek [ 16.3.12, 21:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: nádobka ostřikovačů - výměna za větší |
ferrari píše: Stále dolievať? Tak neviem, ja tam za rok nalejem tak max. 2 litre...a nezabudnem na to, ako som priniesol 306ku, nešli ostrekovače, bo boli zapchaté trysky a boli zapchaté skysnutou kvapalinou...bolo to ako burčiak...a to má nádobka odhadom 3-4 litre...takže za mňa pekná priehľadná, max. 2 litrová nádržka...načo mám ma poh. hmotnosť vyššiu o 5-6 kg? Tak asi velmi málo jezdíš.. Když se "zadaří" počasí, tak stačí 80-100 km po dálnici kličkovat mezi kamionama a malá nádobka je prázdná.. A tak mám taky tu velkou, uchycená je uplně stejně jako malá, díru od ostřikovače světel jsem zacpal ponecháním toho čerpadla a jeho vývod jsem zacpal kouskem té originální hadičky do který jsem vrazil kus hlazenky |
|
| Autor: | ferrari [ 17.3.12, 13:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: nádobka ostřikovačů - výměna za větší |
To je pravda, že v zime po diaľnici je to katastrofa, pravda...a hej, nejazdím toľko, takže ozaj neminiem veľa kvapaliny. |
|
| Autor: | kwiko [ 20.3.12, 12:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: nádobka ostřikovačů - výměna za větší |
velka nadoba ma ale neprijemnu vlastnost, ze v nej na jesen ostava letna zmes este od jary. A zase ze zimna zmes v lete blbo rozpusta vnutornosti mrtvej chrobace. Vratil som sa ku klasickej velkosti |
|
| Autor: | Sláávek [ 20.3.12, 15:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: nádobka ostřikovačů - výměna za větší |
Kwiko, to tedy vubec nevidim jako "problem"..I letni smes obsahuje urcite procento lihu(kvuli odmastovaci schopnosti) a proto ani letni do nejakych -3 'C nezamrzne..A navic kdyz na podzim dolejes do nadoby kde je i 1 litr letni kapaliny 6 litru zimni mrazuvzdorne do -20 'C, tak v prechodovem obdobi na podzim to nezamrzne, nemej strach..v rijnu a listopadu v nasich zemepisnych sirkach jeste nebyvaji arkticke mrazy;-) A co se tyce schopnosti rozpoustet hmyz v lete..no..mam dojem, ze ani letni kapalina ty mouchy moc neodstranuje.. |
|
| Stránka 1 z 2 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|