Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 11:07



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
 Vrzani rachtani spojky kdyz se seslapne - Octavia 1 2.0 85kW 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 34
Příspěvek Vrzani rachtani spojky kdyz se seslapne - Octavia 1 2.0 85kW
Zacala mi vrzat spojka kdyz ji seslapavam, viz videa: https://goo.gl/mtBqWC , https://goo.gl/YsfnLM
Auto porad jezdi v poho, hruby odhad mechanika z toho videa (auto na zivo nevidel) je že vrže spojkové ložisko když se posouvá po domečku a ze pro opravu se musí demontovat převodovka. Odhad ceny mi dal: spojková sada podle kvality a značky,např. Sachs 6310,- práce dle NH zhruba kolem 2500.
Ja nasel spojkovou sadu sachs za 2800 kc (https://www.automobilovedily24.cz/skoda ... %5B0%5D=32) coz je o polovinu levnejsi nez mi mechanik uvedl.

Muzete mi prosim nekdo napsat svuj nazor na to vrzani, a potvrdit ze kdyz to bude to co muj mechanik odhadl, ze cena opravy je skutecne okolo 8810kc (6310 + 2500).

Diky moc vsem!!

_________________
Octavia I 2.0 možná 85kW (možná 115k)


4.9.18, 09:28
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 15096
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Vrzani rachtani spojky kdyz se seslapne - Octavia 1 2.0
Z videa se nedá určit, nicméně chyba uvnitř spojky je možná. Ale chce to opravdu vidět aby se dalo něco konkrétně říct, může vrzat třeba spojkový válec.

Co se ceny dílů týče, jsou dost různorodé. Na internetu koupíš levněji, otázkou je, zda bude mechanik ochoten pracovat Tebou dodanými díly. Celková suma za opravu, v případě výměny spojky, bude ještě vyšší - taková akce se neobejde bez nového převodového oleje (doporučuji použít jen a pouze originál), gufer poloos a jinými, vesměs drobnějšími, díly dle stavu vozu. Počítal bych na to alespoň další dva tisíce navrch.

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


4.9.18, 18:02
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 34
Příspěvek Re: Vrzani rachtani spojky kdyz se seslapne - Octavia 1 2.0
Šemik píše:
Celková suma za opravu, v případě výměny spojky, bude ještě vyšší - taková akce se neobejde bez nového převodového oleje (doporučuji použít jen a pouze originál), gufer poloos a jinými, vesměs drobnějšími, díly dle stavu vozu. Počítal bych na to alespoň další dva tisíce navrch.

Takze celkova suma okolo 10800kc (8800kc co mi odhadl mechanik + 2000kc za olej) je adekvatni oprave spojky/prevodovky? Ja se ptam proto, ze mi to prijde dost a nerozumim tomu, ale jestli je to obvykla cena, tak asi v poho. Me jen zarazilo ze spojkova sada sachs stoji 2800kc a mechanik uvadi 6300kc.

_________________
Octavia I 2.0 možná 85kW (možná 115k)


5.9.18, 13:31
Profil

Příspěvky: 15096
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Vrzani rachtani spojky kdyz se seslapne - Octavia 1 2.0
Jak jsem psal, ceny dílů jsou dost rozdílné, na netu koupíš zpravidla levněji jak vidíš zde na příkladu setu spojky. Mechanik však nemusí být ochoten dělat s díly, které nekoupíš od něj. Nejdřív ale zjisti se 100% jistotou, co je původcem problému a zda je to vlastně nezbytné vůbec řešit.

Osobně bych za to ty prachy nedal, pokud si to nejsi s to udělat svépomocí, buď se domluv s mechanikem že si díly koupíš sám (alespoň tu spojkovou sadu) a pokud nebude chtít, zkus jiného.. Narvat do starý octavie 11 tisíc jen za spojku je dnes už dost šílenost.

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


5.9.18, 14:29
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Vrzani rachtani spojky kdyz se seslapne - Octavia 1 2.0
[quote="xhafan"][quote="Šemik"]Ja se ptam proto, ze mi to prijde dost a nerozumim tomu,

spojka je prostě KO má tak 7mm talířová pružina je vyboulená a to je to vrzání, spojka de navíc ztuha vyšlápnout, za jízdy je to vcelku v pohodě vrzání neslyšíš tak jezdi dokud se spojka nezačne lámat, pokud moc nejezdíš tak ti to i nějaký rok vydrží


29.9.18, 14:24
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 34
Příspěvek Re: Vrzani rachtani spojky kdyz se seslapne - Octavia 1 2.0
Nahodne to nekdy vrze, pak to prestane. Vyslapnout jde v pohode, neni tam zadny rozdil v chodu pedalu. Zatim jsem se rozhodl to neresit :)

_________________
Octavia I 2.0 možná 85kW (možná 115k)


1.10.18, 08:26
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Vrzani rachtani spojky kdyz se seslapne - Octavia 1 2.0
no pokud de lehce vyělápnout tak bych to taky neřešil, a pokud to jen někdy vrzne :roll: taky si nevrzneš každý den :wink:


20.10.18, 18:37
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 34
Příspěvek Re: Vrzani rachtani spojky kdyz se seslapne - Octavia 1 2.0
slovacek.milos píše:
taky si nevrzneš každý den :wink:
konecne poradna rada nad zlato :lol:

_________________
Octavia I 2.0 možná 85kW (možná 115k)


23.10.18, 07:43
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 8 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz