Škoda TechWeb
https://www.skoda-techweb.cz/forum/

Felicia 1.9 ! tazko sa radi R a tiez blbne 3prevodovy stupen
https://www.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=32287
Stránka 1 z 1

Autor:  S1m0n [ 12.10.13, 21:39 ]
Předmět příspěvku:  Felicia 1.9 ! tazko sa radi R a tiez blbne 3prevodovy stupen

Zdravim.
Vcera zacala blbnut zpiatocka. Ztuha zaradim R a velmi tazko ju vyradim.
A dnes uz musim na dva krat vyradit aj z 3 prevodoveho stupna.

Je to synchron alebo spojka ?

Spojka mi zabera dost odspodu a stavalo sa ze zpiatocka isla trochu "cez zuby" (max 1 krat denne).
Je mozne ze spojka uz dosluzila .,ale to by som potom radil vsetky rychlosti zle .?

R ide ztuha aj pri vypnutom motore a niesom si vedomy ze som ohol tyc radenia !
Nepomoze lepsi olej ?
Simon.

Autor:  ventYl [ 13.10.13, 09:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: Felicia 1.9 ! tazko sa radi R a tiez blbne 3prevodovy st

ak spojka zabera az uplne dole, moze kludne pomoct ju iba nastavit. ze pri horsej spojke (stav, alebo nastavenie) ide radit horsie iba niektore stupne je pomerne normalne, zalezi od toho, ktore stupne maju horsie synchrony, 2., 3. su dost castymi kandidatmi (casto sa radia v meste) a spiatocka ako taka synchron nema, takze ak spojka uplne nevypina, pojde cez zuby.

zosteluj tiahlo spojky, ak nepomoze, vymen ju. olej ti v tomto zrejme nepomoze, ak by v prevodovke ziaden nebol, na radeni by si si to najskor ani nevsimol, ak by bola spojka OK.

Autor:  S1m0n [ 13.10.13, 20:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: Felicia 1.9 ! tazko sa radi R a tiez blbne 3prevodovy st

Lanko som dosteloval a spojka zabera niekde vstrede.
Spiatocke to ale nepomohlo ,tazko ju zaradim a este tazsie ide von.
3 stupen tiez blbne ,vyradim az na druhy krat.
Budem musiet vymenit spojku ,ale co ak je to v prevodovke ?,mohlo by sa to spravit na 1 krat.

Autor:  CrazyMan [ 13.10.13, 20:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: Felicia 1.9 ! tazko sa radi R a tiez blbne 3prevodovy st

tak vyměn převodovku aji spojku :D

Autor:  ventYl [ 14.10.13, 08:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: Felicia 1.9 ! tazko sa radi R a tiez blbne 3prevodovy st

a tiahlo je v akom stave? nema uz volu jak pol mongolska? sa divim, ze sa sarpes rovno do toho, co sa meni najproblematickejsie... ked klb na tiahle riadenia sa da vymenit za pol hodiny a s prevodovkou sa budes drbat pol dna.

Autor:  slovacek.milos [ 14.10.13, 18:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: Felicia 1.9 ! tazko sa radi R a tiez blbne 3prevodovy st

vyměn spojku je KO

Autor:  Veteranista [ 15.10.13, 11:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: Felicia 1.9 ! tazko sa radi R a tiez blbne 3prevodovy st

Taky to vídím na jednoznačně spojku, v převodovce max vyměň olej

Autor:  S1m0n [ 25.10.13, 15:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: Felicia 1.9 ! tazko sa radi R a tiez blbne 3prevodovy st

Tak spojku som vymenil. Nova sada Sachs.
Stav starej ,sachs: lozisko vybehane ,bolo aj hlucnetakze som rad ze mam nove.
Pritlacak bol v strede vydraty !Este tak 10-20.000 a lozisko by prepadlo dovnutra. Tiez som rad ze mam novy.
Lamela v dobrom stave ,este mala rezervu.
Ale nakoniec vymena nepomohla ,blbne to rovnako.
Takze sa obavam ze problem je v prevodovke.
Tiahlo som skontroloval je v poriadku a paka nema velku volu.

Autor:  michalkatka [ 25.10.13, 20:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: Felicia 1.9 ! tazko sa radi R a tiez blbne 3prevodovy st

pedál spojky je 0 - 1cm nad pedálom brzdy?

Autor:  S1m0n [ 30.10.13, 19:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: Felicia 1.9 ! tazko sa radi R a tiez blbne 3prevodovy st

Pedal spojky je naopak pod pedalom brzdy asi o 1-2cm.
Co by to malo znamenat?

Autor:  michalkatka [ 30.10.13, 19:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: Felicia 1.9 ! tazko sa radi R a tiez blbne 3prevodovy st

spojka sa nastavuje zarovno pedálu brzdy, alebo mierne nad...

Autor:  Jarda S. [ 30.10.13, 20:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: Felicia 1.9 ! tazko sa radi R a tiez blbne 3prevodovy st

3-5mm nad má bejt

Autor:  Veteranista [ 31.10.13, 12:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Felicia 1.9 ! tazko sa radi R a tiez blbne 3prevodovy st

Znamenat by to mělo to, že takto se ti spojka nemusí úplně vypnout, tohle není díl, co namontuješ a jezdíš, spojka u felicie chce seřídit

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/