| Škoda TechWeb https://www.skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Zadná náprava Favorit https://www.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=10&t=26685 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | Lamač [ 3.6.11, 14:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Zadná náprava Favorit |
Je náprava z fáčka starého typu totožná s fáčkom nového typu,resp.felicia?nemyslím rozteč,ale či napr.z feldy dosadím do fáčka st.typu a jednoducho vymením komplet náboje.DZI |
|
| Autor: | gokralik [ 3.6.11, 16:27 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Celou nápravu vyměníš ale náboje pro jiné rozteče záměnné nejsou. |
|
| Autor: | Lamač [ 3.6.11, 17:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Zadná náprava Favorit |
to je teda škoda,moja je už chytená dosť hrdzou a mám rozteč 4x98.Tak budem musieť zhánať delej |
|
| Autor: | Lamač [ 3.6.11, 19:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Zadná náprava Favorit |
hej napísal som to blbo,to nebude pasovať ani ked prehodím čapy kolies,ložiská a náboje? |
|
| Autor: | varok [ 3.6.11, 19:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Zadná náprava Favorit |
Lepší je přehodit celou zadní nápravu komplet i s náboji kol, bubny, prostě všechno. |
|
| Autor: | Lamač [ 3.6.11, 20:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Zadná náprava Favorit |
no to by bolo najjednoduchšie ale ja mám letne aj zimne gumy na diskoch s roztečou 98 a 98čka v zadu mi pripadá jednochšia na údržbu a opravu brzd ako 100vka |
|
| Autor: | Jarda S. [ 4.6.11, 15:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Zadná náprava Favorit |
Lamač píše: hej napísal som to blbo,to nebude pasovať ani ked prehodím čapy kolies,ložiská a náboje? ne nebude |
|
| Autor: | varok [ 4.6.11, 18:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Zadná náprava Favorit |
Náprava z novějšího typu od r.v. 93 má úplně jiný systém. Starý typ má zadní ložiska na náboji a buben je přišroubován teprve na ten náboj dvěmi šrouby. Novější typ má vnější ložisko přímo v bubnu. |
|
| Autor: | Ondras83 [ 4.6.11, 18:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Zadná náprava Favorit |
cepy naboju zamenny nejsou a jsou i rozdilny, tzn. ze na 100vkovej cep nedas naboj z 98... jediny co jde vzit celou komplet napravu a to prehodit do favorita, ale dily na napravach stejny nejsou |
|
| Autor: | Lamač [ 4.6.11, 22:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Zadná náprava Favorit |
takže čapy majú tiež rozličnú rozteč tých štyroch skrutiek hej? |
|
| Autor: | 21lucas [ 4.6.11, 22:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Zadná náprava Favorit |
jo |
|
| Autor: | varok [ 5.6.11, 21:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Zadná náprava Favorit |
Vždyť už jsem psal, že ty novější typy od 93 roku nemají už ty náboje zvlášť jako ty staré, ale mají už ložiska rovnou v bubnu. U starého typu je ten náboj, na něm je našroubovaný buben dvěma šrouby. U novějšího typu je ta hřídel se závitem na konci. Na ni je nasunuté ložisko, na to se dá buben, dotáhne velkou matkou a hotové. |
|
| Autor: | Lamač [ 5.6.11, 21:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Zadná náprava Favorit |
to viem varok,mne išlo o to či je to všetko možné kompletne prehodiť so starým typom.či ak si zoženiem novú nápravu (NT) a kompletne ju oholím-tak či na ňu je možné namontovať komplet črevá zo starého typu.Ale ako píše 21lukas tak nie..som to blbo sformuloval a sme sa nepochopili.. |
|
| Autor: | varok [ 5.6.11, 23:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Zadná náprava Favorit |
Teroreticky by to šlo za předpokladu, že by se předělaly úchyty. Nemá to ale cenu. Pokud to chceš přehodit, někde sežeň celou zadní nápravu a vyměň to. Stačí povolit jen brzdové trubky, lanovody ruční brzdy a ty velké šrouby na úchytech v podlaze. Ty ale většinou nejdou povolit, tak vždy tři a tři šrouby a vyndat to i s tím úchytem. |
|
| Autor: | Ondras83 [ 5.6.11, 23:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Zadná náprava Favorit |
starej a novej typ ma i jiny stoupani zavitu sroubu, co drzej cep naboje v naprave, takze ta naprava je vicemene uplne jina...jedine prehodit hotovej kus za kus |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|