Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 13:54



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 favorit - vrzání a škubání do volantu při jízdě vlevo 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1095
Bydliště: volyně
Příspěvek favorit - vrzání a škubání do volantu při jízdě vlevo
Zdravím.

Mám problém a nechápu co se děje... Při větším rejdu vpravo, napříkal na kruhovém objezdu, začne cukat volant a něco vrzat přičemž je cítit jako by házelo kolo... a navíc ne úplně bezprostředně hned ale tak po polovině otáčky - když se mezitím kolo několikrát otočí... Když se to stalo poprvé, přešel jsem šrouby na kolech, utažené, zkusil zahýbat koly, držely, tak jsem opatrně dojel domů, zvedl pravou přední stranu na hever a opět zkusil, jestli třeba poloosa, manžety vcelku, axiální vůle tak milimetr, radiální minimální, vůle v ložisku taky minimální - to už jsou větší vzadu

Prosím o radu, nevím kde hledat, předem velmi děkuji.

_________________
R.I.P. 1978s užovka 105l s centrálem, apollama, pětikvaltem a "chrompaketem" :-)
Fako LX 93 LPG - Zvaný sysel.


19.3.16, 21:20
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6224
Bydliště: Snina
Příspěvek Re: favorit - vrzání a škubání do volantu při jízdě vlevo
Homokineťák?

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


19.3.16, 22:38
Profil Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 1486
Bydliště: Karlovarsko
Příspěvek Re: favorit - vrzání a škubání do volantu při jízdě vlevo
Dnes sem to řešil na jedný feldě a výměna homokinetáku to vyřešila http://www.skoda-club.net/forum-tema/vy ... icie-11195
Celou poloosu vyndavat nemusíš jen to vytáhneš s těhlice a sklepneš kloub s poloosy :lol:

_________________
škoda octávie combi 1.9TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74KW
felda combi 1.6


19.3.16, 23:11
Profil
rejpal

Příspěvky: 18132
Příspěvek Re: favorit - vrzání a škubání do volantu při jízdě vlevo
Mi kdysi na Favoritu pomohlo vyměnit manžetu (byla prasklá) a poctivě kloub promazat (dával jsem tam nějakou vazelínu či tuk). Homokineťák začal fungovat jako nový.


19.3.16, 23:45
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11844
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Taky se mi ho povedlo rozhýbat jako Fatalovi. Už mám na něm 40 tkm a pořád šlape jako nový. A to tehdy zpod roztrhané manžety vytekla nepěkně rezavá voda.

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


20.3.16, 00:16
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1095
Bydliště: volyně
Příspěvek Re: favorit - vrzání a škubání do volantu při jízdě vlevo
Tak jsem to ještě za čerstva kuchnul, manžeta se zdála OK, sice na povrchu opuchřelá trochu byla, nicméně děravá ne... Nicméně sundal sjem teda kolo, rozpojil těhlici od ramene, povolil poloosu z náboje (díky bohu to všechno šlo normálně povolit) a když jsem přestřihnul sponky co manžetu drží, tak na mně něco kapat - nejdřív jsem se zhrozil že je to brzdovka (i když jsou tam rok zpátky nový hadice a trubky) ale pak se provalilo, že je to voda a že byla v tom stejnoběžným kloubu.. V tu chvíli jsem si řekl, že to podezření na kloub bylo správně... přehrnul jsem manžetu, sklepnul kloub a vypadla na mně kulička ztuhlý vazelíny, na kuličkách nebylo nic krom rezatýho povlaku...

Vylezl jsem na půdu, tušil jsem že jsem tam nějakou poloosu měl.... mno měl, nicméně tam byla manžeta jen nastrčená bez sponek a kloub měl radiální vůli větší než ten původní... přesto jsem ho snesl vypucoval benzínem namazal (mazivo na stejnoběžný klouby mi tu zbylo, sice AQ ale na klouby) a zdálo se že chodí hezky... Tak jsem zkusil vyčistit i ten původní, když jsem to odmastil, tak se hejbal jen násilím... tak jsem do něj nastříkal odrezovací sprej, chvíli to pěnilo, vylezla pěna hnědá, tak sjem to znova vypláchnul, namazal a kloub se rozchodil uspokojivě, ale neměl tu velkou vůli, tak jsem se rozhodl, že namontuju zpátky ten původní, byť vyčištěnej a promazanej... manžetu jsem dal tu z půdy, byla trochu lepší, smontoval nápravu a projel všechny kruháče ve městě 3x dokola - díky bohu bez problému, auto se chovalo normálně, pak jsem to na silnici rozdováděl na cca120km/h abych věděl co to bude dělat na dálnici a taky dobrý.....

Takže děkuji za nasměrování, teď se to zdá OK, jen mám obavu, že když už tam ten rez byl, že to na věky nebude, takže bych si měl asi výhledově sehnat novej kloub do foroty, aspoň jeden.

_________________
R.I.P. 1978s užovka 105l s centrálem, apollama, pětikvaltem a "chrompaketem" :-)
Fako LX 93 LPG - Zvaný sysel.


20.3.16, 00:21
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 14650
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: favorit - vrzání a škubání do volantu při jízdě vlevo
Když nebyl úplně prorezlý, jen povrchově chytnutý, tak to nevadí. Hlavně kloub nesmí jet na sucho, musí být pořád mazaný. Když bude neustále v té grafitové vazelíně, nebo co to je za sajrajt, tak to už reznout nebude tak rychle a fungovat by to mělo. Minimálně rok to musí vydržet. Na fáčku jsem to kdysy taky absolvoval a kloub držel zhruba 2 roky než se úplně vysypal.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


4.4.16, 18:29
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11844
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
3,5 roku a 40 tkm. Stále se točí jak má... Já bych flintu do žita neházel.

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


4.4.16, 19:33
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: favorit - vrzání a škubání do volantu při jízdě vlevo
já ti měl případ do zatáčky cukání volantu provázené ječením,

jak kdy dělalo to opravdu velmi zřídka


našel jsem suchý kloub a byla neděle nic jsem neměl tak jsem mu dal můj téměř nový, ten starý jsem namastil a dal ho do mého pikapu je furt ok


8.4.16, 19:21
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz